Aktyviausias Šiaurės šalių rizikos kapitalo fondas „Wellstreet“ atvyksta žvalgytis į Lietuvą

Šiemet 6-tą kartą Vilniuje gegužės 16-17 d. vyksiantis vienas didžiausių startuolių renginių Baltijos ir aplinkinėse šalyse „Startup Fair. Growth“ tampa ne tik pagrindine startuolių, bet ir aktyviausių regiono investuotojų susitikimo vieta.

 „Šiais metais vienam svarbiausių startuolių bendruomenės renginių „Startup Fair“ neatsitiktinai davėme kodinį pavadinimą „Growth“. Mūsų vertinimu, jau atėjo laikas reikšmingai augti – turime nemenką įdirbį,  kasmet didėjančią Lietuvos startuolių kritinę masę, pritraukiamas investicijas ir vis didesnį pasaulio investuotojų dėmesį į Baltijos šalių talentus. Tai, kad šiemet gegužės mėnesį į Lietuvą atvyksta žymiausi investuotojai, kurių iš viso renginyje turėsime apie 70-imt, investicijų pritraukimo galimybes stipriai padidina“, – sako Roberta Rudokienė, „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Apie savo dalyvavimą jau patvirtino tokie žymūs investuotojai ir rizikos kapitalo fondų atstovai kaip Simon Saneback iš „Wellstreet“ (Švedija), Emmet King iš „J12 Ventures“ (Švedija), Neil Cocker iš „Tomorrow Street“ (Liuksemburgas), Hasan Surtiwala iš „Venture Investments“ (Danija), Andris K. Bērzins iš „Change Ventures figure“ (Latvija) ir dar daug kitų. Planuojame, kad iš viso renginyje dalyvaus apie 70 tarptautinių rizikos kapitalo fondų ir investuotojų atstovų, kurių pagrindinis tikslas – atrasti inovatyvius pradedančius verslus ar perspektyvias idėjas, į kurias galėtų investuoti. 

Solidžią renginio „Startup Fair: Growth“ programą sudarys keturios temos: augimas (angl. Growth), rizikos kapitalas (angl. Venture Capital), finansinės technologijos (angl. Fintech) bei blokų grandinės technologijos (angl. Blockchain) ir kriptovaliutų žetonų leidimas (angl. Initial Coin Offering, ICO). Šiomis temomis renginyje kalbės apie 20 tarptautinių pranešėjų.

Į renginį atvykstantis aktyviausio Šiaurės šalių rizikos kapitalo fondo „Wellstreet“ vienas iš steigėjų ir investuotojų Simon Saneback turi didžiulę patirtį el. komercijos ir skaitmeninės rinkodaros srityje, todėl mielai sutiko tapti pagrindiniu konferencijos dalies „Growth“ pranešėju ir pristatyti pranešimą apie technologijų virsmą (angl. Disruptive Technologies). Jis pateiks naujausias įžvalgas, kaip inovacijos gali sukurti ne tik naują vertę, bet ir naują rinką, kas reiškia naujas galimybes inovatyvioms idėjoms tapti perspektyviais verslais ir augti labai greitai. Būtent tokiu principu – suteikti specifines žinias ir inovatyvias idėjas paversti perspektyviais, greitai augančiais verslais investuojant pradinėje startuolių stadijoje, veikia privatus Švedijos rizikos kapitalo fondas „Wellstreet“.

Pristatyti savo idėjas investuotojams renginyje dalyvaujantys startuoliai galės konkurse „Pitch Battle“, kuris turi jau garantuotą Lietuvos verslo angelų tinklo „LitBAN“ įsteigtą 100 000 Eur vertės prizinį investicijų fondą, taip pat specialioje „B2B“ susitikimų su tiksliniais investuotojais dalyje.  

Renginio „Startup Fair“  tikslas – auginti ir vystyti Lietuvos startuolių ekosistemą, tarptautinius investuotojus supažindinti su potencialą turinčiais startuoliais, skleisti informaciją apie Lietuvą, kaip patrauklią ir startuoliams draugišką šalį tarptautiniu mastu. Šiemet jau 6-tą kartą vyksiantis startuolių renginys „Startup Fair. Growth“ vyks gegužės 16-17 d. technologijų parke „Vilnius Tech Park“. Daugiau informacijos: www.startupfair.lt

Pranešimą paskelbė : Jolita Mažeikienė, VšĮ „Versli Lietuva”