„Deloitte“: gal jūs esate sparčiausiai auganti technologijų įmonė?

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė „Deloitte“ pradėjo technologijų įmonių registraciją į 2019 m. konkursą „Technology Fast 50 CE.“ Lietuvos ir Vidurio Europos regiono technologijų įmonės kviečiamos teikti paraiškas ir išbandyti savo galimybes patekti į sparčiausiai augančių Vidurio Europos regiono technologijų įmonių TOP 50-uką. 

Dvidešimtą kartą „Deloitte“ organizuojamame prestižiniame konkurse yra reitinguojamos tiek rinkoje įsitvirtinusios, tiek jaunos sparčiai augančios technologijų bendrovės. 

Atlikę projekte dalyvaujančių įmonių išsamią paskutinių ketverių metų pajamų analizę (2015-2018 m.), „Deloitte“ ekspertai reitinguos įmones ir paskelbs geriausius augimo rezultatus pasiekusių įmonių 50-uką. Reitinge kasmet dalyvauja technologijų sektoriaus įmonės, vykdančios veiklą šiose Vidurio Europos regiono valstybėse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Kosove, Makedonijoje, Moldavijoje, Juodkalnijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje. 

Įmonių registracija vyksta iki 2019 m. liepos 31 d. Rezultatai bus skelbiami 2019 m. spalio 17 d.

„Lietuvoje ir Vidurio Europos regione sparčiai augančios, progresyvios, inovacijas kuriančios ir diegiančios technologijų įmonės išties nusipelno būti pripažintos ir tinkamai įvertintos, – teigia „Deloitte verslo konsultacijos” partneris, projekto Technology Fast 50 lyderis Lietuvoje Linas Galvelė. „ „Deloitte“, siekdama atkreipti dėmesį į sparčiai augantį technologijų sektorių, prieš dvidešimtmetį inicijavo projektą “Technology Fast 50 CE”. Per šį laikotarpį pateiktų paraiškų skaičius patvirtina, kad Vidurio Europos regione technologijų įmonės „Technology Fast 50 CE“ reitingą laiko svarbia priemone, prisidedančia prie jų pripažinimo regioniniu, Europos ir pasauliniu mastu. Sustiprėjęs įmonės prekės ženklo žinomumas tarp potencialių verslo partnerių, investuotojų, klientų – tai dar viena priežastis, motyvuojanti įmones dalyvauti konkurse,“ – priduria L. Galvelė

Projekte „Technology Fast 50 CE“ įmonės reitinguojamos trijose kategorijose: Technology Fast 50, Kylančių žvaigždžių („Rising Stars“) ir Didžiojo penketo (“Big 5”). Kompanijoms taip pat suteikiama galimybė pakovoti dėl progresyviausios inovacijos ir socialiai atsakingo verslo apdovanojimų. 

Pasak Kristijono Vizbaro, vieno iš įmonės „Brolis Semiconductors“, 2018 m. laimėjusios progresyviausios inovacijos apdovanojimą, įkūrėjų, „Technology Fast 50 CE” projektas yra puiki komunikacijos priemonė skatinti prekės ženklo ir šalies žinomumą. Tokie reitingai, kaip „Deloitte Technology Fast 50 CE”, yra vienas pagrindinių šaltinių, kuriais remiasi užsienio investuotojai, ieškodami naujų investavimo galimybių.   

Nepraleiskite puikios progos tapti viena iš TOP 50 įmonių Vidurio Europos regione. Daugiau informacijos apie  „Deloitte” reitingus: Deloitte Technology Fast 50 CE Programme

### 

Apie reitingą

 „Technology Fast 50 CE” reitinguojamos sparčiausiai augančios regiono technologijų įmonės pagal jų pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2019 m. reitingą, bus analizuojamos 2015-2018 m. laikotarpio pajamos.

Pagrindinė kategorija

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50” kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

•              metinės pajamos per kiekvienus 2015, 2016 ir 2017 metus turi sudaryti ne mažiau nei 50 000 Eur, o per 2018 m. – ne mažiau nei 100 000 Eur;

•              įmonės motininė kompanija turi būti iš Vidurio Europos šalies (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Kosovo, Makedonijos, Moldavijos, Juodkalnijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ar Slovėnijos);

•              įmonė turi plėtoti ar gaminti patentuotas technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);

•              Įmonės kontrolinis akcijų paketas nepriklauso stambioms strateginėms korporacijoms.

„Kylančių žvaigždžių” kategorija

„Kylančių žvaigždžių” kategorijoje  „Deloitte” reitinguoja įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra pernelyg naujos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinei kategorijai. Pretenduojančių technologijų įmonių veikla turi siekti mažiausiai 3 metus, o jų pajamos viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2016 – 2018 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.

„Didžiojo penketo” kategorija

„Didžiojo penketo” kategorijoje reitinguojamos didelės įmonės, kurių augimas per ankstesnius penkerius metus buvo itin didelis. Kad būtų tinkamos reitingui, įmonės turi tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindiniam „Fast 50” reitingui, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertintus metus (2018 m.) šiai kategorijai turi viršyti 25 mln. Eur. 

Progresyviausios inovacijos kategorija

Specialus apdovanojimas skiriamas bendrovei, kurios išradingumas ir gilios žinios technologijų srityje leidžia kurti sprendimus, gebančius išjudinti nusistovėjusias rinkas.

Socialiai atsakingo verslo kategorija 

Šis apdovanojimas skiriamas bendrovei, kuri, kurdama ir plėtodama skaitmenizuotus produktus ar paslaugas, vykdo socialiai atsakingą veiklą ir daro teigiamą poveikį visuomenei bei aplinkai.

Apie Deloitte

„Deloitte“ yra vadinamos „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“, Jungtinės Karalystės ribotos atsakomybės bendrovė, ir grupei priklausančios bendrovės narės, kurių kiekviena yra atskiras ir nepriklausomas juridinis asmuo. Daugiau informacijos apie oficialią „Deloitte Touche Tohmatsu Limited“ struktūrą galite rasti www.deloitte.lt

„Deloitte“ teikia audito, mokesčių, finansų konsultacijų ir verslo konsultacijų paslaugas privačioms bendrovėms, veikiančioms įvairiose srityse bei valstybinėms institucijoms 150 šalių visame pasaulyje. Tarptautinis „Deloitte“ įmonių tinklas bei ilgametė patirtis vietinėse rinkose suteikia klientui daugiau galimybių efektyviau siekti tikslų, kad ir kur jis vykdytų savo veiklą. Daugiau nei 286 000 „Deloitte“ darbuotojų visada stengiasi užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir tapti profesionalumo standartu visose srityse, kuriose veikia.

Pranešimą paskelbė: Lina Pradkelienė, Deloitte Lietuva, UAB