Kur ieškoti automobilio valytuvų?

Vieną lietingą dieną, vairuotojui pastebėjus, kad sumontuoti valytuvai labiau tepa vandenį ir nešvarumus ant stiklo, nei nuvalo,tai reiškia, kad atėjo laikas apsilankyti parduotuvėje ir nusipirkti naujus valytuvus. Norėdami išvengti nemalonių situacijų kelyje, turite gerai matyti, o tai reiškia, kad priekinio stiklo švara turi būti tobula.

Valytuvai yra suskirstyti į tris pagrindinius tipus: valytuvai su rėmu, berėmiai ir hibridiniai. Su rėmu, rėmo šepetys prispaudžiamas prie stiklo metaliniu rėmu, pagamintu iš šarnyrinių svirtelių. Hibridinis valytuvas papildomai turi supaprastintą plastikinį dangtelį, kuris sumažina triukšmą dideliu greičiu ir apsaugo vyrius nuo purvo ir sniego. Vietoje didelių gabaritų geležinio rėmo berėmis šepetys prispaudžiamas prie stiklo viduje paslėpta elastinga plienine plokštele – tai užtikrina tikslų ašmenų pritvirtinimą prie paviršiaus.

Pagrindinis skiriamasis berėmių valytuvų bruožas yra tai, kad jų konstrukcijoje nėra vyrių, kurie sugenda, pavyzdžiui, apledėjus. Jie taip pat turi gerą aerodinamiką. Tokie valytuvai veikia gana tyliai. Kitas pliusas yra paprastas senų guminių juostų pakeitimas naujomis. Geresnė kaina perkant naujas gumines juostas, nei pirkti visą valytuvą.

  • Valytuvų keitimas.

Šepetėlių sezoniškumas taip pat priklausonuo dizaino. Klasikinio rėmo valytuvai yra labiau skirti vasarai, valytuvai su rėmu, padengti guminiu gaubtu – žiemai, gerai apsaugoti nuo sniego ir ledo, be rėmelių ir hibridiniai valytuvai priskiriami prie visų sezonų ar universalių, kuriuos galima naudoti ištisus metus.

  • Valytuvų ilgis

Valytuvų gumelių ilgis skiriasi, nes skiriasi automobilių langų dydžiai.Tačiau net ir vieno automobilio kairysis ir dešinysis valytuvai gali skirtis, daugumos šiuolaikinių automobilių vairuotojo pusėje esantis valytuvas yra ilgesnis.

Norėdami sužinoti valytuvų ilgį, galite paprasčiausiai nueiti iki automobilio ir išmatuoti juos, tačiau nėra jokios garantijos, kad senieji valytuvai buvo parinkti teisingai. Todėl vertakreiptis į kvalifikuotus meistrus, kurie padės nustatyti valytuvų ilgį pagal automobilio modelį.