„Tele2 Big Data akademija“: tarp geriausių analitikų – ir teatro aktorius

Vilnius, kovo 14 d. Startavo antrasis telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ projekto „Big Data akademija“ etapas. Studentai baigė nemokamus didžiųjų duomenų analitikų kursus ir 4 geriausieji pradėjo praktiką „Tele2“ – po jos įmonė bus padėjusi išugdyti pasaulyje itin geidžiamos specialybės ekspertus. 

Nusprendė specialistus ruošti patys 

Didžiųjų duomenų analizė – tai gebėjimas įvairiomis priemonėmis atrasti didžiuliuose duomenų kiekiuose struktūrą ir tendencijas, leidžiančias įžvelgti rinkos ar vartotojų elgsenos ypatumus.

Šios srities profesionalai – viena geidžiausių specialybių visame pasaulyje. Jau šiandien ekspertų rinkoje trūksta, o prognozuojama, kad vien per artimiausius 2 metus šių darbuotojų paklausa išaugs dar bent 30 procentų. 

„Technologiniai pokyčiai yra tokie greiti, jog aukštojo mokslo sistemos visame pasaulyje paprasčiausiai nespėja paskui rinkos poreikius. Matydami, jog didžiųjų duomenų analizės specialistų paklausa Lietuvoje gerokai viršija realų jų skaičių, nusprendėme patys jų išsiugdyti. Taip laimi visi – studentai įgauna naujausių žinių, o gabiausieji – ir praktinės patirties“, – sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius. 

Nustebino studentų pareigingumas

Mėnesį trukusį pirmąjį „Big Data akademijos“ etapą sudarė „Vilnius Coding School“ lektorių, „Tele2“ profesionalų bei kviestinių svečių paskaitos. Visus mokslus apmokėjo „Tele2“. 

Iš 10 akademijos grupėje besimokiusių studentų galiausiai atrinkti keturi, tęsiantys savo tobulėjimą 4 mėnesių praktikoje, kurios metu gaus stipendijas. Šis ketvertas: Haroldas Mackevičius, Vilius Peteraitis, Jūratė Vaištaraitė ir Karolis Matuliauskas. 

„Big Data akademijos“ vadovas bei „Tele2“ klientų aptarnavimo ir analizės departamento direktorius Ignas Brazdauskas teigia, kad iš studentų mokslų metu buvo tikimasi ne tik gebėjimo greitai mokytis, bet ir suvokimo, kaip išmoktą informaciją panaudoti praktikoje. 

„Paskaitos vyko nuo ketvirtos iki aštuntos valandos vakarais, o tarp studentų buvo ir pilną darbo dieną dirbančių žmonių. Bet tarp jų vis tiek atsirado tokių, kurie mokydavosi individualiai bei ateidavo su žiniomis, kurių niekas nemokė. Tai gerai iliustruoja vieną iš svarbiausių mūsų siekių – suteikti žinių tiems, kurie yra motyvuoti pasiimti jų kuo daugiau“, – aiškina Ignas Brazdauskas, „Tele2“ klientų aptarnavimo ir analizės departamento direktorius.

Tarp geriausiųjų pateko ir teatro aktorius 

Tokie „Big Data akademijos“ tikslai leido tarp geriausiųjų patekti ne vien programavimo bei statistikos studentams. Štai K. Matuliauskas – teatro aktorius. 

Antrasis akademijos etapas truks keturis mėnesius, kiekvienas studentas turės individualų praktikos vadovą. Geriausių laukia pasiūlymai dirbti „Tele2“.

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”