Ką apie žmogų sako IQ testas?

Paskutiniu metu itin dažnai diskutuojama, kad protingas žmogus = seksualus žmogus. Natūralu, kad tokiu atveju žmonės stengiasi parodyti savo proto aštrumą, mokosi noriai ir daug bei formuoja aplink save itin rimto žmogaus įspūdį. IQ testas – vienas paprasčiausių būdų parodyti, koks yra žmogaus loginis mąstymas, kaip jis moka išspręsti net ir sudėtingas, sunkiai sąsajas turinčias problemas.

Dėl itin didelio IQ testų populiarumo – galima internete taip pat atrasti plačią pasiūlą įvairiausių testų, kurie turėtų atskleisti, koks yra Jūsų “proto lygis”. Tiesa, internetiniai testai ne visada rodo teisybę, juolab, IQ testas tikrai nėra priemonė įrodyti, kad žmogus yra protingas arba ne.

IQ testo rezultatai

IQ testas yra skirtas tam, kad galėtų parodyti, kaip žmogus mąsto ir kokią strategiją jis apsirenka tuomet, kai reikia priimti tam tikrus sprendimus. Labai dažnai sakoma, kad šis testas geriausiai sekasi tiems, kurie turi matematinę galvą. Tačiau lygiai taip pat priduriama, kad tokia galva nebūtinai reiškia, kad žmogus yra labai protingas arba tai, kad humanitarai arba menininkai yra neprotingi. Juk kiekvienas skirtingai suvokia, kas yra protas ir kaip atrodo protingas žmogus.

IQ testai internetu

Jeigu norite tikrai atlikti kokybišką testą ir susižinoti, koks yra Jūsų IQ, tokiu atveju reikėtų kreiptis į specializuotas įmones, kurios teikia tokio tipo paslaugas. Dažniausiai tokios paslaugos teikiamos tik didžiuosiuose miestuose ir apskritai žmonės čia keliauja tik tuomet, kai nori, jog darbdavys galėtų paprasčiau įvertinti tam tikro asmens galimybes. Kita vertus, IQ testų panaudojimo galimybės yra gana ribotos, tad žmonės dažnai nenoriai investuoja.

Internete taip pat galima atrasti labai daug įvairiausių testų, kurie gali padėti susidaryti preliminarią nuomonę, kaip stipriai Jūsų loginis mąstymas, o kai kurioms užduotims net ir atmintis veikia. Taigi, tokie testai gali padėti preliminariai įvertinti savo galimybes, tačiau tai jokiu būdu neparodo, kad esate protingas arba ne. Juolab, labai dažnai IQ testai ne visada realiai parodo tikrą situaciją, kadangi internete jie padaryti labai paprastai ir atmestinai.

Ar verta atlikti testą?

IQ testas internete tikrai neparodo realios situacijos. Net ir tikri testai parodo tam tam tikrų smegenų dalių veikimo galimybes. Tačiau apskritai tokie testai gana populiarūs ir žmonės džiaugiasi, kad naudodamiesi internetu gali greitai ir paprastai atrasti skaičius, kurie gali padėti įvertinti realią situaciją.

Bet kuriuo atveju, internete tokių estų yra labai daug ir dažnai jie būna orientuoti į tam tikrų gebėjimų tikrinimą. Jeigu norite sužinoti, kokie skaičiai geriausiai atitinka Jūsų galimybes – tokius testus atlikti tikrai gana smagu. Tačiau tam reikia paskirti atitinkamą laiko tarpą. Susikaupti ir patraukti visus trukdžius, kurie Jums galėtų leisti apgalvoti kiekvieną žingsnį.