Tarptautinė kompanija darbuotojų Lietuvoje nutarė ieškoti pasitelkusi „Linkedin“

Tarptautinė kompanija darbuotojų Lietuvoje nutarė ieškoti pasitelkusi „Linkedin“

Pernai į Baltijos šalių rinką įžengusi tarptautinė programavimo kursų kompanija „Software Development Academy“ šiemet planuoja sparčią plėtrą regione. Vien tik Lietuvoje akademija ketina įdarbinti 15 programavimo mokytojų. Bendrovė, kuri šiuo metu turi daugiau kaip 600 instruktorių Europoje, tinkamų kandidatų paiešką Lietuvoje nutarė vykdyti pasitelkdama ne tradicinius darbo skelbimus, o socialinius tinklus.

„Baltijos šalys, o ypač Lietuva – strateginės mūsų akademijos plėtros rinkos. Matome didelį susidomėjimą programavimo kursais, kuriuos baigę žmonės, iki tol neturėję jokios patirties IT, nori keisti savo karjeros kryptį ir tiki, kad „SDA“ padės tai įgyvendinti. Todėl šiuo metu mes intensyviai ieškome instruktorių – aktyvių programuotojų ir programų testuotojų “, – sako Karolina Mroch,„Software Development Academy“ programavimo instruktorių tinklo koordinatorė Europos Sąjungos šalyse.

Tradiciniai darbo skelbimai nepasiteisino

Pasak K.Mroch, tradiciniai darbuotojų paieškos būdai tokie, kaip reklaminiai darbo skelbimai ar įdarbinimo agentūrų paslaugos ieškant programavimo instruktorių, nepasiteisino.

„Manau, kad pagrindinė problema ta, jog žmonėms sunku perprasti siūlomo vaidmens esmę. Todėl nutarėme mokytojų paiešką vykdyti socialiniame tinkle „Linkedin“, nes čia galime tiesiogiai susisiekti, bendrauti ir diskutuoti su kandidatais, atsakyti į jiems kylančius klausimus“, – teigia K.Mroch.

Mėginimas surasti programavimo instruktorių su įdarbinimo agentūros pagalba, programavimo akademijos atstovams taip pat buvo ne itin sėkmingas. „Mus labiausiai nustebino tai, kad nė viena galvų medžioklės įmonė nesiryžo priimti mūsų iššūkio argumentuodama, kad programuotojai neieško ir nesiima papildomo darbo. Tačiau paaiškėjo, kad reali padėtis yra visiškai priešinga. Daugelis specialistų darbą programavimo akademijoje vertina kaip galimybę augti ir gilinti savo profesinius įgūdžius, “ – pažymi K.Mroch.

Pasak programavimo akademijos atstovės, programuotojai turi didelę patirtį, kuria jie, tapę mentoriais, mielai dalinasi su kitais. „Tapę programavimo akademijos mokytojais, IT specialistai įgyja kitų karjerai naudingų įgūdžių, tokių kaip viešas kalbėjimas, bendravimas su auditorija ir diskusijų moderavimas. Tai neabejotinai padeda tapti dar platesnio profilio specialistu“, – įsitikinusi K.Mroch.

Be to, pasak, K.Mroch, „SDA“ instruktoriams siūlo patrauklų uždarbį – mažiausiai 15 Eur už valandą. Kadangi kursai vykdomi po darbo valandų ir savaitgaliais, akademijos mokytojai paskaitas gali lanksčiai derinti su esamu darbu.

Įdarbinimo procesas „Linkedin“: greitesnis ir efektyvesnis

„Linkedin“ socialinis tinklas kaip įdarbinimo įrankis puikiai pasiteisina Lietuvoje. Tuo įsitikino „SD Academy“ personalo specialistė K.Mroch. Šio tinklo duomenų bazėje galima greičiau rasti ir susisiekti su tinkamais kandidatais bei sklandžiau organizuoti visą įdarbinimo procesą ir net sumažinti įdarbinimo kaštus.

Pasak K.Morch, darbinimo procesas „Linkedin“ platformoje nesiskiria nuo „tradicinio“. „Pirmojo interviu metu su kandidatais mes aptariame mūsų kompanijos misiją, instruktorių pareigas ir darbo ypatumus. Jei po pirmojo pokalbio abi pusės lieka patenkintos ir susidomėjusios bendradarbiavimu, tolimesnis mūsų atrankos žingsnis – pokalbis telefonu ir interviu su mūsų akademijos technologijų koordinatoriumi, kuris įvertina kandidato gebėjimus perduoti žinias kitiems. Mums – tai ypač svarbu, nes mūsų kursai skirti žmonėms, kurie nori tapti programuotojais, bet dar neturi žinių šioje srityje“, – apie darbuotojų paieškos ypatumus „Linkedin“ pasakoja K.Mroch.

Šiuo metu tarptautinė programavimo akademija sparčiai plečia savo instruktorių tinklą Vilniuje ir ieško mažiausiai 10 IT specialistų, turinčių bent 2 metų programavimo JAVA kalba ar programų testavimo patirtį (https://workinlithuania.lt/job-offers/java-trainer/) . Tiek pat specialistų akademija ieško ir kitose Baltijos šalių sostinėse – Rygoje ir Taline.

„Tikimės, kad ir kitose Baltijos šalyse, taip pat sėkmingai kaip ir Lietuvoje, mums pavyks išplėsti savo akademijos instruktorių tinklą naudojant „Linkedin“ platformą, kuri tapo viena patraukliausių ne tik verslo, bet ir darbuotojų kontaktų rinka“, – įsitikinusi K. Mroch.

Pranešimą paskelbė: Ieva Šimkūnaitė-Jansonienė, KPMS ir partneriai