Moksleivių kompiuterinį raštingumą stiprinanti KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla išleido jau 23-ią laidą

Moksleivių kompiuterinį raštingumą stiprinanti KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla išleido jau 23-ią laidą

Gegužės 26 dieną KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokykla išleido jau 23-ią mokinių laidą. Per visą gyvavimo laikotarpį neformalią švietimo įstaigą baigė daugiau kaip 8700 mokinių – panašiai tiek, kiek gyventojų yra Prienuose, Joniškyje ar Kelmėje.

Šiemet KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos  (JKM) baigimo pažymėjimai įteikti 602 moksleiviams, kurie mokėsi 16-oje skirtingų mokymo programų. Jaunųjų kompiuterininkų mokykloje mokoma programavimo, muzikos medijų, fotografijos, robotikos ir kitų dalykų.

Mokyklos vadovai įžvelgia tendenciją – keletą metų iš eilės populiariausios yra su programavimu susijusios programos. Šiemet „Python“ programavimo paslapčių mokėsi ir baigė 74 moksleiviai, o C++ programavimo – 146 moksleiviai.

Jaunųjų kompiuterininkų mokyklai vadovaujanti KTU docentė Danguolė Rutkauskienė pabrėžia, kad mokiniai čia ne tik įgyja naujas žinias, bet ir lavina komandinio darbo įgūdžius, išplečia socialinį ratą. Ji akcentuoja pridėtinę mokyklos vertę ateičiai, nes kompanijos, ieškodamos darbuotojų, vertina ne tik kvalifikaciją, bet ir asmens kūrybingumą, nuolatinį tobulėjimą.

„Mokyklos stiprybės – puikus dėstytojų kolektyvas, savo laisvalaikį skiriantis jaunosios kartos ugdymui, vaikų tėvai, suteikiantys galimybę atžaloms tobulėti nuo mažų dienų, ir svarbiausia – darbštūs bei motyvuoti moksleiviai“, –  sako D. Rutkauskienė.

Jaunųjų kompiuterininkų mokykla siekia padidinti Lietuvos moksleivių kompiuterinį ir informacinį raštingumą, suteikti galimybę susipažinti su moderniausiomis mokymosi priemonėmis, įgytas žinias įtvirtinti pažangiomis informacinėmis technologijomis, suteikti tvirtą pagrindą tolimesnėms studijoms ir savarankiškam darbui bei palengvinti adaptavimąsi informacinėje visuomenėje.

Statistikos duomenimis, baigusieji šią mokyklą tolesnį pasirinkimą sieja su universitetu – praėjusiais metais net 85 proc. baigusių mokinių pasirinko Kauno technologijos universiteto (KTU) studijų programas.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas