Besirūpinantiems duomenų saugumu: „Samsung“ flagmano apžvalga

Duomenys, kuriuos vartotojas laiko išmaniajame telefone nėra savaime visiškai apsaugoti. Būtent todėl, kad ir kokiu prietaisu besinaudotumėte, specialistai pataria reguliariai atnaujinti jo programinę įrangą, atsisiųsti specialias programėles, naudoti tik stiprius slaptažodžius ir kitaip apsaugoti jums svarbią informaciją. Be to, įvairius su duomenų apsauga susijusius sprendimus savo telefonuose vis dažniau integruoja ir įrenginių gamintojai.

Saugumas kiekviename išmaniojo sluoksnyje

Technologijų apžvalgininko, „Youtube“ platformoje „Techline“ kanale vaizdo apžvalgas kuriančio Lino teigimu, naujausias „Samsung“ flagmanas „Galaxy S10+“ yra tas išmanusis, kuriam nebaisu patikėti ne tik asmeninius, bet ir konfidencialius darbo duomenis.

Visuose naujausiuose šios kompanijos telefonuose jau iškart yra įdiegta „Knox“ saugumo platforma. Tai tarsi įrenginyje izoliuotas virtualus „konteineris“. Jame esantys duomenys apsaugomi nuo kenkėjiškų programų ir duomenų vagystės, nuo bandymų įsilaužti į prietaisus, kai jie yra pavagiami ar pametami.

Pasak Lino, didžiausias „Knox“ privalumas užtikrinantis maksimalią duomenų apsaugą yra tai, kad saugumo platforma yra įmontuota tiek techninėje, tiek programinėje telefono įrangoje. Pastaroji nuolat atsinaujina ir realiu laiku analizuoja situaciją, taip ji suseka kenkėjišką programėlę ar pastebi bandymą įsilaužti į išmanųjį.

Konfidencialumą užtikrinantis aplankas

Taip pat naujausiuose šios kompanijos telefonuose yra įdiegtas saugus dokumentų segtuvas „Saugus aplankas“, kuriam galima sukurti atskirą slaptažodį ir laikyti tam tikrą informaciją, kurią vartotojas nori apsaugoti ar paslėpti nuo kitų.

Anot video apžvalgų kūrėjo, didžiausias šios funkcijos pliusas yra tai, jog prie kiekvienos programėlės galima prisijungti naudojant skirtingas paskyras. Tai ypač naudinga, jei norite atskirti savo asmeninę ir darbinę aplinką ar papildomai apsaugoti savo privatumą. Niekas negalės skaityti jūsų pranešimų ar elektroninių laiškų.

Toks aplankas taip pat leidžia paslėpti ir užrakinti jums pačią jautriausią informaciją, pavyzdžiui, bankinius duomenis. Technologijų apžvalgininkas Linas teigia, kad tai jo mėgstamiausia saugumo funkcija.

Patikimas išorinis saugumas 

Naujausi „Galaxy S10“ ir „S10+“ taip pat turi pirmąjį ultragarsinių technologijų pagrindu ekrane veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą, kuris žmogaus piršto atspaudą nuskaito 3D technologija, dėl ko jį kur kas sunkiau suklastoti.

Daugiau nei mėnesį naujausią flagmaną testavęs technologijų apžvalgininkas Linas teigia, kad 3D technologija paremtas piršto atspaudo skaitytuvas yra patikimas ir greitas būdas užrakinti ir atrakinti telefoną. Tam tereikėjo atnaujinti programinę įrangą.

Saugesnis už kitus išmaniuosius? 

Technologijų apžvalgininkas pažymi, kad daugybė naujame flagmane integruotų apsaugos funkcijų šį įrenginį daro vienu saugiausių šiuo metu esančių rinkoje. Kas šį telefoną išskiria iš kitų? Pasak Lino, tai yra didelį pasitikėjimą kelianti saugumo platforma „Knox“ ir saugus aplankas.   

Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, UAB „Publicum”