Internetas Lietuvoje: pradėję nuo nulio šiuo metu laimime pasaulyje!

Prieš kelerius metus Lietuva atšventė labai svarbų, tačiau mažai kam žinomą gimtadienį. 2012 metai sukako lygiai 100 metų, kaip Lietuva įžengė į informacinių technologijų pasaulį ir tapo labai artima su viso pasaulio šalimis.

Internetu mes naudojamės kiekvieną dieną, tačiau retas žino jo veikimo mechanizmą. Retas susimąsto, koks gyvenimas būtų be interneto. Nešiojamas internetas įprastą virtualų pasaulį perkėlė į dar kitą lygį, kadangi nuo šiol kiekviename žingsnyje mes galite būti išmanūs. Tačiau apie viską nuo pat pradžių.

Internetas ir Nepriklausoma Lietuva

Iki tol, kol mes buvome Rusijos dalis, valdyti internetą patiems nebuvo įmanoma, t.y. vienintelis kelias link jo buvo pro Maskvą, o tuo pačiu ir pro reguliuojamą informacijos srautą. Žinoma, viskas pasikeitė tada, kai 1990 metais Lietuva atgavo nepriklausomybę ir dar po metų savarankiškai valdė internetą, sujungė šimtus kompiuterių į vieną tinklą, tapo informacinių technologijų valstybe.

Pirmieji Lietuvos žingsniai prisijungus prie žiniatinklio buvo gana lėti ir sunkūs, tad mums į pagalbą atskubėjo norvegai, kurie padovanojo nemažai įrangos, kompiuterių. Žinoma, kaip ir kituose pasaulio kampeliuose, taip ir Lietuvoje, internetu daugiausia naudojosi švietimo įstaigos, kurios ieškojo patraukliausio būdo galinčio padėti greitai keistis informacija.

Lietuviškos interneto svetainės

Kuomet pavyko susieti aukštųjų mokyklų tinklus – buvo pradėta konkrečiau galvoti ir apie internetines svetaines, kuriose būtų galima talpinti informaciją prieinamą visiems. Štai 1993 metais buvo užregistruota pati pirma interneto svetainė, kurios domenas turėjo pabaigą „lt‘. Tai – MII tinklalapis. Svarbiausia, kad tai nebuvo kažkoks didelis šuolis į priekį, niekas jo nesureikšmino ir niekas negalvojo, kad tai naujas ir labai didelis žingsnis Lietuvai tapusiai skaitmeninio pasaulio dalimi.

Tas neapčiuopiamas internetas…

Kuomet „ant nosies“ jau buvo naujas tūkstantmetis – technologijos dar labiau judėjo į priekį. Įprastas telefono linijas buvo pradėta keisti kabeliais. Kaip plėtėsi telefonų era – taip didėjo ir interneto bei pačio kompiuterio galimybės. Įprastą laidinį internetą pakeitė šviesolaidis be kurio daugelis mūsų šiuo metu negali įsivaizduoti savo kasdienybės. Didžiausias žingsnis buvo padarytas dar 2004 metais, kai naudojantis šviesolaidinio interneto galimybėmis – bevielis tinklas buvo nuvestas į pačias atokiausias Lietuvos vietoves: kaimus, vienkiemius… Šiuo metu Lietuva gali pasigirti esant šviesolaidinio interneto lydere visame pasaulyje ir suteikianti savo klientams galimybę kokybiškai naudoti internetu ištisą parą. Nešiojamas internetas mums tapo įprastas kaip oras ir sunkiai galima įsivaizduoti kitokią kasdienybę.

Šiuolaikinis internetas

Šiuo metu Lietuvoje interneto paslaugas siūlo gana daug skirtingų tiekėjų, tai apsunkina ir pasirinkimą. „myPlan“ skuba į pagalbą! Interneto ir televizijos paslaugų specialistai padės išsirinkti tinkamiausią interneto ar televizijos paslaugą pagal jūsų namų adresą! Kiekvienas asmuo pagal savo poreikius galės pasirinkti jam labiausiai priimtiną variantą.

Būti išmaniu šiais laikais yra paprasta kaip niekada!

Antklodės internetu