„Duomenų logistikos centras“ siūlys ypač saugaus duomenų centro Gotlande paslaugas

„Duomenų logistikos centras”, priklausantis „Lietuvos energijos” įmonių grupei, bendradarbiaudamas su Švedijos duomenų perdavimo tinklų statybos įmone „BRS Networks”, savo klientams pasiūlys itin saugaus „NEZ” duomenų centro Gotlando saloje (Švedijoje) paslaugas. Tai – naujas ir vienas saugiausių duomenų centrų Europoje, kurio saugumas atitinka karinius standartus.

„Stebėdami augančius klientų poreikius nuolat ieškome sprendimų, kuriais galėtume patenkinti jų lūkesčius, padėti įgyvendinti savo sumanymus ir pasiruošti ateities iššūkiams. Bendradarbiavimas su „BRS Networks” gerokai sustiprina mūsų galimybes teikti itin aukšto saugumo bei patikimumo lygio duomenų centrų paslaugas”, – sako Nerijus Dumbrava, „Duomenų logistikos centro” generalinis direktorius.

„NEZ” duomenų centras, kaip ir „Duomenų logistikos centro” valdomas aukščiausio Lietuvoje patikimumo lygio duomenų centras „Data Inn”, yra „Tier III” kategorijos, o pastato saugumas – šeštojo lygmens. Tai karinis pastatų saugumo standartas, reiškiantis, kad duomenų centro pastatas gali atlaikyti granatos sprogimą, elektromagnetinį impulsą, puolimą ar ataką ugnimi net iki 60 minučių.

Šio duomenų centro paslaugos Lietuvos įmonėms bus prieinamos nuo 2016 m., kuomet bus pradėtas eksploatuoti „NEZ” duomenų centras. Pasak N. Dumbravos, bendrovė, turėdama savo krepšelyje „Data Inn” bei „NEZ” duomenų centrų paslaugas, galės pasiūlyti tinkamus ir konkurencingus sprendimus tarptautinėms kompanijoms, finansų įstaigoms, kurios kelia aukščiausius duomenų saugumo ir pasiekiamumo standartus. Dažnai tokios korporacijos reikalauja laikyti duomenis keliuose duomenų centruose, vienas nuo kito nutolusiuose daugiau nei 300 kilometrų, arba jautrių duomenų archyvus saugoti itin saugiuose duomenų centruose. Ateityje, siekiant patenkinti augančius klientų poreikius, numatomas ir „Data Inn” duomenų centro Vilniuje plėtros antrasis etapas.

„Jei įmonė savo veiklą vykdo Lietuvoje, patartina naudoti netoliese esantį duomenų centrą. Taip patogiau prižiūrėti ar keisti turimą IT įrangą, paprasčiau ir pigiau užtikrinti stabilų ryšį su duomenų centru. Tuo tarpu rezervines kopijas įmonės neretai laiko nutolusiuose duomenų centruose, mat dažniausiai nėra būtina ten esančius duomenis pasiekti iškart, jie kopijuojami ne darbo metu arba tam tikrais nustatytais laiko intervalais. Tačiau, jei klientas savo pagrindines, darbui skirtas IT sistemas, apsispręstų laikyti mūsų partnerių duomenų centre – jam galėtume pasiūlyti greitą ir stabilų duomenų perdavimo ryšį”, – pataria N. Dumbrava.

Apie „BRS Networks”

„BRS Networks” yra viena greičiausiai augančių duomenų perdavimo tinklų statybos įmonių Švedijoje, teikianti duomenų centrų – kolokacijos bei prieglobos, o taip pat kabelių ir tinklų tiesimo, įmonių tinklų statybos ir IT valdymo paslaugas. Bendrovė savo duomenų centre planuoja naudoti tik draugišką aplinkai saulės ir vėjo sugeneruotą elektros energiją.

Apie „Duomenų logistikos centrą”

„Duomenų logistikos centras”, priklausantis „Lietuvos energijos” įmonių grupei, yra vienas didžiausių duomenų perdavimo bei duomenų centrų operatorių Baltijos šalyse. Bendrovės teikia duomenų perdavimo paslaugas įmonėms ir ryšių operatoriams, valdo duomenų centrus, kuriuose savo įrangą laiko didžiosios įmonės, bankai, telekomunikacijų operatoriai, debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai. Kompanijos profesionalų patirtis duomenų perdavimo bei saugojimo srityje siekia daugiau nei 20 metų.

Kartu su partneriais „Duomenų logistikos centras” valdo tarptautinį duomenų perdavimo tinklą „Baltic Highway” nuo Talino iki Frankfurto bei didžiausią ir ilgiausią optinį duomenų perdavimo tinklą Baltijos šalyse – „Baltic Optical Network”. Bendrovei priklausantis duomenų centras „Data Inn” – pirmasis ir šiuo metu vienintelis Lietuvoje duomenų centras, kurio projektui ir veikiančiai infrastruktūrai „Uptime Institute” suteikė „Tier III” patikimumo lygio sertifikatą.