„UpdatEd“ hakatonas švietimo iššūkiams kurs duomenimis grįstus sprendimus

  • Vasario 25-27 dienomis vyksiančio nuotolinio „UpdatEd“ hakatono dalyviai kurs duomenimis grįstus sprendimus transformuoti švietimo sistemai.
  • Hakatonas yra dalis „EU Smart“ iniciatyvos, kuri jungia septynias ES organizacijas, rengiančias hakatonus, skirtus spręsti Europos iššūkius.
  • „Turing College“ organizuoja „UpdatEd“ hakatoną kartu su „Oxylabs“ ir „Startup Lithuania“.
  • Patyrę profesionalai iš „Vinted“, „Startup Wise Guys“, „SME Finance“, „Startup Lithuania“, „ChangeMakersON“ ir „Robotikos Akademijos“ renginio metu taps mentoriais ir dalinsis žiniomis su hakatono dalyviais. 
  • Hakatono laimėtojai gaus 1500 EUR tolimesniam idėjos vystymui, o 800 EUR ir 300 EUR prizai atiteks antrąją ir trečiąją vietą užėmusioms komandoms. Vienam dalyviui „Turing College“ taip pat įteiks stipendiją duomenų mokslo kursams.

Vasario 25-27 dienomis vyksiančio „UpdatEd“ hakatono metu bus kuriami sprendimai, pasitelkiantys duomenų mokslą spręsti švietimo iššūkiams. Nemenką būrį dalyvių ir mentorių jau pritraukęs nuotolinis renginys, organizuojamas „Turing College“ ir renginio partnerių „Oxylabs“, yra „EU Smart“ iniciatyvos dalis.

„UpdatEd“ dėmesio centre – opi švietimo sektoriaus problema. Daugelyje Europos šalių švietimo praktikos neatitinka mokinių ir studentų lūkesčių bei negali patenkinti verslo poreikių. Besimokantiesiems tai lemia neatsiperkančias laiko ir pinigų investicijas į išsilavinimą, kurio suteikti įgūdžiai yra menkaverčiai darbo rinkoje. Tuo tarpu darbdaviai vis rečiau randa visapusiškai darbui pasirengusių specialistų. Ši problema ilgainiui tik gilės – pavyzdžiui, duomenų mokslo specialistų poreikis iki 2026-ųjų augs 28 proc. Net užpildę darbo vietą tinkamu specialistu, darbdaviai dažnai turi pasitelkti brangias mokymų programas naujai pasamdytų darbuotojų parengimui.

„UpdatEd“ hakatono tikslas – generuoti idėjas, kurios padėtų optimizuoti švietimo praktikas ir spręsti kylančias problemas. Duomenys yra kertinis optimizacijos procesų dėmuo, todėl hakatonas daugiausiai dėmesio skirs būtent duomenimis grįstiems sprendimams. Naudojami mokymosi medžiagos pristatymo, studentų vertinimo ir grįžtamojo ryšio teikimo analizėje, duomenys taip pat padeda nustatyti optimalią mokymosi kurso trukmę, laiką ir aplinką. Tokiais duomenimis grįsti sprendimai gali ne tik suteikti prasmingesnę ir konstruktyvesnę mokymosi patirtį studentams, bet ir sutrumpinti jų mokymosi darbo vietoje laiką, o darbdavius aprūpinti visapusiškai pasirengusiais specialistais.

„UpdatEd“ hakatonas vyks vasario 25-27 dienomis. Renginio metu dalyviai komandose kurs ir vystys naujas idėjas, kaip pasitelkti duomenis švietimo praktikų atnaujinimui. Trims geriausiomis pripažintoms komandoms atiteks 1500 EUR, 800 EUR ir 300 EUR prizai tolimesniam idėjų vystymui. „Turing College“ vienam dalyviui taip pat įteiks stipendiją ir nuolaidas duomenų mokslo kursams.

Žiniomis ir patarimais su hakatono dalyviais dalinsis patyrę duomenų ekspertai iš renginio organizatorių „Turing College“ ir renginio partnerių „Oxylabs“. Mentorių komandoje taip pat dirbs technologijų profesionalai: Ieva Šūmakarytė, „Startup Lithuania“ renginių ir pre-akseleratoriaus vadovė, Viktorija Ratomskė, „SME Finance“ grupės rinkodaros vadovė, Dovydas Čeilutka, „Vinted“ duomenų mokslininkas ir „Turing College“ duomenų mokslo vadovas, Jonė Vaitulevičiūtė, „Startup Wise Guys“ partnerė, Simona Šimulytė, „ChangeMakersON“ įkūrėja ir vadovė, Kristijonas Vasiliauskas, „Robotikos Akademijos“ kūrybos vadovas ir Džiugas Lukas Eidukas, „Robotikos Akademijos“ vadovas. 

„Švietimo inovacijos turi didelį, iki šiol neišnaudotą potencialą,“ – teigia Giedrius Žebrauskas, „Turing College“ švietimo vadovas. „Jos gali pagerinti kiekviename pasaulio kampelyje gyvenančių žmonių buitį, todėl sunku nesidžiaugti pažanga šioje srityje.“

„Oxylabs“, kuriantys sprendimus didelės apimties duomenims rinkti, taip pat prisideda prie „UpdatEd“ įgyvendinimo. „Esame tiesiogiai su viešai prieinamų duomenų rinkimo sprendimais dirbanti įmonė, todėl suprantame duomenimis grįstų sprendimų svarbą,“ – teigia Dovilė Bimbirytė, „Oxylabs“ personalo vadovė. „O kadangi nuolatos samdome technologijų specialistus, matome poreikį atnaujinti švietimo praktikas šioje srityje. Tikime, kad hakatono metu komandos sukurs kūrybingų ir vertingų idėjų, kurios prisidės prie švietimo sektoriaus vystymo, ir didžiuojamės galėdami dalyvauti šiame renginyje.“

Pranešimą paskelbė: Monika Simaškaitė, Turing College
„UpdatEd“ hakatonas švietimo iššūkiams kurs duomenimis grįstus sprendimus