IT įmonės „Toughlex” pirmojo 2019 pusmečio apyvarta augo 88 proc.

Kaune įsikūrusi programinės įrangos kūrimu ir dedikuotų IT specialistų komandų nuoma užsiimančios įmonės „Toughlex” (MB „Tvirtas baitas”) apyvartą per pirmąjį šių metų pusmetį siekė 248.000 eurų, tai – beveik 88 procentais daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai bendrovė pasiekė 132.000 eurų pajamas.

„Šiais metais matome stiprų augimą dedikuotų IT specialistų komandų nuomos srityje. Tikėtina, kad ši tendencija išliks ir ateityje stiprėjant Lietuvoje veikiančioms IT įmonėms bei besikuriant vis daugiau užsienio kompanijų atstovybių. Šiemet ženkliai didinome nuomojamų specialistų skaičių bei eksportavome daugiau paslaugų, kas sąlygojo ir ženklų apyvartos augimą”, – sakė „Toughlex” vadovas Donatas Lučiūnas.

Jo vadovaujamoje įmonėje šiuo metu dirba 12 darbuotojų. Anot D. Lučiūno, nemažai specialistų įvairiems projektams įmonė pritraukia ir kaip išorinius konsultantus.

Dedikuotų IT specialistų komandų nuomos paslauga suteikia galimybę klientui išsinuomoti IT specialistus įvairiems laikotarpiams jų neįdarbinant (nuo kelių mėnesių iki metų) ir resursus išnaudoti savo IT projektų vystymui.

„Egzistuoja keletas dedikuotų IT komandų nuomos būdų: kartais klientai nuomojasi tik programuotojus, kaip papildomas darbo rankas, kai reikia resursų skubiai užbaigiant projektą ar panašioje situacijoje. Yra ir tokių atvejų, kai klientų poreikiai didesni, pavyzdžiui, kai reikalinga didesnė komanda su produkto vadovu, Agile specialistu, programuotojais, testuotojais ir kitais specialistais”, – sakė D. Lučiūnas.

Jo vadovaujama įmonė 2019 m. planuoja pasiekti 550.000 tūkst eurų apyvartą. Palyginimui, pernai metų bendrovės apyvarta sudarė 315.000 eurų. Bendrovė rinkoje veikia jau ketvirtus metus.

Pagrindiniai bendrovės klientai Lietuvoje – „Telesoftas”, „Baltic Amadeus”, „Nortal”, „Tele 2 Lietuva” ir kitos įmonės. Apie 37 proc. bendrovės pajamų sudaro eksportas. Pagrindinės „Toughlex” paslaugų eksporto rinkos – Norvegija ir JAV.

Pranešimą paskelbė: Martynas Karciauskas, UAB Atominės konsultacijos