„Startupai“: kaip gauti būtinų lėšų

Paskolos internetu
Paskolos internetu

Kiekvienais metais skaičiuojama, kad Lietuvoje yra įsteigiama vis daugiau naujų įmonių. Tai rodo, kad žmonės nesibaimina prisiimti papildomos rizikos ir siekia įgyvendinti savo idėjas. Žinoma, didelė dalis naujų įmonių komercinę veiklą pradeda vykdyti internetinių technologijų srityje. Tai yra pati paklausiausia ir greičiausiu augimu pasižyminti sritis. Kita vertus, ji taip pat pasižymi ir didele rizika – ypač, jei sukuriamas unikalus produktas ir norima greitai užimti lyderių pozicijas.

Jei tai yra „startup‘as“, tuomet jam reikia nemenkų pradinių investicijų, kad jis galėtų dideliu greičiu išpopuliarėti ir išaugti pakankamai dideliu, jog kitiems naujai atsiradusiems konkurentams nebeliktų jokių galimybių pranokti konkrečių prekių ar paslaugų pradininkus. Būtent tuomet tenka spręsti labai svarbų klausimą – iš kur gauti papildomų lėšų?

Investuotojų paieška

Pakankamai dažnai „startup‘ai“ ieško investicijų. Tačiau tokiu atveju dalis įmonės atitenka investuotojams, o tai reiškia, kad jie taip pat tampa įmonės dalininkais ir turi reikšmingą įtaką priimamiems sprendimams. Be to, nereikėtų pamiršti ir atvejų, kuomet investuotojai gauna didesnę dalį naujo verslo ir galiausiai „startup‘o“ įkūrėjai tampa tiesiog darbuotojais, kurie taip pat turi ir savo vadovus.

Žinoma, tokia situacija tenkina anaiptol ne kiekvieną naujo verslo savininką – ypač, jei verslas turi labai dideles perspektyvas ir yra visiškai unikalus. Todėl jei jūsų nežavi mintis ieškoti investuotojų ir savo naujuoju verslu dalintis su kitais, kurie iš tikrųjų neturi nieko bendro su jūsų verslu, tikėtina, kad šio varianto pasirinkti nenorėsite.

Kreipimasis dėl paskolos

Kitas sprendimas, kurį gali pasitelkti „startup‘ų“ kūrėjai – tai paskolos. Tuomet savo verslu jums nereikia dalintis su investuotojais, kadangi paskolos atveju jūs kreipiatės į kreditorius, kurie sutartam laikotarpiui skolina jums atitinkamą pinigų sumą. Tai reiškia, kad per paskolos sutartyje numatytą terminą jūs privalote grąžinti suteiktą paskolą, nepažeisdami paskolos sutarties sąlygų.

Nors paskolos atveju yra įsipareigojama finansiškai ir prisiimama didelė finansinė atsakomybė, grąžinus paskolą, verslas ir toliau būna jūsų. Ir nors jau minėtu investicijos atveju jums nereikia grąžinti to, kas buvo investuota į jūsų verslą, jūs visuomet esate tik įmonės dalininkai. Todėl jei jūs to nenorite, akivaizdu, kad paskola galėtų tapti vienu iš efektyviausių sprendimų, kurio pagalba jūs galėtumėte finansuoti savo verslo plėtrą ir užtikrintai pajudėti iš pirminio taško, nesibaimindami galimų konkurentų.