Lietuvos rizikos kapitalo įmonė "Practica Capital" investuoja į Latvijos startuolį „Sonarworks“

Lietuvos rizikos kapitalo įmonė "Practica Capital" investuoja į Latvijos startuolį „Sonarworks“

Europos garso programinės įrangos novatorė „Sonarworks“ pranešė apie A Serijos investicijų pritraukimo etapo pabaigą, kurio metu iš viso pritraukta 5 mln. Eurų. Jam vadovavo Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“ ir Estijos „Karma Ventures“. 

2012 m. įsteigta „Sonarworks“ yra pasaulinė skaitmeninio garso kalibravimo technologijų lyderė, turinti klientų daugiau nei 170 valstybių. Ši investicija suteikia bendrovei galimybes paspartinti verslo plėtros procesus bei tobulinti savo pažangiausius garso kalibravimo ir personalizavimo produktus klientams.

„Sonarworks“ duomenų bazėje yra daugiau nei 10 000 matuojamų garso įrenginių ir unikalus dirbtiniu intelektu pagrįstų technologijų komplektas, skirtas tiksliam individualių klausos ir garso ypatybių nustatymui. Apjungdama skaitmeninį garso įrenginio ir individualios klausos reguliavimą, bendrovė sugebės suteikti, kiekvienam vartotojui pritaikytą, unikalią garso kokybės patirtį visuose įrenginiuose.

“Šiuo metu mūsų technologija, per 5 minutes trunkantį kiekvieno asmens klausos galimybių ir klausymosi nuostatų pažinimą, pagerina 74% vartotojų garso kokybės patirtį. Naujas finansavimas suteiks mums galimybę įsitvirtinti pagrindinėse rinkose ir viršyti 10 milijonų eurų pajamų kartelę per 2 metus. Šiuo metu mes dirbame su muzikos transliacijų, ausinių, išmaniųjų telefonų ir automobilių gamintojų bendrovėmis. O toks bendradarbiavimas leis užtikrinti geresnes šios technologijos integracijos galimybes“, – teigė vienas „Sonarworks“ steigėjų ir generalinis direktorius Helmuts Bems.

Pasak „Practica Capital“ partnerio Donato Kero, „Sonarworks“ tikslai ir rinkos galimybės yra tikrai didelės, įmonės vystoma technologija gali būti naudojama daugiau nei 1 milijarde įrenginių visame pasaulyje.

“SonarWorks“ viena iš unikalių įmonių Baltijos šalių regione, kuri savo produktus ir verslą kuria remdamasi itin giliu technologijų išmanymu, turi aiškią globalią viziją ir ne kartą įrodė, kad sugeba pasiekti savo tikslus. Įmonė sėkmingai vysto savo produktus ir technologiją jau kurį laiką, tad šis finansavimo etapas leidžia planuoti labai ambicingą augimą ir siekti užimti aiškią pasaulinio lyderio poziciją savo technologinėje nišoje. Kaip didžiausi investuotojai šiame investicijų pritraukimo etape, matome perspektyvias įmonės plėtros galimybes bei toliau ketiname remti jos ambicingame augimo plane“, – teigė D. Keras.

Tai yra trečioji ir tuo pačiu didžiausia, praėjusių metų pabaigoje įsteigto, Lietuvos rizikos kapitalo fondo „Practica Venture Capital II“ investicija. Fondas ir toliau išliks labai aktyvus investuojant į Lietuvos ir viso Baltijos šalių regiono inovacijomis ir technologijomis paremtus verslus. Po pirmojo investicijų pritraukimo etapo užbaigimo praėjusių metų pabaigoje, fondo dydis siekia 22 mln. EUR, iš kurių 15 mln. EUR  viešojo sektoriaus lėšų investavo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“), o likusią dalį – „Practica Capital“ kartu su kitais Baltijos regiono ir užsienio šalių investuotojais.

Sudarant sandorį, „Practica Capital“ konsultavo advokatų kontora „Sorainen“. Estijos „Karma Ventures“ konsultavo advokatų kontora „Cobalt“.

Apie „Practica Capital“:

„Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, įsteigta 2011 metais. Įmonės pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo 22 mln. EUR dydžio “Practica Venture Capital II” rizikos kapitalo fondą, įsteigtą per fondų fondą „Verslo finansavimo fondas”, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo, kurio valdytoja yra „Invega“, o įsteigė Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Finansų ministerija finansuojant ES fondų lėšomis pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programą Lietuvoje.

Taip pat įmonė valdo 24 mln. EUR dydžio „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ rizikos kapitalo fondus, 2012 m. įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo („EIF“), Ekonomikos ir inovacijų bei Finansų ministerijų administruojamą „JEREMIE“ iniciatyvą, kuri finansuojama ES struktūrinių fondų lėšomis pagal Lietuvos 2007–2013 m. ekonomikos augimo veiksmų programą. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau kaip 40 investicijų, iš kurių 12 realizuotos.

Daugiau informacijos: http://practica.vc.

Apie „Sonarworks“:

„Sonarworks“ buvo įsteigta 2012 m., kai du muzikos mylėtojai sutiko mokslininką ir susižavėjo idėja suteikti išskirtinės garso kokybės patirtį visiems, muziką kuriantiems ar jos klausantiems, vartotojams. „Sonarworks“ yra pirmaujanti garso kalibravimo bendrovė garso įrašų pramonės srityje. Bendrovės technologiją naudoja daugiau nei 30 000 įrašų studijų visame pasaulyje, įskaitant daugiau nei 35 „Grammy“ laimėtojus, kurie mėgaujasi ir džiaugiasi „Sonarworks“. Dabartinė įmonės misija yra suteikti išskirtinę garso kokybės patirtį visiems muzikos klausytojams, nepriklausomai nuo jų naudojamo įrenginio – ausinių, garsiakalbių ar automobilio garso sistemos. Šiuo metu įmonėje dirba daugiau nei 40 darbuotojų.

Daugiau informacijos: www.sonarworks.com

Pranešimą paskelbė: Lukas Borisovas, Practica Capital UAB