Kokį kompiuterį pasirinkti namams?

Kompiuteris jau seniai nėra laikomas prabangos preke: šiandien tokį įrenginį galime rasti kone kiekvienuose namuose. Kompiuterių pasirinkimas šiuo metu tikrai nėra siauras, tad ne visada yra paprasta apsispręsti, koks šių prietaisų galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Tinkamiausią kompiuterį išsirinksite gerokai paprasčiau, jei atkreipsite dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų, taigi, ko vertėtų nepraleisti pro akis?

Kompiuterio procesorius

Be šio komponento nešiojamas kompiuteris paprasčiausiai neveiktų, todėl tinkamiausio įrenginio paieškas vertėtų pradėti vertinant būtent šį įrenginio komponentą. Jei ieškote tokio kompiuterio, kuris bus naudojamas naršymui internete ar rašymui, gali visiškai pakakti vos dviejų branduolių procesoriaus. Tokį procesorių turintis kompiuteris kainuos pigiau, tačiau juo galėsite atlikti svarbiausias funkcijas. Keturių branduolių procesoriai yra kur kas galingesni bei pasižymintys spartesniu duomenų apdorojimu, todėl tokį procesorių turintis kompiuteris gali būti naudojamas ne tik laisvalaikiui, bet taip pat ir darbui įvairiomis programomis.

Kompiuterio atminties saugykla

Renkantis naują kompiuterį naudinga išsiaiškinti, kokia yra jus dominančio įrenginio atminties saugykla. Skiriami du atminties saugyklos tipai – tai SSD arba HDD. Svarbu pabrėžti, kad SSD talpykla yra greitesnė, tačiau mažesnės atminties ir brangesnė už HDD. Pastaroji atminties saugykla yra daug talpesnė, tačiau dirba lėčiau. Jei kompiuteryje neplanuojate kaupti daugybės nuotraukų ir filmų, palankesniu pasirinkimu bus mažesnės atminties SSD saugykla. Jei renkantis kompiuterį biudžetas nėra ribojamas, tokiu atveju gali būti pasirenkamas įrenginys su dviem saugyklomis.

Baterijos budėjimo trukmė

Renkantis kompiuterį naudinga išsiaiškinti, kokia yra jo baterijos budėjimo trukmė. Jei nenorite, kad kompiuteris nuolatos būtų prijungtas prie maitinimo lizdo, naudinga išsiaiškinti, kiek laiko nešiojamas kompiuteris gali „iškęsti“ neįkrautas (galite pasikliauti gamintojo pateikta informacija arba susirasti vartotojų apžvalgų).

Operatyvioji atmintis

Operatyvioji atmintis (RAM) – tai dar vienas svarbus kriterijus, į kurį vertėtų atsižvelgti renkantis kompiuterį.  Specialistai rekomenduoja rinktis tokį kompiuterį, kurio operatyvioji atmintis yra ne mažesnė nei 4 GB.

Vaizdo plokštė

Nešiojami kompiuteriai gali turėti integruotas arba neintegruotas vaizdo plokštes, todėl naudinga įvertinti, kokia šių pasirinkimo galimybių geriausiai pateisintų jūsų individualius poreikius. Integruota plokštė naudoja pagrindinę ir gerokai lėtesnę atmintį, todėl ji tiks tuomet, jei kompiuteriu rašote ar tiesiog naršote internete. Jei mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus (arba naudojate tam tikras programas), geriausia rinktis neintegruotą vaizdo plokštę, kuri įprastai atsiliepia didesnei kompiuterio kainai.

Ekrano dydis

Kompiuterio ekrano dydis visada priklauso nuo to, kokius darbus planuojate atlikti kompiuteriu. Populiariausi 15,6 colių nešiojami kompiuteriai, tačiau montuojantiems vaizdo medžiagą ar atliekantiems kitus darbus rekomenduojama rinktis didesnio ekrano kompiuterį (pavyzdžiui, gali pasiteisinti 17 colių įstrižainė). Jei norite ganėtinai kompaktiško kompiuterio, tokiu atveju galite rinktis vos 10 colių įstrižainę.

Jei namuose kompiuterį naudojate tik naršymui internete, tokiu atveju palankiu pasirinkimu gali būti planšetės, kurios yra ganėtinai kompaktiškos ir funkcionalios. Planšetinį kompiuterį galėsite pasiimti į keliones: šiuo įrenginiu galėsite ne tik naršyti internete, bet taip pat ir fotografuoti ir atlikti kitus veiksmus. Galite būti užtikrinti, kad toks prietaisas garantuos kur kas turiningesnį laisvalaikį, taigi, tikrai verta pagalvoti ir apie tokią galimybę.