Didžiausioje Baltijos šalių bitkoinų ir blockchain konferencijoje Vilniuje – pasaulio flagmanų ir ekspertų įžvalgos

Balandžio 8-ąją Vilniuje, ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, vyks didžiausia Baltijos šalyse bitkoinų konferencija „The Bitcoin Conference 2016“, kurią organizuoja rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe. Pagrindiniai konferencijos rėmėjai –  „Barclays” operacijų centras Lietuvoje ir viena didžiausių IT paslaugų bendrovių Baltijos šalyse „Tieto Lietuva“. Lietuvos sostinėje susirinksiantys mūsų šalies bei užsienio ekspertai, verslo bei valdžios atstovai, investuotojai, startuoliai aptars pačias aktualiausias šios srities temas, dalinsis įžvalgomis ir patirtimi.

7m

„Vilnius yra galimybių miestas – greitas ir atviras naujoms idėjoms bei iniciatyvoms. Viena iš sparčiai augančių sričių, kur Vilnius tampa regiono kompetencijų centru – IT ir finansų technologijos. Vien per pastaruosius dvejus metus IT sektorius išaugo 30 procentų ir ketvirtadaliu padidino savo darbuotojų skaičių. Vilniaus patrauklumą užsienio įmonėms ir investuotojams atspindi ir tarptautiniai įvertinimai: tik ką paskelbtame „Financial Times“ grupės padalinio „fDi Intelligence“ Europos ateities miestų reitinge pagal miestų ekonominį vystymąsi ir patrauklumą tiesioginėms užsienio investicijoms Vilnius užėmė 3 vietą. Džiaugiuosi, kad tarptautinė bitkoinų ir blockchain konferencija vyksta būtent Vilniuje ir kviečiu toliau drąsiai kurti ir bandyti naujus produktus, kartu auginti Europos dabarties ir ateities miestą“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Nextury Ventures“ valdybos pirmininko Iljos Laurso, pagrindinis šios konferencijos tikslas – pademonstruoti esamiems bei būsimiems investuotojams, kad Lietuva yra potenciali tokių technologijų kaip blockchain ir bitkoinų srities inovatorė, galinti tapti finansinių technologijų lydere regione.

„Naujausios finansinės technologijos, jų keliami iššūkiai ir atsiveriančios galimybės, dabarties ir ateities grėsmės bei saugumo klausimai – šiandien yra tarp pačių aktualiausių ir karščiausių temų pasaulyje. Visos naujos technologijos turi ir privalumų, ir rizikų. Būtina į jas įsigilinti ir sureguliuoti taip, kad nauda gerokai persvertų rizikas. Konferencijoje dalyvausiantys pasauliniai šios srities lyderiai bei ekspertai su renginio dalyviais turės puikią galimybę aptarti, kaip Lietuva galėtų tapti inovacijų lydere finansinių technologijų srityje bei išnaudoti jų teikiamą pozityvų potencialą, kartu užtikrinant saugumą“, – sakė Ilja Laurs.

Konferencijos Vilniuje metu bus kalbama apie kriptovaliutoms, bitkonams ir blokchain technologijai palankią startuolių ekosistemą Lietuvoje bei Baltijos valstybėse, investavimą į šią sritį, Lietuvos ir kitų Baltijos šalių, Europos Sąjungos politiką bitkoinų ir blockchain atžvilgiu, komercines bei socialines šio sektoriaus inovacijas bei patirtį.

Vienas pagrindinių konferencijos pranešėjų – „Bitcoin Foundation” įkūrėjas ir direktorius Jon Matonis teigia, kad Lietuvos potencialas naujų finansinių technologijų srityje pasauliniu mastu yra didžiulis. „Kaip tik dabar visoje kriptovaliutų ekosistemoje vyksta „žemių pasidalijimas“ – turiu galvoje, kad šis procesas dar tik prasideda ir įgauna pagreitį, todėl šiuo metu vyksta kova dėl pozicijų, o lyderiai dar nėra iškilę. Laimės tos šalys ir kompanijos, kurios protingai pasinaudos šiomis monetarinėmis naujovėmis. Atviras požiūris į kriptovaliutų reguliavimą pastūmės šias rinkas į precedento neturinčias aukštumas“, – sakė J. Matonis.

Pasak bitkoinų sektoriaus flagmano, Lietuva, dalyvaudama kriptovaliutų vystymo procese gali laimėti dviem svarbiais aspektais. „Pirmiausia, vystant stiprias įmones kriptovaliutų ekosistemoje, skatinamas ekonominis augimas ir kuriamos darbo vietos aukštųjų technologijų srityje. Itin svarbu ir tai, kad Lietuva gali tapti lydere kurdama tarptautinį skaitmeninį/kriptologinį finansų centrą Baltijos šalyse“, – kalbėjo J. Matonis.

Kiti blockchain, kriptovaliutų, bitkoinų bei finansų srities užsienio ekspertai, kalbėsiantys konferencijoje: Pasaulio ekonomikos forumo „Future of Fintech“ komandos vadovas Daniel Drummer, vienas iš „ShoCard“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Armin Ebrahimi, „Arc4dia“ generalinis direktorius Pierre Roberge, „Ame Cloud Ventures” vadovas Mike Shim, Jungtinės Karalystės ekonomikos ir finansų ministerijos HM Treasury Mokėjimo paslaugų ir sistemų vadovas Edward Corcoran, Europos bankininkystės institucijos (angl. European Banking Authority (EBA) mažmeninės bankininkystės ekspertė Rita Bairros, „Tieto“ Verslo Plėtros Vadovė ir kapitalo rinkos ekspertė Maria Kumle ir kiti.

Taip pat konferencijoje įžvalgomis dalinsis finansų viceministras Algimantas Rimkūnas, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, europarlamentaras Antanas Guoga, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, banko „Nordea” Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas, DNB vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka, „Nextury Ventures“ valdybos pirmininkas Ilja Laurs.

Lietuvos finansinių technologijų startuoliams atstovaus Rytis Bieliauskas, „CoinGate” technikos direktorius ir Vytautas Karalevičius, vienas iš “SpectroCoin” įkūrėjų ir generalinis direktorius.

Pranešimą paskelbė: Robertas Šapalas, Nextury Ventures