Ką daryti sugedus dujų katilui?

Atsikelti paryčiais sustirus nuo šalčio yra malonu. Taip dažnai nutinka tiems kurie šildosi kieto kuro katilo ir nepasižiūrėję orų prognozės, per anksti vakare baigia kūrenti pečių. Visi kurie turi automatines šildymo sistemas, pavyzdžiui dujinius katilus, su tokiais nepatogumais nesusiduria, tačiau nuo gedimų neasaugoti ir jie. Kartais taip nutinka net ir vokišką ar amerikietišką dujinį katilą turintiems namų ir butų gyventojams. Vokiškas ar japoniškas dar nereiškia, kad jis niekuomet gyvenime nesuges. Turėti tik vieną šilumos šaltinį namuose yra rizikinga. Net ir mažytė krosnelė jus išgelbėtų nuo šalčio ir drėgmės jei pagrindinė šildymo sistema sugestų. Ne veltui praktiški lietuviai savo namuose įsirengia ne tik pagrindinį šildymą bet turi ir alternatyvų. Tokiu būdu galima kombinuoti pavyzdžiui šildymą kieto kuro katilu su dujiniu, šilumos siurblį su šildymu elektrą. Kiekvienas sprendžia savo nuožiūra, ką lengviausią įrengti ir iš kokios sistemos daugiausia naudos. Taigi, grįžkime prie sugedusios šildymo sistemos. Ką daryti kai sugenda paprastas greitaeigis arba kondensacinis dujinis katilas?

Lipdukas ant katilo

Prieš pradedant analizuoti galimus žingsnius, reiktų pasakyti, ką galite padaryti iš anksto, dar tik sumontavus naują katilą, kai tik įsikuriate naujuose namuose. Kai ieškote dujinio katilo, skambinate į daug įmonių ir rašote elektroninius laiškus klausdami kiek kainuoja vienas ar kitas dominantis katilas. Jus domina per kiek laiko prekę pristatys į nūsų namus ir kas prijungs prie šildymo sistemos. Kontaktus su kuriais bendraujate, jokiu būdu neišmeskite. Tai aukso verta informacija. Apie kiekvieną įmonę ar privatų meistrą užsirašykite pastabas užrašų knygutėje ir šią informaciją saugokite. Įmonės kurią pasirinkote sumontuoti dujinį katilą, kontaktinius duomenis užklijuokite and dujinio katilo valdymo pulto dangelio. Po kelių metų paskambinus tuo telefonu, didelė tikimybė, kad sugedus katilui pavyks prisiskambinti tam pačiam meistrui kuris ir sumontavo katilą. Jus tai nuramins, nes bet kokio naujo meistro atėjimas į namus yra stresas, ir kai žinote, kad atvyksta patikimas žmogus, remonto rūpesčiai neatrodys tokie baisūs.

Geriausius katilus taiso geriausi meistrai

Sudėtingus dujinius katilus ir šildymo sistemas diegia rimti meistrai, kurių reikia ieškoti gamintojo pasitikėjimą turinčiose bendrovėse. Kokybiškas detales gausite tik iš gamintojo. Jei katilas yra vokiškas, tai reiškia, kad ir dalis reikės užsakinėti iš gamintojo Vokietijoje. Atsarginių dalių siuntimas iš Europos gali užtrukti iki 14 dienų ir netgi ilgiau. Gero meistro, kaip ir originalių detalių, gali tekti palaukti, todėl ir dujinio katilo remontas gali užsitėsti, todėl būkite kantrūs.