Net ir Adomas su Ieva susipyksta: ką pataria advokatai?

Jei namuose pakvipo skyrybomis, tenka daug ką pergalvoti, permąstyti, susidėlioti gyvenimo šukes ir priimti „nepopuliarių“ sprendimų. Dažnai gyvenimo kelias nuveda pas advokatus, kaip pas galutinius situacijos sprendėjus. Tačiau dar prieš keliaujant pas juos reikėtų atsižvelgti į keletą patarimų, kuriuos duoda profesionalūs skyrybų advokatai Klaipėdoje.

skyrybos

Pirmas klausimas, kurį užduoda advokatai vos tik peržengus jų slenkstį – ar esate apsisprendę ir užtikrinti, jog norite skyrybų. Labai svarbu suvokti ar sprendimas išsiskirti yra išties galutinis ar nėra tiesiog emocijų pertekliaus ir užsispyrimo pasekmė. Tą patikrinti labai lengva, užtenka pagyventi atskirai bent porą savaičių ar mėnesį. Svarbu išties vienam išvykti iš namų ir pagyventi atskirai (geriausia skyrybų iniciatoriui), nesusitikti ir pajusti laisvę. Jei tai yra būtent tai ko žmogus nori, jei pasijunta geriau – reiškia skyrybos reikalingos. Tuo tarpu dažnai po tokio eksperimento žmonės suvokia, jog pakliuvo ant paprasto barnio kabliuko ir išties pasiilgo vienas kito bei vėl prisipažįsta meilėje.

Jei reikalas skyryboms bręsta dėl vieno iš sutuoktinių nevaldomo būdo, labai svarbu turėti to įrodymus. Jei sutuoktinis muša, girtauja – nekentėkite ir neliekite nuoskaudų advokatui – be įrodymų teisme tai tik žodžiai. Saugant save ir kitus šeimos narius reikėtų kreiptis į policiją, socialinius darbuotojus, kurie vėliau paliudys apie kilusius incidentus, jų priežastis ir pasekmes.

Skyrybos – tai ne tik du suaugusius žmones liečiantis procesas, – teigia advokatai Klaipėdoje. Reikia nepamiršti ir vaikų. Net tada, kuomet išsiskiriama taikiai, vaikai to nesupranta, psichologai pabrėžia, jog jie linkę kaltinti save, užsisklendžia, dėl ko vėliau gali kilti bendravimo problemų ar nesutarimų su tėvais. Tad skyrybų proceso metu advokatams patikėkite finansinės vaiko gerovės užtikrinimo klausimus, tuo tarpu patys pasirūpinkite vaikų psichologine būkle, parodykite jiems meilę bei įrodykite, jog tai ne jų kaltė, jog tėveliai pasuka skirtingais gyvenimo takais.