Nauji Xiaomi telefonai Mi 8 Lite ir Mi 8 Pro

Kinijos telefonų gamintojas Xiaomi taip pat suskubo pateikti rinkai atnaujintus telefonų modelius. Rugsėjo 19 dieną ši kinų kompanija pristatė naujus telefonus Mi 8 Lite ir Mi 8 Pro. Šia Xiaomi telefonai yra naujausios Mi 8 flagmano versijos.

Mi 8 Lite yra skirtas jaunimui, kuriems svarbiausi dalykai gyvenime yra kokybiškos fotografijos ir žaidimai. Priekinėse kamerose įmontuotas Sony IMX576 sensorius, bet tai dar ne viskas. Dviguba kamera naudoja DI programas, kad galėtų sukurti dar geresnės kokybės fotografijas. Naudojama SuperPixel technologija, kuri 4 pikselius sujungia į vieną didelį. Taip gaunama dar geresnės kokybės nuotrauka.

Dirbtinio Intelekto programos naudojamos ne tik nuotraukų taškų jungimui, bet ir nuotraukų apdorojimui. Specialios programos automatiškai pataiso antakių, lūpų, skruostų vaizdą, todėl galima gauti nuotrauką, kurioje žmogus atrodo lyg su makiažu.

Žaidimams naudojamas galingesnis procesorius Qualcomm® Snapdragon 660 su Qualcomm® Artificial Intelligence Engine (AIE) varikliu.

Telefonas parduodamas su kelių versijų atmintimi: 4GB+64GB, 6GB+64GB ir 6GB+128GB.

Mi 8 Pro telefonas turi keletą savybių, kuriems svarbus duomenų saugumas telefone. Jis turi ekrane esantį pirštų antspaudų skaitytuvą. Aišku, jame yra ir veido kontūrų skaitytuvas, kuriuo galima atrakinti telefoną ir jame esančius duomenis, jei pirštų antspaudų skaitytuvas neatrodo patikima saugumo priemonė.

Įdomu tai, kad Mi 8 Pro telefono nugarėlė yra permatoma. Kinai nusprendė, kad tokia permatoma nugarėlė, per kurią matomi telefono „viduriai“ ir „širdis“ Snapdragon 845 procesorius, turėtų itin sužavėti technologijų žinovus.

Šie Xiaomi telefonai turi tik vieną atminties versiją – 8GB+128GB. Tai itin galingas telefonas su Android 8.1 Oreo operacine sistema, kurioje veikia MIUI 10 aplinka. Kamera – dviguba po 12 megapikselių (24 megapikselių) daro pakankamai kokybiškas nuotraukas. Tiesa, baterija gana silpnoka – 3000 mAh, kaip tokio galingumo telefonui.

Kiek šie telefonai kainuos Lietuvoje – dar neaišku. Portale Kainos.lt jų kainų lietuviškose el. parduotuvėse dar nepavyko rasti. Senesnioji versija Mi 8 su 64GB atmintimi kainuoja nuo 418 eurų. Tikėtina, kad Mi 8 Lite kaina nesieks nė 200 eurų. Mi 8 Pro kaina bus apie 450 eurų. Tai labai nebrangūs telefonai, kurie turėtų dar labiau padidinti Xiaomi rinkos dalį pasaulyje.