„Tele2“ Šimtmečio dovana Lietuvai: šalies vaizdai, kuriais galima rašyti

Technologijų lyderė „Tele2“ pristatė kartu su fotografu Karoliu Januliu sukurtų nuotraukų parodą „Šimtmečio raidynas“. Iš paukščio skrydžio užfiksuoti šalies vaizdai, primenantys lietuviškosios abėcėlės raides – dovana Lietuvai Šimtmečio proga.

„Lietuvos gamta ir senoji kalba yra tai, kuo mes kiekvienas didžiuojamės. Šimtmečio proga nusprendėme šiuos du dalykus sujungti, pasitelkdami fotografiją ir technologijas, o nuotraukas padovanoti – jomis kaip elektroniniais atvirlaiškiais jau dabar gali naudotis visi“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Visas 32 lietuviškosios abėcėlės raides atspindinčias nuotraukas galima rasti svetainėje simtmecioraidynas.lt. Čia galima susipažinti su visomis raidyno nuotraukomis, atsisiųsti asmeniniam naudojimui arba jomis rašyti sveikinimus ir žinutes.

Nuotraukose galima išvysti itin skirtingus, tiek gamtos, tiek žmogaus suformuotus vaizdus – nuo Merkio upės vingių iki Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkinių ar Geležinio Vilko gatvės raizgalynės.

Anot projekto autorių, sudėtingiausia buvo atrasti tokius kadrus – šalies vaizdai turėjo ryškiai atkartoti  abėcėles raides. Organizatoriai nuotraukomis stengėsi aprėpti kuo didesnę ir įvairesnę Lietuvos teritoriją, todėl projektui įgyvendinti iš viso prireikė 3 mėnesių intensyvaus darbo.

Unikalius kadrus bepilote skraidykle, veikusia „Tele2“ 4G ryšiu, įamžinęs K. Janulis  teigė, kad daugiausia iššūkių sukėlė būtent lietuviškos raidės.

„Jau pirmo susitikimo su „Tele2“ metu supratau, kad sudėtingiausia projekto dalis bus tinkamų vietovių paieška. Mūsų abėcėlė yra specifinė, turinti tokias raides kaip Ą, Č, ar Ū, todėl jas atrasti buvo iššūkis. Džiaugiuosi, kad mums vis tik pavyko ir dabar galime pristatyti išskirtinius, kalbos simbolius atkartojančius Lietuvos vaizdus, kurių unikalumas atsiskleidžia tik žvelgiant į juos iš viršaus“, – pasakojo K. Janulis.

Pasak K. Janulio, buvo svarbu ne tik surasti tinkamą, iš paukščio skrydžio raidę primenančią vietovę – visi vaizdai turėjo derėti ir tarpusavyje, todėl kai kurioms raidėms atvaizduoti buvo renkamasi iš kelių skirtingų vietovių variantų.

Vaizdai buvo derinami ne tik todėl, kad atspindėtų natūralią Lietuvos kraštovaizdžio spalvinę paletę, bet ir tam, kad harmoningai atrodytų sukonstruoti žinutėse, kurias rašyti galima projekto svetainėje ir dalintis socialiniuose tinkluose.

Su nuotraukomis susipažinti ir jomis naudotis jau dabar galima internetinėje svetainėje simtmecioraidynas.lt.

Be to, nuotraukas galima pamatyti ir gyvai – paroda „Šimtmečio raidynas“ Vilniuje, prekybos centro „Panorama“ -1 aukšto erdvėje veiks iki spalio 31 d.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”