Siuntų skirstytojo kelias į kosmosą: nuo logistikos centro iki darbo laboratorijoje

Kas sieja siuntų skirstymą ir kosmoso tyrimus? Kaip sėkmingai suderinti darbą ir magistrantūros studijas? Į šiuos klausimus jau sėkmingai atsakė „Omniva LT“ siuntų skirstymo komandos vadovu dirbantis Ąžuolas Paulikas, kuris netrukus pradės praktiką Europos kosmoso tyrimų ir technologijų centre. Pasak jo, lanksti ir dinamiška pozicija logistikos centre padėjo derinti mokslus ir darbą, o komandoje išsiugdyti lyderystės įgūdžiai įkvėpė pakreipti karjerą kosmoso tyrimų link.

Vasaros pabaiga ir rudens pradžia – palankus metas ieškoti darbo logistikoje, daug galimybių rasti darbą pamainomis, prisijungti prie siuntų skirstytojų gretų. Vien „Omniva LT“ darbui naujai duris atversiančiame logistikos centre Kaune buria net 100 žmonių komandą.

„Savo kelią bendrovėje pradėjau prieš 4-erius metus. Per tą laiką įmonėje teko darbuotis tiek naktinėse, tiek dieninėse pamainose, išbandžiau krautuvo vairuotojo bei sandėlininko darbo pozicijas. Dabar daugiau nei metus esu siuntų skirstymo komandos vadovas. Darbas logistikos centre turi du svarbius privalumus: jis nėra fiziškai sunkus ir lengvai derinamas su kitomis veiklomis ar studijomis. Pavyzdžiui, jei esi magistrantas, gali dirbti dieninėse, o jei dar studijuoji bakalaurą – vakarinėse pamainose. Toks darbas puikiai tinka studentams dėl jaunatviško kolektyvo – mūsų komandos amžiaus vidurkis yra 26 metai“, – pasakoja Ąžuolas Paulikas.

Karjeros posūkis link kosmoso tyrinėjimo

Planuojant karjeros kelią, kaip teigia Ąžuolas, svarbu neįsprausti savęs į rėmus tik vienoje srityje. Galimybė išbandyti įvairias pozicijas gali padėti tobulinti ne ką mažiau svarbias asmenines savybes.

„Šiuo metu studijuoju magistrantūrą aeronautikos inžinerijoje. Nors esamoje darbo pozicijoje negaliu pritaikyti teorinių žinių apie lėktuvus, tačiau turiu galimybę tobulinti nemažai savo asmeninių savybių, tarp kurių lyderystė, komandiškumas, komunikabilumas“, – apie darbo privalumus sako Ą. Paulikas.

Anot siuntų skirstymo vadovo, būtent asmeninių savybių tobulinimas „Omniva LT“ kolektyve nemenkai prisidėjo prie sėkmės sulaukiant pakvietimo atlikti praktiką Europos kosmoso tyrimų ir technologijų centre (ESTEC).

„Kadangi Lietuva prieš porą metų tapo asocijuota Europos kosmoso agentūros nare, Lietuvos piliečiai įgavo galimybę taip pat kandidatuoti atlikti praktiką ir dirbti Europos kosmoso agentūroje. Taip užpildęs anketą, praėjęs daugybę pokalbių, gavau pasiūlymą stažuotis ESTEC mokslų centre, Olandijoje. Atliksiu praktiką cheminės propulsijos laboratorijoje ir dirbsiu prie raketinių variklių, skirtų kosmoso palydovams“, – pasakoja Ą. Paulikas.

Ir nors kosmoso tyrinėjimas nuo logistikos atrodo ganėtinai nutolę dalykai, kaip teigia pašnekovas, ateityje šios dvi sritys kurs kur kas glaudesnį tarpusavio ryšį.

„Labai daug dalykų pasaulyje yra susiję su logistikos pramone. Pavyzdžiui, net kosminę stotį aprūpinti reikalinga įranga ir kitais daiktais būtina logistika, sprendimai, jungiantys visą pasaulį. Todėl manau, kad ateityje tiek kosmoso, tiek logistikos pramonė itin glaudžiai tarpusavyje bendradarbiaus. Tikiuosi, kad vieną dieną oranžinę spalvą ir šypsenomis pažymėtas siuntas galėsime išvysti ir Marse“, – su šypsena sako Ą. Paulikas.

Siuntų skirstytojų reikės vis daugiau

Anot „Omniva LT“ personalo partnerės Mėtos Šiaučiulienės, nors automatizacija įmonėje supaprastino daugybę procesų, didėjant siuntų kiekiams ir plečiantis veiklai siuntų skirstytojų ateityje reikės vis daugiau.

„Jau šį rudenį pilnu pajėgumu pradėsiančiam dirbti mūsų logistikos centrui Kaune buriame net 100 žmonių komandą, dirbsiančią siuntų skirstymo dalyje. Šis logistikos centras bus ne tik moderniausias Baltijos šalyse ir galės perskirstyti įspūdingą kiekį siuntų, bet ir pasiūlys darbuotojams itin geras darbo bei poilsio galimybes. Komandai bus prieinama pirčių zona, sporto salė, krepšinio aikštelė, masažinė kėdė, grilius ir kiti privalumai“, – pasakoja M. Šiaučiulienė.

Personalo partnerės teigimu, šiuo metu naujajame Kauno logistikos centre jau įsikūrė biuro darbuotojai. Rudeniop pradės veikti operacijos, tad vykdoma aktyvi darbuotojų paieška. Jiems siūlomas ne tik konkurencingas atlyginimas, bet ir asmeninės naudos – sveikatos ir nelaimingų atsitikimų draudimai, galimybė nemokamai siųsti siuntas per „Omniva LT“ paštomatus, gauti papildomus priedus, mokymus, pasinaudoti nemokamu transportu keliaujant į darbą ir iš jo.

Daugiau apie siuntų skirstytojo darbo poziciją ir galimybes skaitykite „Omniva LT“ karjeros puslapyje. (https://karjera.omniva.lt/pozicija/289)

Pranešimą paskelbė: Vytautas Lukaševičius, Integrity PR, UAB

Siuntų skirstytojo kelias į kosmosą: nuo logistikos centro iki darbo laboratorijoje


Siuntų skirstytojo kelias į kosmosą: nuo logistikos centro iki darbo laboratorijoje


Siuntų skirstytojo kelias į kosmosą: nuo logistikos centro iki darbo laboratorijoje