Ar tikrai Europa turėtų atsisakyti „Huawei“? „Oxford Economics“ studija rodo augantį „Huawei“ indėlį į Europos ekonomiką

Konsultacijų bendrovė „Oxford Economics“ šių metų lapkritį atliko studiją, kuri vertino tarptautinės telekomunikacijų bendrovės „Huawei“ ekonominį poveikį Europoje. Tyrimas parodė, jog įmonės indėlis į Senojo žemyno BVP 2019-aisiais siekė 16,4 mlrd. eurų, o jos veikla leido išlaikyti virš 224 tūkst. darbo vietų. Tyrėjai pastebi, jog bendrovės vaidmuo Senajame žemyne vis auga, o „Huawei“ produktai, paslaugos bei didžiulės investicijos į technologijų tyrimus ir vystymą rodo itin svarbų įmonės indėlį kuriant Europos skaitmeninę ateitį.

Penkiskart sparčiau nei Europos vidurkis 

„Oxford Economics“ studija atskleidė, kad „Huawei“ indėlis į Europos BVP pastaraisiais metais kito itin reikšmingai. Nuo 2015-ųjų iki 2019-ųjų jis kasmet vidutiniškai augo po 19,1 proc.: nuo 8,1 mlrd. eurų prieš ketverius metus iki 16,4 mlrd. eurų pernai. Vien tiesiogine savo veikla prie Senojo žemyno ekonomikos telekomunikacijų bendrovė kasmet vidutiniškai prisidėjo po 2,4 mlrd. eurų, o skaičiai augo po 11,4 proc. kiekvienais metais – nuo 1,8 mlrd. eurų 2015 m. iki 2,8 mlrd. eurų 2019 m.

„Palyginimui, visos Europos metinis ekonominis augimas yra kur kas mažesnis ir siekia vos 2 proc. Žinoma, mūrų indėlis skirtinguose sektoriuose yra ne vienodas – daugiausia prisidedame prie gamybos, didmeninės bei mažmeninės prekybos sektorių augimo. Bendrai visoje Europoje vien 2019 m. padėjome išlaikyti virš 224 tūkst. darbo vietų šiuose ir kituose verslo sektoriuose, iš jų tiesiogiai mums priklausė 13,8 tūkst.“, – apie bendrovės poveikį kalba „Huawei“ vadovas Baltijos šalyse Ricky Chen. 

Vykdydama savo veiklą, „Huawei“ taip pat perka prekes ir paslaugas iš didžiulei pasaulinei tiekimo grandinei priklausančių įmonių. Tai atliepia ir netiesioginį technologijų gamintojo poveikį Europos ekonomikai, nes dalis šių operacijų pajamų nugula į europiečių partnerių biudžetus. Skaičiuojama, kad per ketverius metus toks netiesioginis bendrovės indėlis sudarė 30,7 mlrd. eurų.

Tarp TOP 5 pasaulinių investuotojų

Telekomunikacijų bendrovės komercinės veiklos bei tiekimo grandinės sukurtas finansinis poveikis Europos ekonomikai – tik dalis viso įmonės indėlio. „Huawei“ taip pat prisideda prie Europos mokslinių tyrimų plėtros ir technologijų vystymo. Per 2018–2019 metus investicijoms į mokslinius tyrimus ir jų plėtrą bendrovė Europoje skyrė beveik 13 mlrd. eurų, ir pasaulyje tapo penkta daugiausiai lėšų šiai sričiai skiriančia įmone.

„Investicijos į mokslinius tyrimus ir technologijų vystymą visada buvo vienu iš mūsų prioritetų, todėl ir ateityje planuojame tam skirti ypatingą dėmesį. Tokių investicijų poreikį atliepia ir pasaulinė pandemija, parodžiusi, kad naujosios technologijos gali smarkiai prisidėti prie verslo bei institucijų teikiamų paslaugų sklandaus užtikrinimo bei padėti įveikti šiems sektoriams kylančius iššūkius“, – sako Ricky Chen.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“