Ekspertai pataria, kaip tvarius sprendimus pritaikyti savo kasdienybėje

Jei vis dar kuriate ateinančių metų planus, kodėl gi neatkreipus dėmesio į asmeninį tobulėjimą, kartu padedant ir planetai? Vos keli nedideli gyvenimo būdo pokyčiai, pradedant atliekų tvarkymu namuose ir baigiant vartojimo sprendimais, gali turėti didelį bei ilgalaikį poveikį jums ir aplinkai. Kaip pritaikyti tvarius sprendimus savo kasdienybėje pataria „LG Electronics“ ekspertai.

Sukurkite erdvę be atliekų savo namuose

Jungtinių Tautų aplinkos programos (JTAP) duomenimis, pusė pasaulyje pagaminamo plastiko sukuriama vienkartiniams tikslams ir pasilieka planetoje keliems šimtams metų. Individualiai mažinti atliekų kiekį gali būti taip pat paprasta, kaip ir užtikrinti, kad jūsų namų ūkyje būtų pakartotinai naudojama ir jų perdirbama kuo daugiau.

Skirkite dalį savo laiko namų misijai „Be atliekų“, kad turėtumėte kur rūšiuoti greitai ir lengvai. Išplauti uogienės stiklainius, kad būtų galima juos vėl panaudoti, pasirūpinti surinkto plastiko perdirbimu – net ir mažiausios pastangos yra reikšmingos.

Be to, pirkite apgalvotai, įsigydami tik tuos gaminius, kurie supakuoti į perdirbtas medžiagas. Pavyzdžiui, mūsų ekologiški LG garso projektoriai kuriami ir pakuojami tvariai, naudojant mažesnes L formos dėžes. Kai kurie garso projektoriai pagaminti iš perdirbto plastiko, o kitų pakuotės pagamintos iš perdirbtos celiuliozės.

Stebėkite energijos suvartojimą

Kiek energijos sunaudoja jūsų buitiniai prietaisai? Kylant energijos kainoms galbūt dabar apie tai žinote daugiau negu įprastai, ir tikrai energijos suvartojimo mažinimas yra naudingas ne tik jūsų piniginei, bet ir planetai! Tegu 2022-ieji būna tie metai, kai pradėsite atidžiau stebėti savo namų ūkyje suvartojamos energijos kiekį ir išsiaiškinsite, kaip galite sutaupyti.

Išmanieji buitiniai prietaisai, pavyzdžiui, tie, kurie yra prijungti prie „LG ThinQ“ programėlės, leidžia stebėti energijos suvartojimą taip pat lengvai, kaip ir pasitikrinti programėlę telefone. Stebėdami šaldytuvo parametrus, galite sumažinti energijos suvartojimą ir gauti daugiau naudos iš gaminio, kurį naudojate kiekvieną dieną. Pavyzdžiui, išmanieji „LG“ šaldytuvai tam puikiai tinka, nes neatidarydami durelių galite pamatyti, kas juose yra. Tai gerokai sumažina nuostolius, nes šaltas oras lieka ten, kur ir turi būti – viduje!

Atsisakykite greitosios mados ir rinkitės ilgaamžius drabužius

Ar žinojote, kad mados pramonėje kasmet susidaro daugiau nei 92 milijonai tonų atliekų? Pamirškite pastangas neatsilikti nuo nuolat besikeičiančių mados tendencijų – etiški ir tvarūs drabužiai yra tai, kas šiemet svarbiausia. Užuot vis pirkę iš internetinių drabužių gigantų ir didžiųjų mados prekių ženklų, prižiūrėkite tai, ką jau turite, ir pasirūpinkite, kad jūsų drabužiai spintoje būtų ilgaamžiai. Dabar yra laikas atsitraukti, žengti žingsnį atgal ir, kai ateinančiais metais pirksite naujus drabužius, pagalvoti apie kokybę bei ilgaamžiškumą.

Susikurkite etišką ir ilgaamžę drabužių kolekciją, pirkdami nepriklausomų ir patikimų prekės ženklų drabužius vietoje, o tada atidžiai pasirinktus drabužius prižiūrėkite taip, kad jie tarnautų ilgai. Tinkamos skalbyklės naudojimas yra puikus būdas tai užtikrinti, išmaniosios skalbimo mašinos, naudojančios dirbtinį intelektą, automatiškai parenka idealų skalbimo režimą kiekvienam audinio tipui, nustatydamos kiekvienos įkrovos svorį ir minkštumą. Tai gali jūsų skalbiniams suteikti gerokai didesnę audinio apsaugą.

Pranešimą paskelbė: Eglė Rudytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Ekspertai pataria, kaip tvarius sprendimus pritaikyti savo kasdienybėje