Vestuviniai žiedai: kaip palengvinti jų pasirinkimą

Vestuviniai ziedai

Jei jau žinote, kada įvyks jūsų vestuvės, tačiau dar nepradėjote vestuvinių žiedų pasirinkimo proceso, turbūt šiuo metu keliate sau nemažai įvairių klausimų ir nesate tikri, kokie vestuviniai ziedai jums galėtų tikti geriausiai. Vestuviniai žiedai šiandien yra labai skirtingų stilių, pagaminti iš pačių įvairiausių tauriųjų metalų, pasižymi labai skirtingomis spalvomis, būna inkrustuoti tiek deimantais, tiek ir kitais brangakmeniais – visa tai suteikia ypatingai didelę pasirinkimo laisvę. Todėl jei ieškote patarimų, skubame jums keletą jų pateikti!

Vestuviniai ziedai

Nustatykite savo biudžetą

Pirmiausia turėtumėte pradėti nuo savo biudžeto. Laimei, šiuolaikinėje rinkoje nėra sudėtinga atrasti vestuvinius žiedus, kurie atitinka bet kurių būsimų jaunavedžių numatytą biudžetą. Vestuvinių žiedų kainos priklauso nuo pasirinktų tauriųjų metalų, brangakmenių ir jų karatų skaičiaus bei kitų individualių ypatybių. Todėl labai naudinga iš anksto pagalvoti, kiek lėšų esate pasiruošę skirti savo naujųjų vestuvinių žiedų įsigijimui.

Vestuvinių žiedų stilius

Judviejų vestuviniai žiedai turėtų derėti tarpusavyje ar tai nėra būtina? O gal jūsų vestuviniai žiedai turėtų sutapti su jūsų sužadėtuvių žiedais? Nuo atsakymų į šiuos klausimus labai tiesiogiai priklauso ir galutinis pasirinkimas.

Labai ilgą laiką buvo populiaru rinktis vestuvinius žiedus, kurie yra panašūs ar netgi visiškai identiški (besiskiriantys tik dydžiu), tačiau laikai pasikeitė ir dabar jaunavedžiai neretai mūvi visiškai skirtingus vestuvinius žiedus. Tačiau niekur nepradingo tradicija vestuvinius žiedus derinti su savo sužadėtuvių žiedais. Ir nors tai nėra taisyklė, kurios privalu laikytis, vis dėlto, jei jūs planuojate po savo vestuvių ir toliau mūvėti sužadėtuvių žiedą, vertėtų užtikrinti, kad pastarasis derėtų su jūsų vestuviniu žiedu.

Be abejo, renkantis vestuvinio žiedo stilių labai praverčia atsižvelgti ir į savo jau turimus juvelyrinius dirbinius. Tokiu atveju jums būtų lengviau juvelyrinius dirbinius suderinti ir su savo naujaisiais vestuviniais žiedais.

Pasirinkite taurųjį metalą

Greičiausiai jūs jau buvote girdėję apie geltonąjį auksą, baltąjį auksą, rožinį auksą, platiną ir paladį. Ir visi šie taurieji metalai turi savo privalumų bei trūkumų, kai yra kalbama apie jų spalvą, priežiūrą, hipoalergines savybes ir kainą.

Savo gryniausioje formoje auksas yra 24 karatų, tačiau kadangi toks auksas yra labai minkštas, jis juvelyrikoje yra naudojamas pakankamai retai. Tam, kad auksas taptų tvirtesnis, jis yra lydomas su kitais metalais, o kuo daugiau metalų yra pridedama, tuo labiau mažėja ir aukso karatų skaičius. Taigi, 18 karatų auksas turi mažiausiai pridėtinių metalų ir yra kietesnis už 24 karatų auksą, tačiau minkštesnis už 14 karatų auksą. Tuo tarpu 10 karatų auksas yra dar patvaresnis ir kietesnis. Geltonojo aukso žiedus mūvėti, prižiūrėti ir taisyti yra bene lengviausia.

Tačiau, kaip jau buvo minėta, geltonasis auksas nėra vienintelis (nors ir tradicinis) pasirinkimas. Jei nenorite rinktis geltonojo aukso, galite pagalvoti ir apie baltąjį ar rožinį auksą. Be to, šiandien yra populiaru vestuviniuose žieduose maišyti skirtingų spalvų auksą, suteikiant žiedams daugiau išskirtinumo ir originalumo.

Jei galvojate apie baltuosius metalus, platininiai vestuviniai žiedai yra vieni brangiausių ir populiariausių. Platina yra reta, todėl jos kaina yra didelė. Tačiau taip pat platininiai vestuviniai žiedai pasižymi ir hipoalerginėmis savybėmis, todėl tampa puikiu pasirinkimu jautrią odą turintiems žmonėms. Be to, platina yra labai tvirta ir patvari. Žinoma, jei nesate numatę didelio biudžeto, galite rinktis ir paladį, kuris taip pat turi hipoalerginių savybių, tačiau lyginant jo kainą su geltonuoju ar baltuoju auksu, ji yra mažesnė, nes šis metalas nėra toks retas.

Deimantai ir kiti brangakmeniai

Jei jūs nenorite pasirinkti vientiso vestuvinio žiedo, tuomet galite būti tikri, kad populiariausias pasirinkimas yra deimantai – ir šiandien vestuviniuose žieduose inkrustuoti deimantus renkasi ne tik moterys, tačiau ir vyrai. Jei jūs nuspręsite savo vestuviniams žiedams pasirinkti deimantus ar kitus brangakmenius, atsižvelkite ne tik į savo individualų skonį, tačiau taip pat ir į savo gyvenimo būdą, kadangi jūsų pasirinkti vestuviniai žiedai neturėtų jums trukdyti ir kelti diskomforto.