Išmanūs elektros sprendimai leidžia tvariai auginti salotas net ir žiemą

7000 m2 salotų per metus – tiek užaugina Švedijoje įsikūrusi įmonė senos baldų gamyklos patalpose. Tiesa, tai nebūtų įmanoma be šiuolaikinių ABB elektros sprendimų, nes žalumynai šiame vertikaliame sode auga tik jeigu yra garantuojamas nuolatinis elektros tiekimas ir efektyvus bei taupus elektros vartojimas.

Nei saule, nei ilga vasara negalinčią pasigirti Švediją ir kitas Šiaurės šalis tokie verslai aprūpina galimybe valgyti čia pat užaugintus žalumynus visus metus.

„Be išmaniųjų elektros sprendimų mūsų verslas būtų neįmanomas, nes salotų auginimas tiesiog būtų per brangus ir per taršus. Tik bendradarbiaujant su ABB  pavyko šį verslą ne tik optimizuoti, bet ir padaryti visą procesą saugų, tvarų ir švarų”, – sako „Ljusgårda“ įkūrėjas Andreas Wilhelmsson.

ABB siūlo platų sprendimų spektrą vertikaliems ūkiams, kad augalai augtų greičiau, būtų didesni, kokybiškesni už mažiausiai galimą kainą.

„Ljusgårda“ gamyklos palubėje kabančiuose vamzdeliuose auga salotos. Jas apšviečia rausvos spalvos LED lempos, kurios buvo pasirinktos tam, kad salotos įgautų geriausią skonį ir traškumą. Reguliariais intervalais ant bėgelių palubėje pro šalį į savo auginimo vietą praslenka kita salotų partija.

Įkūrėjo teigimu, šis verslas atsirado todėl, kad švedai nori valgyti švedišką maistą. Įmonė parduoda beveik viską, ką užaugina.  Per mėnesį į prekybos vietas pristatoma net  60 tonų salotų. Šiuo metu visas gamybos procesas pilnai automatizuotas – nuo sėjos iki produktų pakavimo.

 „ABB pranašumas yra tas, kad galime pasirūpinti ir optimizuoti visą augalų auginimo elektrifikacijos, skaitmenizacijos ir automatizavimo grandinę, – sako ABB inžinierius Niklas Lindblom. – Kai suderiname energijos paskirstymo šiltnamiuose komponentus su mūsų skaitmeniniais sprendimais, užsakovai įgyja įrankius, kurie leidžia analizuoti ir optimizuoti savo energijos vartojimo efektyvumą. Mes taip pat galime atlikti servisą ir priežiūrą realiu laiku.“

„Ljusgårdai“ reikėjo aukšto patikimumo bei darbuotojų saugai skirtų produktų, tačiau gamykloje buvo ribotas erdvės plotas. Šiems poreikiams patenkinti ABB įdiegė kompaktišką sprendimą su vidutinės įtampos įranga „SafeRing Air / SafePlus Air“ su Relion® 611  apsauginėmis relėmis, žemos įtampos įrangą MNS 3.0 su Emax 2; bei naujus transformatorius.

Sprendimas taip pat atitinka „Ljusgårda“ tvarumo viziją mažinti išmetamuosius teršalus. Vidutinės įtampos įrenginiai yra ne tik pilnai perdirbami, bet ir neturi šiltnamio efektą sukeliančių SF6 dujų.

ABB yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service
Išmanūs elektros sprendimai leidžia tvariai auginti salotas net ir žiemą