Ką reikia žinoti, renkantis židinius namams?

Sprendimas įsirengti židinį namuose dažniausiai kyla ne šiaip sau. Ir viena iš pagrindinių priežasčių – tai nepakankamas pagrindinės šildymo sistemos efektyvumas. Dar labai dažnai židinys pasirenkamas kaip alternatyvus šilumos šaltinis, jeigu staiga dėl kokių nors priežasčių nustotų veikti pagrindinis katilas. O kai kuriems židinio ugnies spragsėjimas – tai romantika ir namų jaukumas.

Priklausomai nuo to, kokiam tikslui yra statomas židinys, turėtų būti pasirenkamas jo modelis. Tam, kad teisingai pasirinkti, svarbu žinoti pagrindinius jų skirtumus ir privalumus. Šiuo metu rinkoje galima rasti plieninius, ketinius, konvekcinius ar su vandens kontūru – tai židinys su šilumokaičiu. Kiekvienas iš jų pasižymi tam tikromis savybėmis ir atsižvelgiant į jas, jais galima užtikrinti skirtingus namų šildymo poreikius.

Taigi, jeigu židinys namuose dirbs dažnai ar tarnaus pastoviai, reikėtų rinktis ilgaamžiškumu ir patvarumu pasižyminčius ketinius židinius. Šie židiniai neperkaista ir puikiai atlieka pagrindinio šilumos šaltinio funkciją, tačiau nėra tokių didelių dizaino pasirinkimo galimybių.

Tačiau jeigu šildytis židiniu planuojate ne nuolatos, galbūt tai labiau dekoratyvus ar papildomas šilumos šaltinis, verta rinktis plieninius židinius. Juos galite įrengti ir sodyboje ar pirtyje, taip pat ir didesnėse erdvėse, kuriose trūksta šilumos, temperatūrai gerokai nukritus žemiau nulio.

O štai židiniai su vandens kontūru iki 150 m2 dydžio namuose gali būti puiki pagrindinė šildymo sistema. Šio tipo židiniai yra jungiami į centrinę šildymo sistemą ir taip yra apšildomas viso namo plotas.

Įprastai 1 kW židinio galios pakanka apšildyti apie 10 m2 plotą, kai namas yra pakankamai ekonomiškas ir šiltas. Tačiau kiekvienu atveju labai svarbu tinkamai pasirinkti, todėl geriausia kreiptis į šią sritį išmanančius profesionalus. Jie ne tik viską išsamiai paaiškins, patars, bet padės ir išsirinkti bei sumontuoti.