Finansinių technologijų centras „Rockit“ atsinaujina: pasiūlys daugiau erdvės ir naujų programų

Finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ skelbia apie plėtrą ir atnaujintą prekės ženklą. Vilniaus centre įsikūręs „fintech“ centras atveria naujas patalpas ir pasiūlys dar daugiau startuolių bendruomenei skirtų renginių ir iniciatyvų. Antruosius savo veiklos metus skaičiuosiantis „Rockit“, kurį palaiko „Swedbank“, ketina dar labiau sutelkti dėmesį finansinių technologijų, verslumo skatinimo ir tvarumo srityse.

„Per pastaruosius metus „Rockit“ įtvirtino savo pozicijas kaip pirmaujantis finansinių technologijų centras Lietuvoje ir užima svarbią vietą šalies „fintech“ ekosistemoje. Didėjant „fintech“ bei startuolių bendruomenėms, kartu augame ir mes. Su šia plėtra keliame aukštus ir ambicingus tikslus ir planuojame dar platesnį veiklų spektrą, kad galėtume pasiūlyti daugiau galimybių ir vertės mūsų bendruomenei. Taip pat sieksime aktualizuoti tvarumo temą Lietuvoje, kuri turi būti neatsiejama šiuolaikinio verslo dalimi“, – sako „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė.

Per ateinančius veiklos metus „Rockit“ tikisi į bendrą veiklą įtraukti daugiau nei 100 tvarias idėjas vystančių įmonių bei startuolių. Kasmet „fintech“ centras surengia apie 150 finansinių technologijų ir inovacijų temoms skirtų renginių, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Naujos erdvės Gynėjų g. 14 išsiplėtė iki 800 kv. m ir leis suorganizuoti dar daugiau bendruomenei skirtų renginių, projektų ir hakatonų, o artimoje ateityje bus pristatyta visiškai nauja tvarioms inovacijoms skatinti skirta akceleravimo programa.

„Lietuvoje stebime nuoseklų finansinių technologijų sektoriaus augimą, kuris tęsiasi jau ne vienus metus. Šis sektorius, nepaisant dabartinių išbandymų šalies ir pasaulio ekonomikai, ir toliau išlieka labai perspektyvus. Mūsų bankas ir toliau bendradarbiaus su Rockit“ centre veiklą plėtojančia bendruomene. Manome, kad „fintech“ srityje dirbančių gabių specialistų ir novatoriškų įmonių sėkmės istorijos prisideda prie visos Lietuvos sėkmės ir tarptautinio pripažinimo. Tuo spėjome įsitikinti ir šiuo iššūkių kupinu metu“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Šiuo metu tarptautiniuose „fintech“ reitinguose Lietuva kartu su sostine Vilniumi užima palyginti aukštas vietas. Pavyzdžiui, indekse „The Global FinTech Index“ Lietuva yra ketvirta pasaulyje ir antra Europoje. Reitinge „FinTech Locations of The Future 2019–2020“ Vilnius yra pirmoje vietoje pagal ekonominį efektyvumą ir septintoje vietoje pagal tiesiogines užsienio investicijas šioje srityje.

„Rockit“ veikloje ir toliau didelis dėmesys bus skiriamas finansinių technologijų ir su šia industrija susijusioms naujovėms. Naujas svarbus centro projektas − Lietuvoje veikiančių „fintech“ įmonių duomenų bazė. Joje jau galima rasti pagrindinę informaciją apie visas 210 kompanijų, kurios 2020 m. pradžioje buvo įtrauktos į kasmet „Rockit“ sudaromą šalies „fintech“ žemėlapį.

Lietuvos Respublikos finansų ministerijos duomenimis, šiandien „fintech“ sektoriuje Lietuvoje dirba apie 3,4 tūkst. specialistų. Prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos šiame sektoriuje esančių darbo vietų skaičius išaugs apie 15 proc. ir metų pabaigoje pasieks 3,9 tūkstančio.

Siekiant geriau perteikti augantį „Rockit” veiklos spektrą ir reikšmingą vaidmenį šalies „fintech“ srityje, atnaujintas ir prekės ženklas. Jis nuo šiol dar ryškiau atspindi veiklios, dinamiškos ir gyvybingos startuolių bendruomenės tapatybę, simbolizuoja ir pabrėžia augimo ypatybes. Atnaujintas identitetas aktyviai kvies bendruomenę burtis, bendradarbiauti, kurti inovacijas ir augti kartu.

Pranešimą paskelbė: Andrius Matuliauskas, Integrity PR
Finansinių technologijų centras „Rockit“ atsinaujina: pasiūlys daugiau erdvės ir naujų programų