Kuo gi yra pranašus bitcoin‘as

Šiuo metu bitcoin‘ai yra tikra aukso gysla, tačiau ne visi supranta kodėl. O dar svarbiau yra tai, kad ne visi supranta, ar jie gali pasinaudoti bitkoinais ir, jei taip, kaip jie galėtų pradėti vykdyti finansines operacijas, pasinaudodami šia skaitmenine valiuta. Šiame straipsnyje pateiksime pačias svarbiausias priežastis, kodėl gi ši pasaulyje populiariausia skaitmeninė valiuta turėtų tapti jūsų kasdienio gyvenimo dalimi.

bitcoin-495994_640

Visų pirma, bet kurios srities vartotojai didžiausią dėmesį kreipia į savo saugumą. Kad ir kaip keistai tai gali nuskambėti, tačiau būtent bitkoinų sistema yra viena saugiausių pasaulyje. Tai reiškia, kad jie yra saugesni netgi už bankų naudojamas sistemas. Bitkoinų algoritmas yra vienas iš sudėtingiausių, kokį tik gali pasiūlyti kompiuterinės programos. Vieni geriausių programišių ir internetinio saugumo ekspertų ne kartą bandė sutrikdyti jų veikimą, tačiau nei vienam iš jų to padaryti niekada nėra pavykę. Kol kas šios sistemos silpnosios vietos dar niekas nerado. Kai kurie ekspertai skaitmeninės valiutos kodą apibūdina kaip tikrai meistriškai sukurtą.

Tuo tarpu apie lėšų pervedimus per bankines sistemas to pasakyti negalima. Pastarosios yra kur kas mažiau saugios. Daugeliu atvejų pervedamas bitcoin‘as keliauja saugesniu būdu nei oficialiuose bankuose. Tai tikras paradoksas, atsižvelgiant į tai, kad per tokį ilgą savo gyvavimo pasaulyje laikotarpį bankai iki šiol nesugebėjo sukurti to, ką visai neseniai padarė nežinomas skaitmeninės valiutos kūrėjas.

Turbūt jums kyla klausimas, kodėl gi kūrėjas yra nežinomas? Niekas negali užtikrinti, kad toks žmogus, kurio pseudonimas yra S. Nakamoto, egzistuoja. Nors yra kuriama būtent tokia istorija, tačiau yra nemažai skeptikų, kurie linkę manyti, kad bitkoinus sukūrė gerai organizuota ir labai didelius finansinius išteklius turinti organizacija. Spekuliuoti turima informacija galima labai įvairiai, bet svarbiausia tai, kad bitkoinai yra puikiai veikianti valiuta, kuri pasauliui atnešė daug naudos.

Internetiniams pervedimams šia valiuta, skirtingai nei pervedimams oficialiąja valiuta, netaikomi jokie mokesčiai. Veikimo principas yra paremtas dviejų vartotojų apsikeitimo galimybe. Tarp jų nėra tarpininkaujančio banko ar kitos finansų įstaigos, kurie galėtų atsiriekti savo dalį. Žinoma, dėl šios priežasties bankai nėra dideli naujos valiutos gerbėjai, nes bitkoinas iš jų atima nemažą dalį pelno. Be to, skaitmeninė valiuta negali žlugti, nes jos neveikia nei šalių vykdoma politika, nei jokie kiti realios ekonomikos veiksniai.