Parodoje „STUDIJOS 2019“ – galimybė virtualioje realybėje pilotuoti lėktuvą virš Vilniaus
|Vasario 7–9 d. Lietuvos parodų centre „Litexpo“ vyks 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2019“, kuri moksleivius trauks ne tik galimybe susitikti ir gyvai pabendrauti su aukštųjų mokyklų atstovais, bet ir suteiks progą pamatyti praktinę studijų pusę – aukštosiose mokyklose kuriamas inovacijas ir technologijas.
Apsilankiusieji Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) STEAM erdvėje veikiančiame stende turės galimybę išbandyti virtualios realybės skrydžio simuliatorių ir pasijusti tikru pilotu. Kūrėjai akcentuoja – tai daugiau nei smagus žaidimas. „Mūsų sukurta orlaivio kėdė-simuliatorius leidžia virtualioje realybėje pilotuoti įvairius civilinės aviacijos orlaivius: sportinį sklandytuvą, ultra lengvąjį lėktuvą „Cessna 172“, naudojamą AGAI pilotų paruošimui; labiau patyrę pilotai galės skristi orlaiviu „Boieng 737“ ar kariniu naikintuvu. Virtualios realybės akiniai pilotą nukelia į Vilniaus oro uostą, iš kurio pakilęs jis gali skristi virš sostinės ar net visos Europos. Specialiai sukurta vibruojanti kėdė, vairalazdė, pedalai krypčiai ir variklio apsukų valdymo svirtis imituoja tikrame orlaivyje naudojamus valdymo elementus ir suteikia galimybę visokeriopai išgyventi skrydžio patirtį“, – pasakojo vienas iš simuliatoriaus kūrėjų, VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) Avionikos studentas Erikas Babarskas.
VGTU AGAI studentų ir darbuotojų sukonstruotas virtualios realybės skrydžio simuliatorius atitinka lėktuvo valdymą. „Virtualaus skrydžio metu piloto atlikti veiksmai ir orlaivio reakcija į juos visiškai atitinka realias sąlygas. Pavyzdžiui, bandymas pakilti nepasiekus reikalingo greičio ar greičio praradimas skrydžio metu gali baigtis „virtualia aviakatastrofa“. Skrydis simuliatoriumi nėra tik smagus žaidimas, bet ir puikus lėktuvo valdymo įgūdžių lavinimo įrankis, kurį naudoja dauguma pradedančiųjų pilotų bei AGAI studentai“, – akcentuoja E. Babarskas.
Skrydį išbandyti galės visi norintys „Studijos 2019“ parodos dalyviai. Taip pat STEAM erdvėje veikiančiame VGTU stende bus eksponuojami AGAI sukurti bepiločiai orlaiviai, tarp kurių – pirmasis Lietuvoje saulės energija varomas „Solarwing“ lėktuvas.
Į šį VGTU stendą atėjusiųjų lauks ir kitos aktyvios bei įdomios veiklos: studentų kurtas virtualios realybės žaidimas „Krivis“, VGTU Multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentų sukurti filmukai, Race VGTU ekspozicija, žaidimas-testas „Kiek manyje aplinkosaugininko?“, 3D projektiniai kelių ir gatvių modeliai bei daug kitų veiklų. Pagrindiniame universiteto stende moksleivių lauks universiteto atstovai ir studentai, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus apie studijas ir studijų programas VGTU.
Parodoje „Studijos 2019“ dalyvaus 200 Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių. Čia atsivers galimybė susipažinti su visomis studijų ir mokymosi galimybėmis Lietuvoje bei gauti naudingų karjeros planavimo patarimų iš paskaitų pranešėjų.
Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas