Geriausio lovos rėmo paieškos: ką naudinga žinoti prieš renkantis?

Lovos rėmas arba paprasčiau tariant lova yra pagrindinis miegamojo baldas. Tai ne tik stilinga, bet ir itin svarbią funkciją atliekanti miegamojo dalis, kuri yra atsakinga už patogų ir kokybišką poilsį. Lovos rėmas yra atrama čiužiniui, kuriam sukuria patogų ir stabilų pagrindą. Nors dauguma žmonių teigia, kad čiužinys yra svarbiausia ir reikšmingiausia lovos dalis, nereikėtų pamiršti ir lovos rėmo, kuris, be kita ko, taip pat vaidina itin svarbų vaidmenį. Tačiau, pradėjus geriausio lovos rėmo paieškas, greitai pasidaro aišku, kad greitai ir lengvai pasirinkti gali ir nepavykti. Itin platus ir įvairus lovos rėmų pasirinkimas, neretai, susuka galvą ir apsunkiną pasirinkimo procesą. Dėl šios priežasties, renkantis itin svarbu žinoti kelis dalykus, kurie palengvina procesą ir jį paspartina. Būtent juos ir aptarsime šiame straipsnyje.

Miegamojo dydis ir išdėstymas

Praktiškai visi lovos rėmai arba lovos yra skirstomi į kelis, standartinius dydžius, kurie yra derinami prie čiužinių dydžių. Galimos ne tik viengulės, bet ir dvigulės lovos. Taip pat, galima rasti ir itin erdvių dvigulių lovų. Na, o tinkamo lovos rėmo, o tiksliau jo dydžio pasirinkimas, visiškai priklauso nuo to, kokio dydžio yra miegamasis kambarys bei koks yra jo išdėstymas. Žinoma, didelis miegamasis ko ne reikalauja didelės, erdvios dvigulės lovos, kai tuo tarpu ankštame miegamajame gali tilpti tik viengulis modelis. Didelė ir erdvi lova ankštoje erdvėje ne tik neatrodys stilingai, bet ir per daug užgoš vietą, neleisdama patogiai naudotis kambariu ar kitais jame esančiais baldais. Renkantis būtina atsižvelgti ir į tai, koks yra kambario išdėstymas. Didelę įtaką pasirinkimui turės durų, langų, radiatorių padėtis bei kitų baldų išdėstymas erdvėje. Svarbu, kad pasirinktas lovos rėmas ne tik būtų proporcingas erdvei, bet ir netrukdytų patogiai praeiti, darinėti duris ar naudotis kitais baldais.

Lovos rėmo medžiaga

Siekiant, kad lovos rėmas būtų patvarus ir ilgaamžis, būtina atsakingai pasirinkti medžiagą, iš kurios jis pagamintas. Dažniausiai, lovos rėmai būna gaminami iš medienos arba metalo. Mediniai rėmai suteikia tvirtą pagrindą čiužiniui, tačiau, taip pat yra ir gana sunkūs. Teigiama, kad medinis lovos rėmas reikalauja daugiau priežiūros, yra gana lengvai pažeidžiamas ir įvairūs įbrėžimai ar įskilimai ant jo gali ilgainiui išryškėti. Tuo tarpu, metaliniai lovų rėmai, dažniausiai, yra labai lengvi, o taip pat ir labai patvarūs. Jei nėra taip lengvai pažeidžiami, sulankstomi, tačiau, gali skleisti diskomfortą keliančius garsus, kai yra naudojami. Dažnu atveju, metalinius lovų rėmus, lovas renkasi tie, kurių namuose vyrauja modernus, industrinis stilius. Na, o tai reiškia, kad tokį lovos rėmą gali būti sunku priderinti, jei namuose vyrauja ne toks stilius. Kita vertus, mediniai lovos rėmai yra laikomi klasika, kuri dera prie praktiškai visko.

Vis dėlto, tai ne vienintelės medžiagos, iš kurių gaminamos lovos. Galima rasti pigesnių, iš medžio drožlių plokščių gaminamų lovos rėmų, kurie pasižymi išskirtinai dideliu dizainu pasirinkimu, prieinama kaina, tačiau, neužtikrina aukštos kokybės. Taip pat, itin populiarios šiomis dienomis yra ir paminkštintos lovos. Tai itin patogios, jaukumu alsuojančios lovos, kurios padeda sukurti jaukią atmosferą, tačiau, reikalauja nuolatinės priežiūros ir siurbimo.

Tik rėmas ar lova su čiužiniu?

Renkantis teks susidurti ir su dar viena dilema. Žinoma, visada galima rinktis lovos rėmą ir čiužinį atskirai, tačiau, būtina žinoti, kad yra lovų, kurios yra aprūpintos čiužiniu iš karto. Pavyzdžiui, dvigulės lovos su čiužiniu palengvins apsipirkimo vargus, kadangi, atskirai nereikės skirti laiko čiužinio paieškoms ir lova bus galima naudotis iš karto. Tačiau, daliai žmonių, toks pasirinkimas nėra tinkamas, kadangi, čiužinio negalima pasirinkti pagal savo turimus poreikius. Vieni mėgsta kietus, kiti – minkštus čiužinius, o taip pat, dauguma žmonių susiduria su tam tikromis problemomis, kurios neleidžia naudoti vieno ar kito tipo čiužinių. Tokiu atveju, paprastas lovos rėmas bus geriausias pasirinkimas. Tačiau, renkantis būtina apsvarstyti visus įmanomus variantus.

Tikime, kad atsižvelgę į šiuos kelis dalykus, kur kas lengviau rasite sau tinkamą ir poreikius patenkinantį lovos rėmą. Na, o Varle.lt svetainėje galite rasti itin platų ir įvairių jų asortimentą. Apsilankykite ir lengvai išsirinkite sau tinkamą, internetu – čia visada žemos kainos!