Įmonės procesų optimizavimas

Dauguma mano, kad išvysčius veiklą pinigus uždirbti nėra sudėtinga. Pinigų srautai teka pastoviu tempu, gaunami nuolatiniai užsakymai. Tik klausimas ar pinigų ir užsakymų gaunamas kiekis tenkina įmonės poreikius, bei vadovų ambicijas.

Net jei atnaujinama įranga tiek pinigai, tiek užsakymai vyksta tokia pačia apimtimi. O darbuotojai ir toliau ne visada spėja laiku įvykdyti gautus užsakymus, dėl nei jiems, nei vadovams nežinomų priežasčių. Ar įranga atnaujinama, ar priimama papildomai darbuotojų viskas teka sena vaga.

Šių procesų optimizavimas ne visada pavaldus nei darbuotojų, nei vadovų kompetencijoms. Aišku tik vieną, kad reikia kažką keisti.

Kad galėtų būti atliktas procesų optimizavimas svarbu suvokti procesų valdymo trūkumus ir rasti tinkamus sprendimus. Procesų optimizavimas pirmiausia pareikalaus atlikti išsamią veiklos analizę. Jos metu šios srities specialistai į įmonėje vykstančius procesus pažvelgs, kaip į sistemą. Taip galima nustatyti, kur stringa veikla, dėl kokių priežasčių darbai neatliekami laiku, kiek laiko užtrunka atlikti konkretų veiksmą, stebimas darbuotojų darbas, ar jie žino konkrečias savo pareigas, ar to pačio veiksmo neatlieka keli darbuotojai, kai gali atlikti vienas. Taip atlikus smulkią ir išsamią veiklos analizę, verslo procesų perprojektavimo ir optimizavimo specialistas pasiūlys aiškius veiksmus, kad įmonėje būtų atliktas procesų optimizavimas.

Įmonės, pasiryžusios atlikti šį sudėtingą procesą, dažnai būna konkurencingesnės kitų, tokia pat veikla užsiimančių, įmonių atžvilgiu.  Jos geba greičiau atlikti užsakymus ir pasiūlyti geresnę kainą klientui. Be to ne visada kaina lemia užsakymų pritraukimą. Kokybiškai ir laiku atliktas darbas klientus vilioja grįžti su naujais užsakymais.

Sudėtingą procesų optimizavimą gali atlikti visoje Lietuvoje dirbanti įmonė Iprocess. Reikės konsultacijos verslo sistemų valdymo klausimais, išsamaus procesų optimizavimo ar tiesiog daugiau informacijos kreipkitės tik į geriausius.