Naujame projekte moderni virtuvės technika susitinka su šiuolaikiniu menu

Naujame projekte moderni virtuvės technika susitinka su šiuolaikiniu menu

Ar kasdieniame gyvenime naudojami buities prietaisai gali tapti meno kūriniais, kuriančiais išskirtinį interjerą ir pabrėžiančiais savitą namų šeimininkų stilių? Prekybos tinklas „Technorama“ ir „Samsung“ kartu su žymiais Lietuvos dailininkais pristatė bendrą projektą „Paversk savo šaldytuvą šedevru“. Dešimt menininkų sukūrė unikalius piešinius, kuriais pirkėjai galės papuošti savo šaldytuvus.

„Sumanymas gimė bendraujant su mūsų pirkėjais, – pasakoja prekybos tinklo „Technorama“ vadovas Mindaugas Skalandžiūnas. – Taip atsirado idėja nepanaudotą šaldytuvo paviršių paversti „drobe“ dailės kūriniui. Tada kreipėmės į mūsų partnerius iš „Samsung“, o šie entuziastingai prisidėjo prie šio projekto.“

Per metus Europojeparduodama apie 30 mln. šaldytuvų, iš kurių dauguma pasižymi minimalistiniu ir švariu dizainu. Tačiau šio projekto sumanytojai nusprendė paįvairinti šią tendenciją ir Lietuvos pirkėjams pasiūlė tikrą meno kūrinį turėti tiesiog savo virtuvėje.

Esame įpratę menu mėgautis lankydamiesi galerijose ir muziejuose, tačiau mes norėjome į visumą sujungti pažangiausias technologijas ir unikalius dizaino sprendimus. Dabar vartotojai savo namuose turės ne tik aukščiausios kokybės buitinį prietaisą, bet ir išskirtinį meno kūrinį, paįvairintantį virtuvės dizainą“, – sako Sergejs Kostjučenko, „Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos pardavimų vadovas. 

Projekte „Paversk savo šaldytuvą šedevru“ dalyvavo dešimt dailininkų iš visos Lietuvos, kurie specialiai šiam projektui sukūrė piešinius. Kiekvienas kūrėjas pasižymi savitu stiliumi ir piešimo technika, todėl vartotojams bus pasiūlyti tapyba, abstrakcija, grafičiais, popartu ar aerografija puošti šaldytuvai. Nuo balandžio 17 d. „Technorama“ parduotuvėje įsigytą „Samsung“ šaldytuvą bus galima papuošti patikusio dailininko kūriniu.

„Pasiūlymą piešti ant šaldytuvo sutikau itin pozityviai, nes man atrodo, kad tai yra didelė ir dar neišnaudota interjero erdvė. Tikriausiai dėl to žmonės, bandydami įvaldyti šį buities prietaisą, apklijuoja juos visokiais magnetais. Manau, šaldytuvas nebūtinai turi būti nuobodus ar grėsmingas, jis gali būti linksmas ir džiugus“, – kalba prie šio projekto prisidėjęs tapytojas ir skulptorius Marius Jonutis.

Pasak dailininko Andriaus Miežio, į pasiūlymą prisidėti prie šio projekto jis sureagavo, kaip į įdomią avantiūrą. „Šis projektas buvo savotiškas dizaino iššūkis ir man, ir, ko gero, patiems užsakovams. Tai man kiek neįprastas darbas grupėje, išėjimas iš komforto zonos, kai kuri ne ant drobės, o ant šaldytuvo durų ir nejučia nuklysti į visai nepažįstamas lankas“, – pasakojo jis.

Tiesa, menininkas neslepia, kad tapyti ant drobės tikrai yra patogiau. „Tapyti ant drobės tikrai yra patogiau, tačiau šaldytuvas leidžia pateikti meną visai kitokioje erdvėje ir kontekste, galbūt priverčia į jį pažvelgti visai nauju žvilgsniu. Manau, šie mūsų kūriniai skirti žmonėms, kurie yra pakankamai drąsūs ir linkę žiūrėti į aplinką kūrybiškai. Galvoju, kad jie turėtų būti pakankamai įdomios asmenybės, linkusios į nestandartinius sprendimus ne tik interjere, bet ir gyvenime“, – sako dailininkas A. Miežis.

Dailininkų kūrinius, nutapytus ant šaldytuvų paviršiaus, galima pamatyti Klaipėdos „Akropolyje“ ir pagrindinėje „Technorama“ parduotuvėje, įsikūrusioje Taikos pr. 39, Klaipėda. Daugiau apie projektą bei jame dalyvaujančius menininkus galima sužinoti ir patikusio dailininko papuoštą šaldytuvą užsisakyti interneto svetainėje http://gidas.technorama.lt/Pages/ART/index.html.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”