Kėdės – kaip jas pasirinkti?

Dažniausiai artimieji ir draugai renkasi prie šventinio stalo – o tai tikrai idealus pasirinkimas žmonių kompanijai, kuri nori linksmintis, dalintis naujausiomis naujienomis ir stiprinti santykius. Svarbus tokių nuoširdžių susitikimų komponentas yra ne tik paruošti skanėstai, bet ir patogi vieta valgomojo zonoje. Patogiam pasisėdėjimui reikia atkreipti dėmesį ne tik į stalą, bet ir į kėdes, kėdžių kojų skaičių, formą.

Valgomojo kėdės: savybės ir parametrai

Paprasčiausia, klasikinė kėdė yra visiems mums pažįstamos formos – keturios kojos ir plokščias atlošas. Tai universalus baldas, gerai atrodantis bet kurioje erdvėje: valgomajame, svetainėje, miegamajame ir net koridoriuje.

Atsižvelgiant į vietą ir interjero ypatybes, valgomojo kėdės gali būti skirtingos išvaizdos, tačiau jų pagrindinė funkcija yra būti patogiomis ir komfortiškomis, o tai ypač svarbu, jei jos dažnai naudojamos.

Kėdžių pirkimas yra svarbus etapas Jūsų namų apstatymui. Geriausia jeigu kėdes Jus rinksitės visa šeima. Prieš renkantis svarbu patikrinti, ar yra patogios Jūsų būsimos valgomojo, pusbario ar baro kėdės. Nebūtina pirkti kėdes komplekte kartu su stalu. Taip pat neturėtumėte pamiršti apie standartus, patogi valgomojo kėdė turėtų:

• nuo grindų paviršiaus iki sėdynės turi būti 40–45 cm aukščio;

• aukštis nuo grindų yra 80-90 cm;

• atlošo aukštis 40 cm.

Žinoma, šie parametrai yra apytiksliai, tačiau tarp gamintojų jie laikomi „aukso viduriu“. Tačiau nukrypimai nuo standartų visiškai nereiškia, kad kėdė bus nepatogi, dažnai norint gauti didžiausią komfortą yra išeinama iš standarto rėmų ir kuriamos individualios kėdės.

Pasirinkimo taisyklės: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Mūsų parduotuvės Limadesign.lt kataloge yra kelios dešimtys modelių, kurių kiekvienas turi savo ypatybes. Visi jie yra išskirtinės kokybės, todėl rinkdamiesi vis tiek turėtumėte sutelkti dėmesį į savo skonį.

Jei nėra idėjų ir pageidavimų, verta sutelkti dėmesį į pagrindines savybes:

• forma. Jei leidžia interjeras, tuomet geriau rinktis kėdes su ergonominiu nugaros išlinkimu ir suapvalinta sėdyne, tada apatinės nugaros dalies ir stuburo apkrova bus minimali.

• apmušalų medžiaga. Oda arba eko oda atrodys praktiškiau, reprezentatyviai ir griežtai. Audinys daro interjerą rafinuotą, šiltą, jaukų, tačiau jis greičiau išsipurvina ir jį reikia dažniau valyti.

• porankių buvimas. Daro kėdes patogesnes, tačiau erdvė kur jos stovės tūrėtų būti didesnė, nes joms reikia papildomos vietos, nes mažai tikėtina, kad jas pavyks pakišti po stalu.

Kitas svarbus veiksnys yra kojų tipas ir skaičius. Standartinis variantas yra 4 tiesios kojos po sėdyne, tačiau jei kėdžių yra daug ir kai kurias iš jų reikia kompaktiškai paslėpti, tada geriau pasirinkti konstrukcijas, leidžiančias jas sukrauti viena ant kitos.

O kaip dėl stiliaus?

Atsakymas į klausimą: „Kaip turėtų atrodyti stilingos valgomojo kėdės?” vargu ar aprašyta oficialiuose dokumentuose. Mada nediktuoja tam tikrų taisyklių ir nuostatų, tačiau virtuvės baldai visumoje turėtų atrodyti harmoningai.

Štai kodėl dauguma pirkėjų perka kėdes su stalu ir tikrai gauna vienodą stilių valgomajame. Bet jūs galite nusipirkti visus elementus atskirai, svarbiausia atsižvelgti į spalvą, formą ir jų suderinamumą.

Jei virtuvėje ar valgomajame vyrauja suapvalintos formos, tada labiausiai tiks ir valgomojo, pusbario ar baro kėdės su tais pačiais apvaliais elementais ar kontūrais. Jie gali būti mediniai, turėti porankius arba būti paprasto dizaino, be jokių specialių dekoracijų ir puošmenų.

Tačiau griežti stalai gerai atrodys su tomis pačiomis virtuvės kėdėmis.