Vienas „Tele2“ sprendimas: išsaugota 400 medžių, 40 m3 vandens, 2500 kW elektros

Jau pusantrų metų visuose technologijų lyderės „Tele2“ salonuose klientai sutartis pasirašyti gali planšetinio kompiuterio ekrane. Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį operatorius sutaupė net 22,5 tonos popieriaus – apie 400 medžių.

„Ieškome ir kuriame išmanius sprendimus, kurie mažina poveikį gamtai ir yra naudingi verslui“, – sakė Mindaugas Kežionis, „Tele2“ produktų skyriaus vadovas.

M. Kežionis pabrėžė, kad 2016 m. rudenį pradėjus naudoti elektronines sutarčių pasirašymo priemones, padidėjo klientų aptarnavimo greitis, sumažėjo archyvavimo, transportavimo, administravimo išlaidos, o inventorizacijos procesas tapo daug efektyvesnis. Be to, elektroninės sutartys, priešingai nei popierinės, tausoja gamtą.

Skaičiuojama, kad 1 tonai biuro popieriaus pagaminti yra iškertama apie 18 medžių, sunaudojama apie 40 kubinių metrų vandens ir apie 2500 kilovatų energijos.

„Mūsų įmonėje daugiau nei 70 proc. pasirašomų sutarčių yra elektroninės – tai beveik pusė milijono dokumentų. Atsisakę popierinio varianto, per du metus drauge su klientais sutaupėme maždaug 22,5 tonos biuro popieriaus, t. y. išsaugojome apie 400 medžių“, – skaičiais dalinosi M. Kežionis.

Lietuvoje įsteigta „Tele2“ yra pirmoji visoje grupėje, veikiančioje 8 šalyse, klientams pasiūliusi elektroninių sutarčių pasirašymo galimybę.

Šiuo metu popierinės sutartys yra rengiamos tik tuomet, kai jas reikia pristatyti paštu, jei taip numato įstatymai arba to pageidauja klientas. M. Kežionis pastebi, kad tokių klientų nuolatos mažėja.

Gamtai draugiški sprendimai

Popierinių sutarčių skaitmenizavimas yra tik vienas iš „Tele2“ verslo efektyvinimo sprendimų, prisidedančių prie gamtos apsaugos. Aplinką operatorius tausoja ir siūlydamas verslo klientams išmanų sprendimą „Tasker“.

Anot M. Kežionio, užduočių valdymui skirtas sprendimas padeda sumažinti transporto ir popieriaus išlaidas bei išmetamųjų dujų kiekį.

„Naudodamasis šiuo išmaniu sprendimu, darbuotojas savo užduotis gali gauti nuotoliniu būdu. Be to, visų darbų ataskaitos, sąskaitos ar sutartys yra suformuojamos sistemoje ir atvaizduojamos galutinio vartotojo pasirašymui. Nereikia nei popieriaus naudoti, nei kuro be reikalo deginti“, – pasakojo Mindaugas Kežionis.

„Tele2“ sėkmingai pereina ir prie skaitmeninės reklamos. Šviesdėžes bei spausdintiną reklamą keičia reklama įvairiuose ekranuose.

Technologijų lyderė jau keletą metų naudojasi Kauno hidroelektrinėje gaminama žalia elektros energija. Jos taip pat sunaudoja mažiau, nes naujos ir modernios „Tele2“ bazinės stotys sutaupo net iki 25 proc. energijos.

Pranešimą paskelbė : Justina Dirsė, UAB „Publicum”