Telecentras šiemet auga ir veikia pelningai

2022 m. 9 mėn. rezultatai rodo, kad AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) šiemet nuosekliai didina verslo apsukas. Pagrindinės veiklos pajamos, lyginant su 2021 m. atitinkamu laikotarpiu, išaugo 32,6 proc. iki 9,37 mln. Eur, EBITDA – 38 proc. iki 3,1 mln. Eur, grynasis pelnas (iš tęstinės veiklos) – 78 proc. iki 1,31 mln. Eur. Veiklos pelningumo atžvilgiu tai geriausias įmonės 9 mėn. rezultatas per pastaruosius 5 metus.

Pajamos  iš kertinės Telecentro veiklos – radijo ir televizijos programų siuntimo – lyginant su atitinkamu 2021 m. periodu, padidėjo 2,5 procento iki 3,6 mln. eurų. „Pažymėtina, kad esamoje geopolitinės įtampos situacijoje aktualizavosi transliacijų vidurinėmis bangomis, dėl savo fizikinių savybių leidžiančiomis informaciją perduoti dideliais atstumais, poreikis. Šį poreikį Telecentrui pavyko  sėkmingai užtikrinti, išnaudojant turimą infrastruktūrą ir kompetenciją. Tos pačios tendencijos išryškėjo ir TV programų siuntimo paslaugose – šioje srityje Telecentrui pavyko operatyviai ir lanksčiai sureaguoti į transliuotojų poreikį plėsti savo turinio sklaidą į naujas auditorijas ir taip pasiekti ženklią plėtrą”, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris. 

Pajamos taip pat augo iš duomenų centrų ir infrastruktūros nuomos paslaugų, daugiau pajamų gauta iš įmonės valdomos infrastruktūros ir kitų išteklių efektyvaus įdarbinimo.

Vilniaus TV bokšto teikiamų pramoginių paslaugų srityje šiemet pasiekta ypatingai gerų rezultatų. Pabaigus bokšto rekonstrukcijos I etapą lankytojams buvo atverta nauja lauko apžvalgos aikštelė 170 m aukštyje. Taip pat liepą startavo nauja ekstremali pramoga – vaikščiojimas terasos pakraščiu 185 metrų aukštyje. Šios naujos pramogos sukėlė didelį Lietuvos gyventojų susidomėjimą ir išaugino TV bokšto lankytojų skaičių. Lyginant su 2021 m 9 mėn., šiemet jis išaugo 3 kartus iki 104 tūkstančių ir viršijo ikipandeminių 2019 metų lygį.

Vis tik energijos kainos ir jų neapibrėžtumas bendrovei, kuri per metus suvartoja apie 13 mln. kWh elektros energijos, artimoje ateityje kelia rimtų iššūkių. „Šiame kontekste labai svarbu pažymėti, kad Telecentras prieš kurį laiką ėmėsi nuosavų saulės jėgainių statybos ir jau dabar turime tam tikrą nuosavą energijos generaciją – per 9 mėn. sugeneravome virš 0,5 mln. kWh. Toliau aktyviai vystome saulės energetikos projektą ir planuojame nuosavą generaciją kitąmet padidinti 5 kartus”, – sako R. Šeris. – „Nuosava energija atveria kelią efektyviam duomenų centrų,  televizijos ir radijo bei ITT paslaugų plėtojimui ir užtikrina tam tikrą pranašumą rinkoje – šiuo keliu sparčiai judame ir judėsime ateityje.”

Daugiau informacijos apie rezultatus skelbiama Telecentro svetainėje.

 

APIE TELECENTRĄ

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti televizijos ir  radijo programų siuntimo, duomenų perdavimo ir duomenų centrų paslaugas. Bendrovė vykdo jai pavestus valstybės ITT išteklių konsolidavimo bei plėtros projektus, taip pat valdo aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras