„Smart-ID“ peržengė milijono vartotojų ribą

Prieš pusantrų metų pasiūlyta elektronine identifikacijos sistema „Smart-ID“, kurią sukūrė estų bendrovė „SK ID Solutions“, Baltijos šalyse jau naudojasi per milijoną vartotojų, iš kurių daugiau kaip trečdalis – Lietuvoje.

„SK ID Solutions“ unikalų identifikacijos sprendimą „Smart-ID“ visoms Baltijos šalims pristatė 2017 m. vasarį. Nuo tada „Smart-ID“ vartotojų skaičius nuolat augo. Estijoje programėle dabar naudojasi beveik 260 000 vartotojų, Lietuvoje – 353 500, Latvijoje – apie 400 000. Vidutiniškai per dieną „Smart-ID“ pasinaudoja 200 000 vartotojų, jie, prisijungdami prie elektroninių platformų ir patvirtindami transakcijas, jų sudaro daugiau nei 12 mln. per mėnesį.

Elektroninių paslaugų, prie kurių galima jungtis naudojantis „Smart-ID“, taip pat padaugėjo. Estijoje jų daugiau nei 50, Latvijoje – 6, Lietuvoje – 4 (bankai SEB ir „Swedbank“, el. pasirašymo platforma „Dokobit“ ir įdarbinimo įmonė „Biuro“).

Naudotis inovatyvia ir patogia „Smart-ID“ programėle labai paprastas: vartotojui tereikia atsiųsti programėlę į savo išmanųjį įrenginį iš „Google Play“ ar „App Store“ ir prisijungti naudojantis asmens tapatybės kortele per elektroninę bankininkystę arba apsilankius bankų SEB ar „Swedbank“ aptarnavimo skyriuose. „Smart-ID“ reikalauja sukurti PIN1 ir PIN2 kodus, kurie ir bus naudojami jungiantis prie programėlę palaikančių paslaugų.

„SK ID Solutions“ pristatė populiariąją „Smart-ID“ programėlę Baltijos šalių rinkai 2017 m. pradžioje. Programėlė jau naudojama norint prisijungti prie elektroninių finansinių, mokslo, telekomunikacijos, energetikos paslaugų bei e-parduotuvių platformų. Naudojimasis „Smart-ID“ – nemokamas.

Be „Smart-ID“ programėlės daugiau kaip 300 000 vartotojų Estijoje ir Latvijoje naudojasi „SK ID Solutions“ tiekiamais mobiliaisiais parašais. Daugiau informacijos tinklapyje smart-id.com arba sk.ee.

Pranešimą paskelbė: Artūras Mankevičius, UAB RINKOM