Startuoja „Tele2“ akademija, ugdysianti vienus paklausiausių ateities specialistų


Startuoja „Tele2“ akademija, ugdysianti vienus paklausiausių ateities specialistų

Vasario 1 d. prasidėjo telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ projektas „Big Data akademija“, kuris turėtų tapti verslui itin reikalingų specialistų – didžiųjų duomenų analitikų kalve. Akademijos studentų mokslus apmokės „Tele2“, dalis jų gaus ir stipendijas.

Didžiųjų duomenų analizės profesionalų poreikis auga nesustodamas – tai vieni geidžiamiausių specialistų, kurių paklausa, anot prognozių, vien per artimiausius 2 metus išaugs kone 30 proc.

Specialistus ėmėsi ruošti patys

„Didžiųjų duomenų analizės specialistai – šalies verslui itin reikalingi žmonės, tačiau aukštosios mokyklos jų dar nerengia. Bet tą galime padaryti mes patys. Ir ne tik galime, bet darome. Dėl to laimi visi: akademijos studentai gauna jiems reikalingų žinių ir įgūdžių, o gabiausiesiems mes iškart galime pasiūlyti darbą“, – sako „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

„Big Data akademijos“ koordinatorius bei „Tele2“ klientų aptarnavimo ir analizės departamento direktorius Ignas Brazdauskas teigia, kad susidomėjimas „Tele2“ projektu buvo didelis, o atranka vykdyta net 3 etapais.

„Iš visų pareiškusiųjų norą studijuoti atsirinkome pagrindinę grupę. Tuomet vyko vaizdo įrašų atranka – pretendentai turėjo atsiųsti vaizdo įrašus, kuriuose prisistatė ir atsakė į kelis esminius klausimus. Tik po to, kai grupė dar labiau sumažėjo, prasidėjo gyvi pokalbiai“, – pasakoja „Tele2“ klientų aptarnavimo ir analizės departamento direktorius.

Programuos ir aktorius, ir farmakologas

Šiuo metu atrinktoje grupėje yra 10 studentų: 3 merginos ir 7 vaikinai.

„Visų jų patirtis – itin skirtinga. Nenustebome, kai norą mokytis didžiųjų duomenų analitikos išreiškė finansų, ekonomikos, statistikos studijas baigę ar tebesimokantys žmonės. Tačiau atrinktųjų sąraše turime žmogų, studijavusį kino vaidybą Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje bei klinikinės farmakologijos rezidentą. Tokia patirčių bei žinių bagažo įvairovė negali nedžiuginti“, – teigia I. Brazdauskas.

Anot jo, dalis „Big Data akademijos“ studentų dar mokosi aukštosiose mokyklose, kiti – turi ne vienų metų darbo patirtį; vieni programavimo mokėsi aukštosiose mokyklose, kiti – „Vilnius Coding School“ ar internetiniuose „edX“ bei „Udemy“ kursuose.

„Atrinkome labai skirtingus žmones, bet viena jau dabar aišku – tai drąsūs, motyvuoti ir mokytis pasiryžę asmenys. Nors rimčiau savo gabumų bei gebėjimų jie dar neparodė, bet tai pirmasis įspūdis. Gaila, kad antrajame etape liks tik 4 žmonės“, – sako „Tele2“ atstovas.

Mokslai nemokami, studentai gaus stipendijas

5 mėnesių „Big Data akademijos“ programa vyks 2 etapais. Iš pradžių vasario mėnesį su dalyviais žiniomis dalysis „Vilnius Coding School“ lektoriai, „Tele2“ profesionalai bei kviestiniai svečiai. Šiuos mokslus apmokės „Tele2“ bendrovė.

Antrasis etapas – 4 mėnesių praktika „Tele2“, kurios metu studentai gaus stipendijas. Tiesa, į antrąjį etapą pateks ne visi – bus atrinkti tik 4 žmonės, kurie didžiųjų duomenų analitikos paslapčių mokysis iš „Tele2“ profesionalų.

Projektas tik startuoja, tačiau, jeigu rezultatai atitiks lūkesčius, jau šiemet gali būti renkama nauja „Big Data akademija“ grupė.

Pranešimą paskelbė : – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”