5 natūralūs būdai atsikratyti skruzdėlių namuose

Įsivaizduokite – rytas, jūs dar užsimiegoję taisotės pirmą puodelį kavos ir staiga suprantate, jog jūsų namai okupuoti ir juose šeimininkauja didelis būrys greitai lakstančių padarėlių. Nors skruzdės iš principo nėra itin pavojingos, tačiau joms nevieta namuose. Imkitės veiksmų iš karto (žinoma, pirmiau baikite rytinę kavą), nes skruzdėlių naikinimas yra ilgesnis ir kantrybės reikalaujantis procesas.

Jei po namus ropoja vos viena kita skruzdėlė, galite pradėti nuo natūralių, naminių priemonių. Tuo tarpu, jei jos jau eina būriais ir kur tik akys užmato – vien skruzdės – kreipkitės pagalbos į specialistus. Tuo tarpu šiame straipsnyje dalinamės 5 efektyviais, paprastais, naminiais būdais atsikratyti skruzdėlių.

Palaikykite švarą

Švara ir tvarka yra pagrindinis būdas kovoti su bet kokių kenkėjų atsiradimu ir plitimu namuose. Kaip ir visiems gyviems padarams, skruzdėms išgyventi reikia vandens, maisto ir pastogės. Skruzdėlės palieka savo kolonijos pastogę, kad rastų maisto ir vandens. Negalima palengvinti jų užduoties. Maistą laikykite sandariai uždarytą, grindis iššluotas ir visus paviršius nuvalytus. Jei skruzdės nieko vertingo pas jus neras – greitai pamirš kelią į jūsų namus.

Neleiskite patekti į namus

Skruzdėlės yra mažytės būtybės, kurios gali patekti į namus ir pastatus per mažiausius įtrūkimus ir plyšius. Norėdami išvengti jų patekimo, užsandarinkite langus ir duris bei visus kabelių, vamzdžių ir laidų įvadus. Reguliariai tikrinkite pamatus, ar nėra smulkių įtrūkimų, per kuriuos skruzdėlės galėtų patekti į jūsų namus.

Stebėkite jų takus, kur jos išeina, nebijokite atkelti plintuso ar pastumti baldo – galbūt rasite jų įėjimo į namus takus ir galėsite juos panaikinti užsandarindami.

Naudokite masalą

Parduotuvėse galite rasti specialias priemones, kuriomis naikinamos skruzdėlės. Masalą skruzdėlės pasiima ir neša į savo koloniją. Kuo daugiau išneša – tuo didesnė tikimybė sunaikinti. Kad masalo naudojimas būtų efektyvus, laikinai nevalykite jų takų. Keliaudamos skruzdės išskiria tam tikrus kvapus, kuriuos jaučia ir kuriais vadovaujantis geba sugrįžti namo į koloniją. Taigi, tam, kad sugrįžtų ir parneštų į koloniją skruzdžių naikinimo priemones, nesiimkite specialių veiksmų takų valymui (kitu atveju takus reikia valyti).

Pakvepinkite namus pipirmėte

Pipirmėtė yra natūralus vabzdžių repelentas. Galite pasodinti mėtų aplink savo namus arba naudoti eterinį pipirmėčių aliejų kaip natūralią priemonę skruzdėms naikinti. Skruzdės nekenčia pipirmėtės kvapo, o jūsų namai kvepia mėtos gaiva- dviguba nauda! Pasodinkite mėtų aplink įėjimus, vazonėlyje ant palangės. Ant medvilnės kamuoliuko užlašinkite kelis lašus pipirmėčių eterinio aliejaus ir juo nuvalykite vietas, kur matėte skruzdes bei stalviršius, ypač virtuvėje, kur jos eina ieškoti maisto. Taip pat galite įdėti pipirmėčių aliejumi kvepiantį medvilnės kamuoliuką vietose, kuriose dažnai matote skruzdes.

Naudokite skruzdes atbaidančias priemones

Yra keletas skirtingų priemonių, kurios naikina skruzdes arba jas atbaido. Jų visi turime namų virtuvėje, tad tikrai galite saugiai naudoti.

Acto mišinys (actas su vandeniu, santykiu 50:50) atbaido skruzdes, tad juo galima purkšti arba tiesiai ant skruzdžių arba jų vaikščiojimo takais bei ties numanomais įėjimais į namus. Lygiai taip pat veikia ir citrinos mišinys (citrina su vandeniu, santykiu 1:3).

Cinamonas – dar viena efektyvi priemonė. Galima pabarstyti smulkiai malto cinamono, arba kaip ir pipirmėtę, naudoti cinamono eterinį aliejų.

Kajeno pipirai taip pat nežavi skruzdžių. Nepatinka ir juodieji pipirai. Tad drąsiai juos naudokite, kad atbaidytumėte skruzdes.

Ir pabaigai, kuomet kalbame apie skruzdes, turime suprasti, jog jų kolonijos yra tūkstančiai ar net šimtai tūkstančių skruzdėlių. Atbaidyti, jei jos tik retkarčiais užsuka iš lauko – nėra sudėtinga. Tačiau jei jos įsiveisė jūsų namuose, po grindimis ar kitoje vietoje, nėra lengva jas išnaikinti. Nesidrovėkite pasikonsultuoti su specialistais, kurie patars ir nurodys geriausius būdus skruzdėlių naikinimui.