Kaip apsaugoti duomenis nuo netyčinio ištrynimo

Jei jūsų kompiuteriu naudojasi kiti šeimos nariai, niekada negalite būti tikri, kad rasite failus savo vietoje. Labai paprasta aplanką su svarbiais dokumentais ar nuotraukomis ištrinti, o paskui ir ištuštinti „Šiukšlinę“. Nereikia nė kitų žmonių – kartais tą padarome patys, o po kelių valandų pasigailime savo sprendimo. Kas tada? Kaip atstatyti ištrintus failus?

Paprastai yra 3 būdai: visus failus laikyti debesies talpyklose (Dropbox, Google diske, OneDrive ir t.t.), naudoti specialią programinę įrangą arba pasinaudoti atsarginių kopijų galimybėmis. Portalas Ugetfix.com pateikia ne vieną patarimą, kaip tai padaryti, tačiau šiame straipsnyje apsistokime ties atsarginių duomenų kopijomis.

Pirmiausia būtina kopijas kurti nuolatos. Tai nesudaro jokių problemų, jei nuolatos laikote įjungę nešiojamą kietąjį diską arba USB atmintinę. Aišku, jei nuolatos prisijungiate prie interneto ir duomenys nekainuoja, idealiausia išeitis visus failus saugoti „debesyje“. Bet ne visada tai pavyksta.

Windows programų juostoje paspauskite paieškos mygtuką ir ten įveskite „File History“ arba „atsarginio kopijavimo perimetrai“, jei naudojate lietuvių kalbą.

Paspauskite „Select a Drive“ ir pasirinkite laikmeną, į kurią bus daromos atsarginės kopijos. Rekomenduojama talpi atmintinė arba nešiojamas kietasis diskas.

Tada įsitikinkite, kad komanda kurti atsargines kopijas yra aktyvi ir paspauskite „More Options“ nuorodą. Atkreipkite dėmesį į keletą momentų šiuose nustatymuose.

  1. Kas kiek laiko bus kuriama automatinė kopija. Rekomenduojama kas valandą, tačiau jei kompiuteriu naudojatės rečiau, galima ir padaryti kas dieną.
  2. Ar saugoti atsargines kopijas ir kiek laiko tai daryti. Numatyta parinktis yra kad saugo visada, tačiau, jei atmintinėje nėra daug vietos, rekomenduojama nustatyti trumpesnį periodą, arba saugojimą tol, kol bus laisvos vietos. Kai vieta pasibaigs, atsiras pranešimo langas, kad vieta baigėsi ir tada galėsite ištrinti senesnes kopijas.
  3. Pasirinkite konkrečius aplankus, kurių atsargines kopijas reikia daryti. Jei saugote tik nuotraukas, palikite tik savo nuotraukų aplankus, kitus pašalinkite. Jei sąraše norimo aplanko nėra, pridėkite tikslią jo vietą.
  4. Jei jūs pasirinkote didelį aplanką, kuriame yra daug kitų aplankų, bet nepageidaujate, kad vieną ar kelis iš jų kompiuteris naudotų atsarginėms kopijoms, galima pasirinkti, kad jie nebūtų įtraukiami.
  5. Kai pasirenkate norimus parametrus, paspauskite „Backup now“ arba „Kurti atsarginę kopiją dabar“. Kurį laiką kompiuteris kurs atsarginę kopiją.

Dabar jūsų svarbūs failai yra saugūs. Jei taip nutiktų, kad kažkas ištrynė jūsų failus ir nebeturite galimybės jų atstatyti iš „Šiukšliadėžės“, prijunkite atsarginių kopijų diską ir nueikite į atsarginių kopijų valdymo pultelį dar kartą. Pačioje apačioje yra dvi nuorodos, viena iš jų – atstatyti duomenis iš atsarginės kopijos (Restore backup). Paspaudę ant jos pamatysite savo atsargines kopijas, iš kurių galite pabandyti atstatyti duomenis.

Net jei ištrynėte keletą failų, po duomenų atstatymo juos vėl matysite ir galėsite išsisaugoti tolimesniam darbui. Ši priemonė yra nuolatos kuriama ir prižiūrima pačių Windows, dėl to veikia tikrai gerai ir efektyviai, ko nepasakysi apie kai kurias komercines duomenų atstatymo programas.

Save