5 naujausios programėlės, kurias turite išmėginti šį rugsėjį

Prasidėjus rugsėjui, paprastai prasideda ir papildomi rūpesčiai – kamščiai, mokslai ar žvarbesni orai. Laimei, praktiškai kiekvienam mūsų gyvenimo iššūkiui kiekvieną mėnesį pasirodo ir po naują programėlę. „Bitės Profai“ pasižvalgė ir dalinasi 5 naujomis ar neseniai atnaujintomis programėlėmis, kurias šį mėnesį būtina išbandyti ir kurios palengvins jūsų rugsėjį.

„Šio mėnesio ryškiausios tendencijos – mokslų metų pradžios programėlės, skirtos palengvinti mokymąsi. Taip pat vis dar populiarios yra vaizdo apdorojimo programėlės, leidžiančios pasendinti vaizdą ar suteikti jam retro efektą. Galiausiai, turime tikrai originalią programėlę, kuri padės apsaugoti telefoną nuo rudeninių liūčių ir itin populiarų mėnesio žaidimą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis programėlėmis, kurias verta išbandyti šį mėnesį.

1. Mėnesio programėlė

Programėlė: „Brainly“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Programėlė „Brainly“ yra viso pasaulio mokinių bei studentų namų darbų meka. Tai – lyg namų darbų socialinis tinklas, kuriame besimokantieji iš viso pasaulio gali bet kada pateikti su savo užduotimis susijusį klausimą ir kiti „Brainly“ nariai ar konkretaus dalyko ekspertai į jį greitai atsakys. Tik ką ši programėlė buvo atnaujinta, tačiau jos veikimo principas išlieka nepakitęs – milijono besimokančiųjų tinklas iš 35 šalių ir kasdien teikiami atsakymai į pačius įvairius klausimus iš didžiosios dalies mokyklos bei universitetų dalykų. Tiesa, šioje programėlėje kol kas negalima pasirinkti Lietuvos ir užduoti klausimų mūsų kalba, bet tą daryti galima angliškai. Taip pat čia rasime jau daugybę kitų žmonių užduotų klausimų, tad nušausime du zuikius – rasime sprendinius į skirtingas užduotis bei gilinsime anglų kalbos žinias! Tad jeigu jau užgriuvo namų darbų našta, būtinai išbandykite šią programėlę!“ – teigia M. Vrubliauskas.

2. Mėnesio palengvinimas

Programėlė: „Post-it“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Žinote tuos lapelius, ant kurių vis neatsispiriame pagundai kažką užsirašyti? O vėliau jų prisikaupia tiek daug, kad sušlavus visus juos ant stalo į krūvą būtinai trūks to, kurio ieškome. Programėlė „Post-it“ smarkiai palengvina šią kasdienę situaciją: dabar pakaks susidėti visus tokius lapukus ant stalo ir juos nufotografuoti savo išmaniuoju telefonu. Tada programėlė pati juos gražiai sudėlios jūsų ekrane, leis perkelti užrašus į kitas programėles ar tvarkingai sudėlioti. Taip pat iš šios programėlės bus lengva dalytis savo užrašais su draugais ir tam daugiau nebereikės spalvotųjų lapukų – pakaks telefono“, – sako M. Vrubliauskas.

3. Mėnesio įdomybė

Programėlė: „Vaporgram“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Dar viena naujiena tiems, kas vis ieško naujų būdų nustebinti savo draugus ar sekėjus programėlėje „Instagram“. Nors retro efektų bei filtrų bumas prasidėjo jau senokai, tai vis geriau išnaudojančių programėlių atsiranda iki šiol. Viena jų – „Vaporgram“. Iš kitų ji išsiskiria itin unikaliais filtrais bei efektais, kurių dėka atrodys, kad savo nuotraukas ar vaizdo įrašus jus keliate iš praeities. Taip pat pati programėlė yra labai intuityvi ir šiuolaikinė, todėl su ja greitai atrasite bendrą kalbą“,– sako M. Vrubliauskas.

4. Mėnesio apsauga

Programėlė: „Speaker cleaner“

Platforma: „Android“

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia

„Programėlė, kuri taps geriausiu „Android“ telefonų savininkų draugu per būsimas rudens liūtis. Sušlapo telefonas? Pasitaiko. Bet nusausinote jį ir pastebėjote, kad garsas iš telefonų kolonėlių skamba nebe taip ir įtariate, kad prie to nagus prikišo lietus? Tuomet laikas išbandyti programėlę „Speaker cleaner“. Ji padės pravalyti vandens likučius telefone ir kolonėlės vėl skambės kaip anksčiau. Taip, tai skamba šiek tiek neįtikėtinai, bet jei kartais nepasisektų ir kartu su telefonu neplanuotai išsimaudysite – prisiminkite šią programėlę“, – teigia M. Vrubliauskas.

5. Mėnesio žaidimas

Programėlė: „Knight Quest: The Chess Runner“

Platforma: visos

Kaina: nemokama

Atsisiųsti: čia („iOS“) ir čia („Android“)

„Šachmatai – vienas seniausių žaidimų pasaulyje. Bet tuo pat metu tai ir lėtesnis, daug mąstymo reikalaujantis žaidimas. O ką daryti, jei mokslo metų pradžios proga nori ir palaužyti galvą, ir sužaisti ką nors greitesnio? Atsakymą rasite atsisiuntę žaidimą „Knight Quest: The Chess Runner“ – šiuolaikinį šachmatų ir veiksmo žaidimo mišinį. Įdomu tai, kad šis žaidimas patiks tiek tiems, kas sėkmingai žaidžia tradicinius šachmatus, tiek tiems, kas juos žaidžia prastai“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Galiausiai, ekspertas primena, kad jei norėsite apie šias ar kitas naujausias programėles sužinoti daugiau, bet kada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose esančius „Bitės Profus“ ir jie visuomet jums patars.

Apie „Bitė Lietuva“

„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR