Beviltiškų skolų nurašymas pagal teisinį apibrėžimą

skolos yra apibrėžiamos kaip skolos, kurios sunkiai arba visiškai negali būti grąžinamos. Atrodo komplikuota, kadangi surinkti įrodymus, kurie tikrai pagrindžia skolos beviltiškumą gali būti sunku? O Jums tuo ir nereikia rūpintis, kadangi juos renka atsakingi teisininkai, kurie ir gina Jus teisme bandydami gauti kuo daugiau naudos.

Žinoma, kuo daugiau žinosite apie beviltiškų skolų apibrėžimą – tuo tikresnis galite būti, kad Jums bus priskirtas šis standartas, taip pat, kad iškelta byla bus sėkminga.

Siekiantiems greitai ir paprastai suprasti – kas yra beviltiškos skolos – apačioje aptarsime pačius svarbiausius teisinius niuansus.

Beviltiškų skolų nurašymas – tai procesas, kurio metu kreditorius (teisininkas) surenka svarbiausią informaciją apie skolų beviltiškumą ir tuo pačiu gauna teise atgauti sumokėtus mokesčius (pelno bei pridėtinės vertės mokestį). Tokiu atveju asmuo gali atgauti bent jau dalį pinigų ir taip sušvelninti visą situaciją, kurioje teko atsidurti. Žodis „beviltiškas“ gana tiksliai apibrėžia finansinę situaciją su kuria tenka susidurti. Tai toks įsiskolinimas, kurio kreditorius neatgauna todėl, kad skolininko situacija yra „beviltiška“, turtinė padėtis – prasta.

Beviltiška skola laikoma tokiu atveju, kai:

  • Praeina ne mažiau nei vieneri metai nuo skolos skaičiavimo pradėjimo.
  • Taip pat tokiu atveju, kai skolininkas miršta.
  • Kai skolininkas bankrutuoja (tokiu atveju reikia plačiau domėtis fiziniu arba juridinių asmenų bankrotu).
  • Ir tokiu atveju, kai skolininkas yra likviduotas.

Žinoma, dėl bejėgiškumo skolas atgauti visada verta kreiptis į teisininkus, kurie darbus ne tik optimizuoja, tačiau ir padeda greičiau pasiekti norimus rezultatus. Galiausiai, įstatymas kintant labai svarbu nuolat juos sekti, kadangi ir pats „beviltiškumo“ apibrėžimas – kinta, atsiranda vis daugiau išimčių, kurios paprastina tam tikrų mokesčių atgavimo tvarką.

Dažniausiai su šia paslauga „prasidedantiems“ klientams, kreditoriams kyla klausimas – kokią naudą jie gali gauti iš beviltiškos skolos apibrėžimo (plačiau). Taigi, tai yra galimybė atgauti mokesčius, kuriuos paminėjome anksčiau. Kreditorius gali atgauti valstybei sumokėtą PVM mokestį, kuris siekia 21 %, taip pat ir pelno mokestį, kuris gali siekti nuo 5 % iki 15 %. Paprasčiau skaičiuojant – galima atgauti net iki trečdalio sumos, tad verslininkui, kuris teikia paskolas – tai yra labai didelis privalumas, kuris atsiperka net ir sumokant už paslaugas kreditoriui. Galiausiai, kai nuolat tenka susidurti su šio tipo paslaugų poreikiui – ilgainiui procesas tampa kur kas paprastesnis, greitesnis ir tuo pačiu sėkmingesnis.

Mūsų minėta mokesčių sumą, tiesa, gali susigrąžinti ne visi kreditoriai. Įstatymas apibrėžia, kad tai gali būti:

  • Įmonės arba subjektai, kurie įstatymo numatyta tvarka privalo sumokėti pelno mokestį valstybei. Natūralu, kad tokiu atveju, atsiradus netinkamoms aplinkybėms – jie pelno mokestį gali ir atgauti.
  • Taip pat tas asmuo, kuris vykdo individualią veiklą. Paprasčiausiai jis moka mokesčius, tad natūralu, kad pagal įstatymus turi galimybę ir atgauti tą naštą, kuri buvo sumokėta anksčiau.
  • Galiausiai – asmuo arba subjektas, įmonė, kuri pagal įstatymus turi mokėti PVM mokestį.
  • Atgauti gali ir tas asmuo, kuris įstatymo numatyta tvarka moka ir peno mokestį, ir tuo pačiu pridėtinės vertės mokestį.

Akivaizdu, kad galimybės yra prieinamos daugeliui, tačiau ne visiems. Žinoma, kad svarbiausia sąlyga yra būti sumokėjus mūsų minėtus mokesčius, kad būtų galima juos atgauti. Jeigu jie nebus sumokėti – tokiu atveju, natūralu, kad ir pinigų, mokesčių atgavimas yra paprasčiausiai neįmanomas.

Vertinant skolų beviltiškumo apibrėžimą taip pat galima pažymėti, kad skolos yra klasifikuojamos į kelias kategorijas, kuriomis ir nurodoma – kokio dydžio tai skola ir kaip labai ji yra beviltiška. Šiuo metu įstatyme yra apibrėžiamos šio tipo skolos:

1.                   Įsiskolinimai nuo 0,01 Eur iki 300,00 Eur;

2.                   Įsiskolinimai nuo 300,01 Eur iki 3000,00 Eur,

3.                   Įsiskolinimai nuo 3000,01 Eur iki 30000,00 Eur;

4.                   Įsiskolinimai nuo 30000,01 Eur ir daugiau.

Trumpai aptariant kiekvieną grupę galima išskirti šiuos svarbiausius jos aspektus:

1.      Įsiskolinimai, kurių suma iki 300,00 eurų – patys paprasčiausi, kadangi nereikia jokių dokumentų, kurie gali įrodyti skolos beviltiškumą. Tikėtina, kad skolą atgauti bus paprasta.

2.      Įsiskolinimai nuo 300,01 iki 3000,00 eurų jau reikalauja atidesnio specialisto, kadangi reikalingi specialūs dokumentai, kurie įrodo, kad skola yra beviltiška. Kokie dokumentai turi būti pateikiami? Dažniausiai: susirašinėjimo su skolininku dokumentai; informacija, kuri yra susijusi su skolininko finansine situacija; įvairūs pranešimai ir kiti dokumentai, kurie įrodo, kad skola yra beviltiška.

3.      Įsiskolinimai nuo 3000,01 iki 30000,00 eurų reikalauja ypač gero specialisto, kadangi tokio tipo beviltiškos skolos pripažinimas – sudėtingesnis nei anksčiau minėtas.

4.      Įsiskolinimai nuo 30000,01 eurų – sudėtingiausia, kadangi reikia pristatyti teismui daugiausia dokumentų. Kokie jie? Tai: teismo sprendimas, antstolio raštai, skolininko beviltiškumo įrodymai bei kiti dokumentai.

Tikrai ne visada ir ne visos skolos yra pripažįstamos kaip beviltiškos. Tačiau nemažai dalis bylų – sėkmingai laimi, tad ne veltui kreditoriai taip lanksčiai teikia savo paslaugas ir skolina net ir tokiu atveju, kai atrodo, kad žmogus nėra gebus grąžinti (arba bent jau taip atrodo jo vertinimo metu). Galiausiai, įstatymai tampa vis lankstesni ir tuo pačiu palankesni kreditoriaus atžvilgiu, tad su gera komanda – viskas yra įmanoma.