Premjerė tarė sveikinimo žodį IRT specialistų poreikio Lietuvos darbo rinkoje tyrimo pristatyme

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sakė sveikinimo kalbą informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų poreikio Lietuvos darbo rinkoje tyrimo pristatyme. Tyrimo pagrindu pristatytos šios srities talentų rinkos Lietuvoje augimo prognozės ir perspektyvos.

„Kaip valstybė esame drąsūs, turime aiškų supratimą, kokios yra mūsų vertybės ir kokiame pasaulyje norime gyventi, o dėl to, kad savo gerovę kuriame kur kas trumpiau negu kitos Vakarų valstybės, esame išsaugoję adaptyvumą, gebėjimą greitai reaguoti, prisitaikyti prie kintančio pasaulio.

Jau dabar akivaizdu, kad daug dalykų mūsų gyvenime pakis dėl dirbtinio intelekto ir susijusių technologijų. Kad ir kokias galimybes ir rizikas pokyčiai beatneštų, esminis klausimas – kas bus tie žmonės, kurie kurs ir mokys kitus, kaip tuos pokyčius išnaudoti, pakreipti į gerą. Jų reikės vis daugiau, nes tai bus vis didesnė mūsų kasdienybės dalis. Todėl labai svarbus ir šis atliktas tyrimas, kurio pagrindu galima svarstyti, kaip įtraukti ir sudominti kuo daugiau žmonių – tiek jaunimą, tiek tuos, kurie yra pasiryžę rinktis veiklą jiems naujoje srityje.

Manau, kad sritis, kurioje jūs veikiate, teikia daug galimybių padaryti pasaulį geresniu. Tuo tikėdami, darykime viską, kad jis tokiu ir taptų“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Trečiadienį pristatytas tyrimas inicijuotas Lietuvos startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ su partneriais „Work in Lithuania“ ir „Google“.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija