Kaip greitai ir efektyviai išvalyti tinklelius nuo uodų

Tinklelis nuo uodų naudojamas kone kiekvienuose namuose. Jis padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų lankytojų kambaryje. Vasaros metu tinkleliai užkerta kelią musėms, uodams ir kitiems vabzdžiams pateikti į vidų pro langus. Tačiau šios priemonės puikiai praleidžia orą, o kartu sulaiko lauke sklandančias dulkes. Todėl svarbu tinkamai prižiūrėti tinklelį nuo uodų, siekiant palaikyti švarą namuose ir estetišką vaizdą.

Kada reikia valyti?

Tinklelio valymo dažnis priklauso nuo vietos, kurioje gyvenate. Gyvenant netoli laukų ar dulkančių kelių, jį gali tekti valyti dažniau, nes ir dulkių aplink juos susikaups kur kas daugiau nei gyvenant kitur. Jei gyvenate mažiau užterštoje aplinkoje, tinklelius rekomenduojama valyti bent kartą per sezoną. Geriausia tai daryti prieš žiemą, rudens viduryje.

Jeigu tinklelių nuo vabzdžių dar neturite savo namuose, o tik svarstote galimybę juos įsigyti arba norite atsinaujinti, apsilankykite čia.

Kaip valyti?

Tinklelių nuo uodų priežiūra ir valymas nėra labai sudėtingas. Vienas iš greičiausių valymo būdų, kuris leis pašalinti ant tinklelio ir aplink jį susikaupusias dulkes – nusiurbimas. Tvarkydamiesi namus ant siurblio uždėkite antgalį, turintį minkštus šerelius ir tiesiog nusiurbkite susikaupusias dulkes. Tokiu būdu per keletą sekundžių galėsite džiaugtis švara.

Norėdami geriau nuo tinklelio pašalinti visas dulkes pasitelkite drėgną valymo būdą. Muiluotame vandenyje suvilgykite kempinę ir švelniais judesiais nuvalykite susikaupusį purvą. Nepamirškite nenaudoti jėgos, taip išvengsite rimtų tinklelio pažeidimų ar net įplyšimų. Nuvalytą tinklelį palikite natūraliai išdžiūti arba galite jį švelniai nusausinti šluoste.

Kartais tinkleliai nuo uodų tampa lipnūs ar vietomis turi didesnių dėmių. Tokius nešvarumus ne visada pavyksta pašalinti vien su vandeniu. Išvalyti šias dėmes padeda priemonės savo sudėtyje turinčios amoniako arba langų valiklis. Užpurkškite jų ant dėmių, palaukite keletą sekundžių ir nuvalykite šluoste. Pašalinę nešvarumus nepamirškite tinklelio nuvalyti švaria šluoste.

Ko reikėtų vengti?

Kaip jau buvo užsiminta prieš tai, valydami tinklelius stenkitės nenaudoti daug jėgos, norėdami pašalinti nešvarumus. Per stipriai spausdami tinklelį galite jį deformuoti arba suplėšyti. Taip pat neplaukite tinklelio naudodami aukštą slėgį ar šiurkščius šepetėlius, šluostes.

Jei savo namuose turite tinklelius nuo uodų, nepamirškite jų valyti. Tinkamai prižiūrimi tinkleliai namus nuo vabzdžių apsaugos kur kas ilgiau. Na, o jeigu šių priemonių dar neturite, patogiai jas įsigyti galite internetu.