Logotipų kūrimas: aktualūs patarimai

logotipų kūrimas

logotipų kūrimas

Logotipų kūrimas visose verslo srityse kasmet tampa vis reikšmingesnis. Ne išimtis ir mūsų šalis, todėl žmonių, mėgėjiškai kuriančių logotipus ar siūlančių savo paslaugas, vis daugėja. Steigiasi ir įvairūs tinklalapiai, kuriuose greitai galima rasti patikimus ir kvalifikuotus profesionalius logotipų kūrėjus. Tačiau ką reikėtų žinoti, jei norite tapti logotipų kūrėju ir iš to uždirbti? Pateiksime kelis vertingus patarimus, kurie, tikime, ateityje tikrai labai pravers.

Nuo ko pradėti?

Kaip ir kiekviename (ar bent jau daugelyje kūrybinių darbų), taip ir logotipų kūrime labai svarbi yra idėja. Daugelis logotipų kūrėjų vadovaujasi nuomone, kad šioje srityje svarbi kiekybė – sukuriama gausybė logotipų galvojant, kad tik tai garantuos didelį uždarbį. Jei logotipas gražus, tai nereiškia, kad užsakovui jis tikrai patiks: juk skoniai skiriasi. Visgi „prikepti“ visą galybę logotipų – dar ne viskas. Svarbiausias elementas, be kurio neįmanomas logotipų kūrimas, yra unikali idėja. Tik turint originalių idėjų, galima pasiūlyti išties dėmesio vertą produktą.

Geram logotipui ne visuomet užtenka grafiško spalvingo užrašo ir paveikslėlio, geras logotipas turi turėti kur kas daugiau. Per daug susikoncentruodamas kūrėjas sukurs gal ir išvaizdų, tačiau tuščią stereotipinį logotipą. Gero ir profesionalaus logotipo požymiai: jo kiekviena detalė turėtų būti parinkta turint aiškų tikslą, ieškant asociacijų, simbolių. Taigi pirmiausia reikia ramiai atsisėsti ir bandyti „sugauti“ gerą idėją – tik po to viskas klosis lyg iš pypkės.

Susikoncentruokite ir neskubėkite

Logotipų kūrimas – darbas, kuris užima laiko, ir, gavus užsakymą, neverta verstis per galvą. Neretai pradedantieji logotipų kūrėjai mano, kad kuo greičiau nusiųs logotipą, tuo bus geriau. Tačiau ne laikas čia svarbiausia. Dirbant skubiai, darbai nepasižymės aukšta kokybe. Stengdamiesi sukurti kuo daugiau logotipų, galite greitai išsisemti, idėjos ims kartotis, sukurti logotipai nebus aukštos kokybės ir unikalūs. Taigi jei, pavyzdžiui, turite užsakymą sukurti 5 logotipų pavyzdžius, juos kurkite penkis vakarus, o ne per vieną – taip sukursite aukštesnės kokybės logotipus. Kuriant juos, labai svarbu susikaupti ir nusiteikti darbui – tai jau maža dalelė Jūsų sėkmės.