Dyzeliniai purkštukai: kodėl genda ir kaip to išvengti?

Purkštukai yra automobilio variklio sistemos dalis, užtikrinanti degalų tiekimą į vidaus degimo kamerą. Tai svarbi ir esminė variklio dalis, reguliuojanti degalų degimo proceso tikslumą. Kalbant apie dyzelinius variklį – kartu tai ir bene jautriausia jo vieta, todėl dažnai gendanti. Ką reikėtų žinoti norint to išvengti? 

Dažniausiai pasitaikančios gedimų priežastys

Įvairūs nešvarumai, susidarę automobilio kuro bake verčia greičiau purkštukus susidėvėti. Dėl to prarandamas hermetiškumas, kuris jiems yra labai svarbus. Lygiai taip pat veiksmingą purkštukų veiklą veikia prastos kokybės, nekokybiškas ir neatitinkantis standartų kuras. Dar vienas reikšmingas faktorius – dėl netinkamos, pavėluotos priežiūros purkštukai greičiau nusidėvi, o tuomet jau reikia galvoti keisti juos naujais ar restauruoti.

Pagrindinis signalas, rodantis, kad kažkas gali būti blogai – sunkiai užsivedantis automobilis. Esant netvarkingiems purkštukams padidėja ir jūsų sunaudojamo kuro sąnaudos, automobilio dūmingumas, atsiranda didesnė rizika važiuojant užgęsti, patys purkštukai veikia triukšmingiau nei įprasta. Ilgai delsiant gali kilti dar rimtesnių problemų, todėl itin veiksmingai ir efektyviai veikiantis dyzelinių purkštukų remontas Kaune yra pasiruošęs padėti jūsų automobilio variklio purkštukus patikrinti, o jei reikia – sutaisyti.

Rekomendacijos, kaip to išvengti

Jei pajutote net menkiausius variklio veikimo pakitimus, neignoruokite to. Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti – tai patikrinti purkštukus. Į automobilį pilkite tik kokybišką kurą. Labai svarbu nepamiršti laiku keisti kuro filtrus. Pažeisti kuro filtrai lengviau praleidžia į degalų sistemą nešvarumus, todėl nukenčia likusios kuro sistemos dalys. Rekomenduojama rinktis tik profesionalių specialistų teikiamas remonto paslaugas, automobilio dalis keisti į kiek įmanoma kokybiškesnes.

Svarbu greitai ir atitinkamai reaguoti, neuždelsti ir laiku atlikti purkštukų veiklos patikrą. Netgi geriau daugiau kartų patikrinti, negu visiškai pamiršti ir likimo valiai palikti dyzelinių purkštukų veiklą.