Vertė ir IT potencialas verslo strategijoje

Vertė ir IT potencialas verslo strategijoje

Kodėl taip svarbu gerinti verslo vertę ir tinkamai įvertinti savo galimybes bei informacinių technologijų potencialą?

Verslo vertės didinimas prilygsta pelno didinimui. Tačiau pagal šiuolaikines realijas be verslo įrankio internete vertės didinimas ir verslo plėtra neįmanoma. Maža tiesiog investuoti į naujausias technologijas, bet taip pat reikia apgalvoti vykdomos veiklos strategiją ir IT įrankių poreikius. Laikas įmonėms apmąstyti savo „vertę“ ir kompetencijas skaitmeninėje ekosistemoje. Pažvelgti į verslą kitu – nauju žvilgsniu ir permąstyti pačią produkto reikšmę. Juk yra daugybę būdų, kaip galima parduoti tą pačią prekę, o klientą pritraukti ir „išlaikyti“ irgi yra įvairiausių metodų. Jų daugėja tinkamai išnaudojant internetinį potencialą.

Visada buvo orientuojamasi į tai, jog „klientas visada teisus“. Tačiau dabar verta daryti tai, kas geriausiai gaunasi. Tai jau kitas, žymiai aukštesnis lygis. Klientas dar pats nežino, ko būtent reikia, o jam jau siūlomas dar geresnis variantas, galintis pagerinti jo gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, net yra tokių plytų gamintojų, kurie pasiryžę aplikacijų kūrimui, kad tik būtų padidinta reali verslo vertė, tokiu atveju ir parduodama žymiai daugiau.

Visa tai tik dar kartą įrodo, jog skaitmeninės technologijos atveria didžiulį naujų galimybių horizontą. Tuo labiau, jog skaitmenizacija prieina ir prie tų verslo sferų, kur anksčiau jų nebuvo arba buvo tik minimaliai panaudotos. Pvz., elektros instaliacija, statybos sektorius. Tiesiog būtina parinkti tinkamus IT įrankius, kad jų panaudojimas atneštų kuo didesnę naudą verslui. T.y. ne tik padidintų pelną, bet ir pagerintų verslo procesus, optimizuotų kaštus ir laiką. 

Kadangi verslas virtualioje erdvėje prasideda nuo logotipo ir internetinio puslapio, tai reikalingas profesionalus tinklapių kūrimas. Jei, žinoma, iš tiesų norima padidinti savo verslo vertę, reputaciją, konkurencingumą. Todėl, kad tikrai gerai sukurtas tinklapis yra puikiu verslo įrankiu pritraukiančiu daugiau klientų, populiarinančiu prekinį ženklą, parduodančiu ir didinančiu pelną. 

Tad verta apmąstyti verslo strategijas IT aspektu ir priimti teisingą sprendimą. Drąsiai pirmyn kartu su naujausiomis technologijomis! 

Pranešimą paskelbė: Donatas Vižinis, UAB Okursa