Naujametiniai fejerverkai iš viršaus – „Tele2“ juos fiksavo 4G ryšiu


Naujametiniai fejerverkai iš viršaus – „Tele2“ juos fiksavo 4G ryšiu

Kaip naujametiniai fejerverkai atrodo iš viršaus? Tele2“, pasitelkusi 4G ryšį, pirmą kartą istorijoje juos fiksavo ten, kur jie atrodo įspūdingiausiai – danguje. Didžiausios mobiliojo interneto ryšio apkrovos metu – Naujųjų naktį – skraidintas dronas užfiksavo neeilinius vaizdus.

„Šiuo eksperimentu norėjome įrodyti, kad „Tele2“ 4G ryšys sugebės iškelti droną naujųjų metų vidurnaktį, kai tinklų apkrova būna pati didžiausia metuose“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Specialiai 4G ryšiui pritaikytą ir analogų šalyje neturintį bepilotį orlaivį sukūrė patys „Tele2” komandos inžinieriai.

Eksperimento metu buvo laikomasi itin griežtų saugumo reikalavimų: dronai kilo į 150 metrų aukštį ir buvo skraidinami toliau nuo žmonių – iš Naujųjų metų nakčiai uždarytos Bernardinų sodo teritorijos. Paprastai miesto ribose skraidyklėms leidžiama kilti į ne aukštesnį nei 40 m. aukštį, todėl šiam eksperimentui buvo gautas specialus leidimas iš Vilniaus oro uosto kilti beveik keturis kartus aukščiau.

Būtent iš Bernardinų sodo buvo leidžiami ir pagrindiniai miesto fejerverkai, o bepilotės skraidyklės buvo keliamos į jų iššaunamą aukštį, kad galėtų užfiksuoti gražiausius vaizdus, jiems sprogstant.

Įrenginius valdė profesionalūs pilotai, turintys specialią licenciją tokiai veiklai vykdyti.

Tai yra jau trečiasis netradicinis „Tele2” eksperimentas, skirtas išbandyti operatoriaus 4G ryšio pajėgumą.

2016-ųjų rudenį, kartu su „VGTU“ inžinieriais ir „Nissan“ buvo sukurtas atitikmenų neturintis ir tik 4G ryšiu važiuojantis automobilis.

2017 m. pavasarį operatorius pristatė dar vieną unikalų eksperimentą – muzikinę instaliaciją, naršymo 4G tinkle duomenis paverčiančia originaliu ir niekur kitur negirdėtu kūriniu – 4G muziką.

Operatorius jau keletą metų itin daug dėmesio skiria ir investuoja į 4G ryšio tinklo plėtrą. Skaičiuojama, kad „Tele2“ turimų  4G+ ir 4G++ bazinių stočių skaičius jau perkopė 500, o bendras 4G stočių kiekis viršija 1220 ir dengia 99% Lietuvos teritorijos.

Įspūdinga vaizdo medžiaga iš skrydžio tarp fejerverkų šiuo metu ruošiama ir pasirodys netrukus. Tuo tarpu – pasižiūrėkite nuotraukas, kaip naujametiniai fejerverkai atrodo iš viršaus.

Pranešimą paskelbė : Justina Dirsė, UAB „Publicum”