Nuotekų valymo įrenginių montavimas ką žinoti?
|Nuotekų valymo įrenginys yra pakankamai pažangus ir sudėtingas įrenginys, galintis išvalyti nuotekas iki skaidraus vandens, kurį galima išleisti tiesiai į gruntą arba gruntinius vandenis. Norint, kad sistema veiktų būtent taip, kaip sukonstruota ir suplanuota gamintoje, reikia tinkamai ją sumontuoti. Todėl montuojant nuotekų valymo įrenginius taupyti negalima ir neverta. Geriau patikėti darbus specialistams, kurie dar nuo įrenginio pasirinkimo etapo padės, konsultuos ir leis priimti geriausią sprendimą.
Tačiau yra ir kita pusė – turite suprasti kas vyksta, kodėl vyksta ir už ką mokate pinigus. Todėl pabandysime trumpai papasakoti kaip vyksta valymo įrenginių montavimas ir ką apie tai reikia žinoti.
Ką reikia žinoti apie valymo įrenginių montavimą?
Viskas prasideda nuo vietos valymo įrenginiui parinkimo. Tai turi būti patogi vieta privažiuoti išsiurbti dumblą (nors tai daroma tik kartą per metus, tačiau nepatogi vieta pakankamai apkartins gyvenimą net jei tai bus retai). Taip pat renkantis vietą reikia atsižvelgti į sklype einančias komunikacijas ir jų apsaugos zonas. Įprasta nuotekų valymo įrenginį įrengti kitoje namo pusėje nei vandens gręžinį ar šulinį. Taip pat reikia atsižvelgti ir į estetiką. Nors šulinio dangtis nėra itin iškilęs virš žemės, visgi tai matomas objektas, todėl nesinori, jog jis būtų priešais terasą ar pagrindinį įėjimą.
Kitas žingsnis – reikia paruošti vietą ir gruntą. Jei gruntas yra sausas, o gruntiniai vandenys giliau nei yra įkasamas valymo įrenginys, tuomet viskas puiku. Tačiau jei kasant pasiekiami gruntiniai vandenys, montuotojai turi įleisti gelžbetoninius žiedus įrenginio konstrukcijai įtvirtinti. Paprastai tai daroma nepaisant to ar vanduo iškyla ar ne – žiedai apsaugo įrenginį nuo grunto deformavimo. Žiedai nereikalingi tik montuojant įrenginius, kurie patys turi specialias briaunas korpuse (pvz, gamintojo Švaistė įrenginiai).
Įstačius įrenginį ir jį užkasus, imamasi vandens nutekėjimo sistemos įrengimo. Žinoma, ji jau būna suplanuota ir numatyta iš anksto. Yra keli variantai, ką daryti su išvalytu vandeniu.
- Vanduo nukreipiamas į vandens telkinį, melioracijos ar sklypo griovius, esančius šalia sklypo. Tai pats paprasčiausias, tačiau ne visuomet techniškai įmanomas būdas (gali nebūti melioracijos griovio, namas apsuptas kitų namų ir pan.)
- Išvalyto vandens infiltracija į gruntą. Jeigu sklypo teritorijoje gruntas yra pralaidus, sumontavus rentinius išvalytas vanduo nukreipiamas į infiltracinį šulinį, kuriame žemė nesunkiai sugeria vandenį.
- Nuotekų siurblinė. Esant tam tikriems sklypo ypatumais, gali prireikti statyti siurblinę, kur siurblys priverstiniu būtų iškelia vandenį ir nukreipia į pasirinktą vietą.
Įrenginys įkasamas į žemę ir dažnai vadinamas talpa, yra ne vienintelis įrenginys, kurio reikia jūsų namams. Dar vienas svarbus įrenginys – orapūtė. Kaip ir galima suprasti iš pavadinimo, tai įrenginys, kuris pučia orą, o oras yra reikalingas bakterijoms skaidančioms nuotekas. Orapūtės paprastai statomos katilinėje ar garaže. Nors kartais, jei nėra kitos išeities statomos ir lauke, jei užtikrinama, jog sniegas, purvas ar šiukšlės neužkiš ar nesugadins įrenginio. Taip pat būtina pasirūpinti nenutrūkstamu elektros tiekimu į orapūtę.
Kodėl reikia darbus patikėti profesionalams?
Kaip jau turėjote suprasti iš montavimo etapų – tai sudėtingas procesas. Nepatyrę meistrai turi šimtą vieną būdą kaip viską sugadinti, o jums tai kainuotų papildomus pinigus ir sugadintą dieną.
Tarp dažniausiai nepatyrusių meistrų paliktų klaidų yra netinkamai įstatytas įrenginys, kuris grunte pradeda krypti. Dėl to vanduo pradeda maišytis su dumblu, atsiranda nemalonus kvapas. Ir žinoma, tada reikia viską perdaryti. Pasikliovus profesionalais viskas atliekama kokybiškai iš karto.