Paskolos verslui: kas gali sutrukdyti gauti verslo paskolą

Verslo paskolos
Verslo paskolos

Verslo paskolos gali būti labai svarbios pradedant vykdyti komercinę veiklą arba plečiant jau veikiančią įmonę, nes lėšos dažnai naudojamos atsargoms, įrangai įsigyti, komercinės paskirties patalpoms nuomoti, darbuotojams samdyti ar daugeliui kitų verslo išlaidų padengti. Tačiau naujoms įmonėms gali būti sunku gauti verslo paskolas. Todėl naudinga žinoti, kokios kliūtys gali sutrukdyti gauti verslo paskolą nedidelei įmonei.

Prasta kredito istorija

Kredito ataskaitos yra viena iš priemonių, kuriomis kreditoriai naudojasi nustatydami paskolos gavėjo patikimumą. Jei jūsų kredito ataskaitoje matyti, kad praeityje nepakankamai uoliai grąžinote skolas, paskola jums gali būti nesuteikta. Todėl kuo mažesnis bus jūsų kredito reitingas, tuo sudėtingiau jums gali būti gauti verslo paskolą.

Jei jūsų kredito reitingas yra žemas, visų pirma patariama sutelkti dėmesį į tai, kad jį pataisytumėte. Pirmiausia patikrinkite savo įmonės kredito ataskaitą, kad įsitikintumėte, jog ji yra tiksli. Jei radote klaidų, ištaisykite jas prieš pradėdami paskolos paraiškos teikimo procesą. Be to, prieš kreipdamiesi dėl verslo paskolos, turėtumėte suformuoti ir tvirtą asmeninį kredito reitingą bei sumažinti visas turimas skolas.

Kuo geresnė bus jūsų asmeninė finansinė padėtis, tuo bus didesnė tikimybė, kad jums bus pasiūlytos patrauklios paskolos sąlygos. Dauguma paskolų reikalauja ir tam tikro pradinio įnašo, kuris paprastai skiriasi priklausomai nuo paskolos gavėjo kredito istorijos ir užstato.

Tuo tarpu, jei jūsų kredito reitingas vis dar bus pernelyg žemas ir kreditoriai atsisakys jums suteikti norimo dydžio verslo paskolą, taip pat galite apsvarstyti ir kitas alternatyvas. Pavyzdžiui, galite kreiptis į investuotojus, kurie mainais už finansinę paramą jūsų verslui gautų dalį įmonės akcijų ir pajamų.

Nepakankamas pinigų srautas

Pinigų srautai – rodiklis, parodantis, kiek grynųjų pinigų turite kasoje, kad galėtumėte grąžinti paskolą. Ir tai paprastai yra pirmas dalykas, į kurį kreditoriai atkreipia dėmesį vertindami jūsų verslo būklę. Nepakankamas grynųjų pinigų srautas yra trūkumas, kurio dauguma kreditorių negali sau leisti nepastebėti. Todėl tai yra pirmas veiksnys, į kurį turėtumėte atsižvelgti, norėdami nustatyti, ar galite sau leisti gauti verslo paskolą.

Vienas iš būdų, kaip galėtumėte padidinti tikimybę gauti paskolą, yra reguliarus pinigų srautų peržiūrėjimas. Jei tai atliksite reguliariai, tuomet prieš kreipdamiesi į kreditorius galėsite iš anksto optimizuoti savo pinigų srautus.

Norėdami išsiaiškinti, kokio dydžio paskolos įmoką galite sau leisti, padalykite grynąsias veiklos pajamas iš bendros metinės skolos ir apskaičiuokite skolos padengimo koeficientą. Jei jūsų pinigų srautas bus lygus mėnesinėms paskolos įmokoms, santykis bus lygus 1. Nors 1 rodiklis yra priimtinas, kreditoriai pirmenybę teikia didesniam rodikliui, rodančiam, kad jūsų įmonės finansai turi rezervą.

Jei nesate tikri dėl savo dabartinės finansinės padėties ar pajėgumo, kreipkitės į finansų planuotoją, kad jis padėtų jums žengti teisingus žingsnius ir sudarytų būsimų veiksmų planą.

Kreditai verslui

Tinkamo verslo plano neturėjimas

Finansų pasaulyje turėti planą ir jo laikytis yra daug patraukliau nei elgtis spontaniškai. Be to, tai suteikia daugiau galimybių gauti verslo paskolą. Kreditoriai nori matyti, kad turite gerai apgalvotą verslo planą. Paskolos prašymas be verslo plano arba su pusiau parengtu planu nieko gero nežada.

Neretai labai mažos įmonės neturi išsamaus verslo plano arba apskritai neturi jokio plano, tačiau prieš eidami pas kreditorius vis tiek turėsite skirti laiko ir įdėti darbo, kad parengtumėte išsamų verslo planą. Jei neturėsite dokumentais pagrįsto plano su finansine informacija ir prognozėmis, jūsų galimybės gauti norimą didelę paskolą sumažės.

Standartinį verslo planą sudaro jūsų įmonės, rinkos, produktų ir finansinių duomenų santrauka. Jei nesate tikri, kad jūsų planas yra pakankamai įtikinamas, kad kreditoriai jumis patikėtų, apsvarstykite galimybę kreiptis į verslo planus sudarančius specialistus, kurie galėtų peržiūrėti jūsų verslo planą ir pateiktų atitinkamų pastabų bei įžvalgų.

Taip pat turėtumėte būti pasirengę paaiškinti, kaip planuojate panaudoti pinigus, kuriuos norite, kad jums paskolintų kreditoriai. Verslas gali užimti daug geresnę poziciją, jei gali tiksliai įvardyti, ko jam reikia ir kam to reikia.

Jei jūs užuot prašę 120 000 EUR apyvartinių lėšų, pasakysite, kad jums reikia 37 000 EUR atsargoms prieš laukiantį intensyvų sezoną, 33 000 EUR naujiems darbuotojams, 15 000 EUR parduotuvės atnaujinimui ir 35 000 EUR reklamai, kreditoriai bus daug labiau tikri, kad jūs sugebėsite veiksmingai panaudoti jums paskolintas lėšas. Taigi, dėl paskolos besikreipiantys verslo savininkai turėtų būti pasirengę bent jau paaiškinti, kodėl jie nori gauti paskolą ir kaip planuoja ją grąžinti.

Per daug paskolų paraiškų

Kai kurie verslo savininkai mano, kad gali išspręsti visas savo problemas, teikdami paraiškas dėl kelių paskolų vienu metu. Taip jie gali rinktis iš daugybės galimų pasiūlymų. Tačiau per daug paskolų paraiškų vienu metu gali būti raudona vėliava kreditų teikėjams.

Organizuotumo trūkumas

Prieš kreipdamiesi į kreditorius, verslo savininkai turėtų būti tinkamai pasiruošę. Tai reiškia, kad reikia turėti visus paskolos paraiškai reikalingus dokumentus. Vienas iš dalykų, dėl kurių gali kilti problemų kreipiantis dėl paskolos, yra tai, kad verslo savininkai neturi dokumentų, kurių reikalaus kreditoriai.

Privalomus dokumentus dažnai sudaro išsamus verslo planas ir užstato įrodymas, išsamūs finansiniai dokumentai, pavyzdžiui, pajamų mokesčio deklaracijos, asmeninio ir verslo banko sąskaitų išrašai, balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita, teisiniai dokumentai, pavyzdžiui, franšizės sutartys, verslo licencijos ir registracijos dokumentai.

Yra daug šaltinių, kuriais verslo savininkai gali pasinaudoti rengdami paskolos paraiškas. Todėl jokiu būdu nereikėtų elgtis skubotai ir nepasirūpinti būtinais dokumentais. Dėl neatsargių klaidų jūsų verslo paskolos paraiška bus atmesta. Be to, neteisingas paraiškos užpildymas arba informacijos praleidimas yra dar viena dažna klaida, dėl kurios jūs galite sulaukti neigiamo kreditorių atsakymo.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad netinkamai tvarkoma buhalterinė apskaita ir nenuosekli verslo praktika, pavyzdžiui, verslo ir asmeninių sąskaitų maišymas arba mokesčių deklaracijų nepildymas, gali užkirsti kelią gauti finansavimą. Todėl patariama skirti laiko surinkti visą reikiamą informaciją, išsamiai užpildyti formas ir prieš pateikiant paraišką ją labai atidžiai perskaityti.

Nesikreipimas į ekspertus

Kai kreipiatės dėl verslo paskolos, kreditoriai nori matyti, kad prieš tai kreipėtės į kompetentingus finansų patarėjus. Šiuo atveju buhalteriai gali būti svarbus patarimų šaltinis smulkiojo verslo savininkams. Tačiau taip pat galite rasti ir kitų sričių specialistų, su kuriais būtų galima pasikalbėti ir gauti naudingų patarimų. Tai reiškia, kad jokiu būdu nereikėtų manyti, jog jums nereikia papildomų finansinių patarimų. Kuo daugiau įžvalgų sulauksite, tuo labiau apgalvotą ir sėkmingą finansinį sprendimą jūs galėsite priimti.

Net jei jūs esate puikus verslininkas, tai tikrai nereiškia, kad negalite padaryti klaidų. Klaidas darome kiekvienas. Todėl jei jūs skirsite pakankamai laiko, dėmesio ir pastangų, kartu pasitelkdami ir skirtingų sričių ekspertus, reikšmingai padidinsite tikimybę gauti verslo paskolą.

Daugiau apie verslo paskolas: Saldo