Lietuvių vystoma platforma „HomeToGo“ pritraukė lėšų iš „Facebook” investuotojų


Lietuvių vystoma platforma „HomeToGo“ pritraukė lėšų iš „Facebook”  investuotojų

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos sistema „HomeToGo“, kuriai technologinius sprendimus kuria lietuvių kompanija „NFQ Technologies”, pritraukė C serijos investicijų. Į sparčiai augantį startuolį pakartotinai investavo pasaulyje gerai žinomos rizikos kapitalo kompanijos „Insight Venture Partners“, „Acton Capital Partners“, „DN Capital“, dalyvavusios ir ankstesniame investicijų etape, bei prisijungė naujieji investuotojai „Global Founders Capital“, anksčiau investavę į socialinį tinklą „Facebook“.

Lietuva –  pažangių IT specialistų šalis

„Ši investicija – dar vienas įrodymas, kad meta paieškos varikliai yra ne tik viena iš naudingiausių sričių vartotojams, bet ir sulaukiančių nemažai dėmesio iš investuotojų, kurių portfeliuose sėkmingiausi verslai pasaulyje. Jaučiamės sukaupę nemažą patirtį šioje sferoje, taip pat labai džiugu, kad prie „HomeToGo“ sėkmės svariai prisideda ir lietuviai programuotojai, didžiųjų duomenų analitikai ir kiti specialistai. Lietuva vis labiau įsitvirtina savo, kaip technologiškai pažengusios ir gerus IT specialistus auginančios šalies, vardą“, – sako „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda.

Nauja investicija – verslo plėtrai ir komandos stiprinimui

„HomeToGo“ vyriausiasis technologijų vadovas Audrys Kažukauskas pastebi, kad sparčiai startuolio plėtrai didelę įtaką turėjo profesionali „NFQ Technologies“ programuotojų komanda: „Meta paieškos varikliai yra sudėtingi techniniai projektai, reikalaujantys nestandartinių sprendimų. Džiaugiuosi, kad mums pavyko suburti kompetentingą ir motyvuotą IT specialistų komandą, gebančią greitai ir efektyviai kurti technologinius sprendimus, pritaikant moderniausias technologijas. Tai vienas iš pagrindinių „HomeToGo“ sėkmės faktorių.“

Vien per praėjusius metus „HomeToGo“ IT komanda išaugo 50%, tolesnė plėtra numatoma ir kitais metais: „Iki šių metų pabaigos prie projekto darbuosis apie 70 programuotojų, iš kurių dauguma įsikūrę Kaune, kita dalis – Vilniuje. Komandą toliau plėsime ir ateinančiais metais. Nuolat ieškome profesionalų, pasirengusių didesniems iššūkiams ir norinčių prisidėti prie pasaulyje lyderiaujančio produkto kūrimo“, – teigia A. Kažukauskas.

Konkreti investicijų suma viešai neskelbiama, bet bendros investicijos į startuolį dabar sudaro reikšmingą aštuonženklę sumą. Prie B serijos investuotojų „Insight Venture Partners“, „Acton Capital Partners“ ir „DN Capital“ dabar prisijungė ir „Global Founders Capital“. Šių bendrovių portfelyje – investicijos į socialinį tinklą „Facebook“, didmeninės prekybos platformą „Alibaba“, muzikos kūrinių atpažinimo programėlę „Shazam“ bei rankdarbių pardavimo platformą „Etsy“.

Pranešimą paskelbė : Edvinas Urvinis, Integrity PR